Azja: Zamiast do Tajlandii leć na Filipiny [WIDEO]

Na ponad siedmiu tysiącach wysp, tworzących archipelag filipiński jest wszystko - góry, piaszczyste plaże, bujne lasy, ocean, nowoczesne miasta. Niestety Filipiny wciąż przegrywają walkę o turystów z Indonezją i Tajlandią.
Coraz więcej firm hotelarskich dostrzega turystyczny potencjał Filipin. Ale sami obcokrajowcy zdają się myśleć inaczej - Filipiny leżą w strefie wstrząsów sesjsmicznych i tajfunów, co naturalnie wzbudza ich niepokój. Dlatego o turystów Filipińczykom jest dużo trudniej niż mieszkańcom np. Tajlandii albo Indonezji.

Kiedy jechać?

Żeby uniknąć złych warunków pogodowych Filipiny najlepiej zaplanować zimą. Od grudnia do lutego trwa tam pora sucha z temperaturą nie niższą niż 25 stopni Celsjusza. Unikniemy wtedy silnych monsunów i regularnych opadów. Deszcz występuje tylko sporadycznie.

W porze suchej wypada Boże Narodzenie. To świetny moment, by zabookować lot do Azji. 80% Filipińczyków jest katolikami, wszystkie święta kościelne wypadają dokładnie w tym samym terminie, co u nas. Nie tylko z tego względu Filipiny są atrakcyjne dla Polaków. W zeszłym roku zostały zniesione wizy dla nas, dlatego przez okres trzech tygodni nie musimy się przejmować załatwieniem dodatkowych dokumentów. Wizy obowiązują Polaków po 21 dniach pobytu na Filipinach.

***

Filipiny świetnie nadają się na wyjazd zorganizowany. Prywatni inwestorzy jednak lokują pieniądze nie tylko w luksusowych hotelach, Filipińczycy inwestują też w kasyna i parki rozrywki. Najwięcej takich atrakcji znajduje się w Manili, stolicy państwa na wyspie Luzon. "Więcej rozrywki niż wysp filipińskich" - głosi slogan promujący Filipiny na świecie. Kraj uruchomił specjalną stronę internetową, na której prezentuje swoje największe walory. Do turystów zamierza docierać także przez Facebooka.Komentarze (1)
Azja: Zamiast do Tajlandii leć na Filipiny [WIDEO]
Zaloguj się
  • Gość: air max 1 sale

    0

    Why Not Try THESE Out
    \[url=http://www.charlestonpromotions.com]air max 1 sale[/url]
    <a href="http://www.charlestonpromotions.com" title="air max 1 sale">air max 1 sale</a>

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX