Nie umiemy się zachować w samolotach Qatar Airways. Ambasada Polski w Katarze oficjalnie ostrzega Polaków

Na oficjalnej stronie Ambasady Polskiej w Katarze od kilku dni wisi "ważne ostrzeżenie dla Polaków podróżujących do Doha". Autorzy zwracają w nim uwagę na "niestandardowe" zachowanie polskich pasażerów podczas rejsów liniami Qatar Airways. Wśród zarzutów jest m.in. picie alkoholu i fatalne odnoszenie się do załogi pokładowej, a wśród gróźb - wciągnięcie na "czarną listę" i areszt. Linie Qatar Airways, uważane za jedne z najlepszych na świecie, od niedawna mają w ofercie bezpośrednie loty do Kataru.
Wejście na polski rynek linii lotniczej Qatar Aiways było sensacją ostatnich miesięcy. Tym bardziej, że przewoźnik na start zaproponował bardzo korzystne ceny biletów. Nic dziwnego, że skusiło się na nie wielu rodaków, zachęconych wizją bardzo egzotycznych i dotychczas mało komu dostępnych wakacji. Niestety za pieniądze nie da się kupić kultury, o czym świadczy krótkie, ale ostre i stanowcze ostrzeżenie umieszczone na stronie Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Katarze. Oświadczenie, które stawia nas w bardzo niekorzystnym świetle. Przeczytajcie:

Ważne ostrzeżenie dla Polaków podróżujących do Doha (także w tranzycie)

"W związku z uruchomieniem bezpośredniego połączenia lotniczego Warszawa - Doha, placówka odnotowuje przypadki niestandardowego zachowywania się obywateli polskich na pokładach samolotów Qatar - Airways (palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, złe zachowanie w stosunku do obsługi samolotu), co w rezultacie prowadzi do bardzo przykrych konsekwencji w świetle rygorystycznych przepisów prawa Państwa Kataru.

Wszystkie ww. wykroczenia karane są zatrzymaniem na lotnisku, aresztem, rozprawą przed kolegium ds. wykroczeń i wysokimi karami pieniężnymi (do 5000 QR - ok. 4800 PLN) oraz wpisaniem na tzw. "czarną listę" - brak możliwości podróżowania w przyszłości liniami Qatar Airways.

Apelujemy do wszystkich pasażerów podróżujących Qatar Airways (także innymi liniami arabskimi) o daleko idącą ostrożność i powstrzymanie się od niestandardowych zachowań na pokładach ww. wymienionych linii, aby uniknąć przykrych i niespodziewanych konsekwencji podobnych zachowań".

Polacy w samolotach robią wiochę? Głosuj!

To oświadczenie możemy skomentować jeszcze krócej: wstyd. Czy Polacy nie dorośli jeszcze poziomem kultury do podróżowania luksusowymi liniami lotniczymi? A może to margines, który źle o nas świadczy? Spotkaliście się z takimi żenującymi zachowaniami rodaków na pokładach samolotów? Zapraszamy do głosowania i czekamy na Wasze komentarze.

Czy Twoim zdaniem Polacy nie potrafią się zachować na pokładzie samolotu?
Komentarze (413)
Nie umiemy się zachować w samolotach Qatar Airways. Ambasada Polski w Katarze oficjalnie ostrzega Polaków
Zaloguj się
 • Gość: ZJ

  Oceniono 554 razy 534

  W kraju brak kultury i nie ma siły żeby było lepiej. To bardzo dobrze że ktoś stosuje grzywny i areszty wobec chamstwa i łobuzerii. Ja się cieszę, że takie osoby są karane, to może się poprawi także w samolotach innych linii, a nawet u nas w kraju.

 • Gość: notter

  Oceniono 460 razy 322

  inteligencje zatluczono w obazach w czasie II WS, to co sie spodziewac po dzieciach i wnukach burakow z czworakow.

 • macia-9

  Oceniono 264 razy 254

  Tak,niestety,często,wyglądają przedstawiciele Królewskiego Szczepu Piastowego.Gbury i chamy z manierami z zatęchłego zaścianka.I żelazna reguła,im grubszy portfel tym grubszy słownik.

 • Gość: gosciu

  Oceniono 257 razy 237

  co tu dodac?niedawno sloma z butow wychodzila a teraz zachcialo sie latac.mam nadzieje ze arabowie co niektorych wyprostuja.

 • Gość: Walde

  Oceniono 242 razy 218

  Bardzo dobrze, ze o tym mowa.
  Podam kolejny przyklad, ktory jest prawdziwy i przynosi tylko wtyd prawdziwym polakom. Jak wiadomo pare miesiecy temu "Emirates" otworzylo polaczenia do Warszawy. Duzo okazji i promocyjne bilety. Wszystko bardzo fajnie... gdy ludzie... moze lepiej nazwac to po imieniu "poslkie swinie" dowiedzialy sie, ze wszystko na pokladzie jest za darmo w przeciagu dwoch godzin oproznili caly samolot ze wszystkiego co bylo. Stiuardesy nie mialy co podowac. Do tego sie stawiali, pyskowali... po prostu wstyd, wstyd i brak slow. Przykre sluchac jak wlasni rodacy nie wiedza jak sie zachowac. bardzo

 • Gość: Marketa

  Oceniono 187 razy 169

  To smutna prawda pieniądze nie idą w parze z kulturą. a zwłaszcza z tą nabytą Nie tylko na pokładach samolotów naszym rodakom odbija , wychodzi słoma ale i na stokach górskich. Rzeczywiście czasami wstyd przyznawać się do rodaków bo dostają małpiego rozumu po alkoholu a czasami i bez niego

 • ka-mi-la789

  Oceniono 179 razy 165

  Nie tylko w luksusowych, ale i w tanich Polacy chlają, drą mordy i awanturują się. Parę lat temu miałam pecha wracać z Hiszpanii w towarzystwie mocno zeskwarzonej w solarium, ufarbowanej na smolistą czerń, mocno przeterminowanej madamy, która zanim jeszcze zdążyła ułożyć bagaż podręczny w schowku rozdarła mordę w ten mniej więcej deseń: "położyć się nie ma gdzie [wszystkie miejsca były zajęte, jako że sezon urlopowy był w pełni - przypis mój], ja mam jutro spotkania, będę wyglądać jak [tak dosłownie - przypis mój], to się mówi, że nie będzie się gdzie położyć, to przy rezerwacji się mówi!". I tak do momentu, kiedy stewardesa wepchnęła ją w fotel i siłą zapięła pas. Jak widać, plemię nadwiślańskie nie tylko manierami, ale i inteligencją błyszczy na pokładach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX