Kenia. Plaże Mombasy

Nawet dla najbardziej wybrednego i rozkapryszonego turysty plaże Kenii będą rajem. Oto najbardziej znane plaże Mombasy.


Kenia plaże. Tiwi Beach

Plaża Tiwi, 17 km na południe od Likoni, nie jest może tak popularna i wspaniale utrzymana jak bliźniacza Diani (kilka kilometrów dalej na południe), ale to z pewnością miejsce dla osób, które chcą uniknąć nadętych hoteli i drogich resortów. Ludzi jest tu zdecydowanie mniej, brak też głośnych lokali gastronomicznych i plażowych barów. Bliskość rafy koralowej zachęca do nurkowania z rurką w czasie przypływu.

Miejsce to jest dość popularne wśród białych Kenijczyków, przylatujących tu z okolic Nairobi na wakacje i weekendy. Do plaży i kilku hoteli prowadzą dwie gruntowe drogi przez gęsty busz. Trzeba wynająć taksówkę lub poprosić o podwiezienie, aby uniknąć nieprzyjemnych spotkań z beach boysami (szczególnie osoby podróżujące samotnie, taksi 300 KES). Mimo że w ostatnich latach nie odnotowano poważniejszych napadów na turystów,

to na spacery po odległych zakątkach plaży lepiej wybierać się grupami i bez wartościowych przedmiotów przy sobie.

Kenia plaże. Diani Beach

To najpiękniejsza plaża w Kenii. Nawet dla najbardziej wybrednego i rozkapryszonego turysty to miejsce będzie rajem. Śnieżnobiały piasek ocieniony palmami, turkusowa woda, superkomfortowe hotele i w zasadzie nieograniczone możliwości rozrywki: tutaj można przeżyć prawdziwie egzotyczne wakacje, a z pewnością bardziej tropikalne niż w niejednym śródziemnomorskim kraju. Diani Beach to miejsce dla osób zamożnych, gdyż ceny są tu nieporównywalnie wyższe niż w innych częściach wybrzeża. Czasami udaje się jednak trafić na bardzo atrakcyjne cenowo wyjazdy zorganizowane i przylecieć w ten rejon za stosunkowo przyzwoite pieniądze. W bezpośredniej odległości od Diani Beach rozciąga się Park Narodowy Shimba Hills i rezerwat Mwaluganje, a do Mombasy jest stąd zaledwie 25 km.

Zaraz przy Diani Beach przycupnęła miejscowość Ukunda, gdzie działają liczne sklepy, restauracje i punkty usługowe. Podczas wysokiego sezonu główna ulica - Diani Beach Road - zamienia się w deptak. Blisko plaży są poczta i bank, a liczne centra sportowe oferują rozmaite formy aktywności (m.in. kitesurfing i windsurfing). Znajdują się tu również dwa centra handlowe i kilka bardzo luksusowych sklepów z odzieżą i pamiątkami.