Afryka. Zanzibar wycieczka - największe atrakcje

Wycieczka do Zanzibaru to całe mnóstwo wodnych atrakcji - nurkowanie, obserwowanie delfinów, rejsy statkami. To także podglądane wspaniałej przyrody.
Zanzibar wycieczka. Stone Town

"Kamienne Miasto", czyli najstarsza część stolicy Zaznzibaru urzeka labiryntem malowniczych uliczek, XIX-wiecznych pałacyków i willi, bazarów. Miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić, jest targ zjedzeniem w ogrodach Forodhani.

Zanzibar wycieczka. Nurkowanie

Okolice wysp Zanzibar, Pemba i Mafia słyną z najpiękniejszych miejsc do nurkowania (dostępnych zarówno dla amatorów, jak i doświadczonych nurków). Ogromne bogactwo barwnego podwodnego świata przyciąga także miłośników fotografii podwodnej. Warto pamiętać, że od stycznia do marca woda jest tu najcieplejsza (28-30oC).

Zanzibar wycieczka. Obserwowanie delfinów

W pobliżu wioski Kizimkazi jest miejsce nazywane Zatoką Delfinów. Można wziąć udział w wycieczce łodzią płynącą za stadami tych sympatycznych ssaków.

Zanzibar wycieczka. Sunset cruise

Wieczorne przejażdżki łodzią (rozpoczynają się godzinę przed zachodem słońca ikończą pół godziny po) cieszą się ogromną popularnością wśród turystów odwiedzających słynące z przepięknych plaż Nungwi i Kendwie. W wiosce Nungwi można poznać tajniki budowy łodzi dhow - tradycyjnych żaglowców pływających od stuleci między Zanzibarem i krajami arabskimi.

Zanzibar wycieczka. Rezerwat Jozani Forest

Obowiązkowy punkt programu, zwłaszcza dla tych, którzy pobytu na Zanzibarze nie planują połączyć z safari. Rezerwat słynie z gerez czerwonych - endemicznych małp zanzibarskich.