Maroko Agadir - w europejskim stylu

Maroko Agadir. Agadir to słynne miasto portowe i ważny ośrodek handlu w Maroku, przede wszystkim zaś to wspaniały modny kurort. Po trzęsieniu ziemi w 1960 r. Agadir powstał prawie z samych z ruin, odzyskując dawną świetność - stał się najbardziej nowoczesną metropolią Maroka. Miasto zagospodarowane w stylu europejskim sprawia, że przebywając w nim, bardziej niż w kraju afrykańskim, czujemy się czasem np. jak w Hiszpanii.
Maroko Agadir - nowoczesne miasto.

W ostatnich latach Agadir uległ metamorfozie. Miasto bardzo się rozrosło, a infrastruktura turystyczna zyskała na jakości dzięki nowym i lepszym hotelom, restauracjom oraz nocnym klubom. Agadir nie ma typowo marokańskiego charakteru - mediny, zabytków, suków i gwaru typowego dla innych miast w tej części Afryki. Po trzęsieniu ziemi w 1960 r. Agadir trzeba było zbudować od początku. Współczesny ośrodek miał stać się wizytówką kraju - z nowoczesnym portem, centrum administracyjnym i kompleksem turystycznym.

Maroko Agadir - dyskoteki i plaże

Maroko Agadir. Dla turystów główną atrakcję Agadiru stanowi 10 km piaszczystej plaży i średnio 300 słonecznych dni w roku. Wzdłuż promenady skupiają się hotele, kluby, bary kafejki i restauracje. W centrum zatoki dominuje doskonale widoczne w czasie odpływu pasmo skał, osłaniające większą część plaży przed falami Atlantyku i umożliwiające kąpiel. W ramach rozrywki można poszybować nad zatoką na paralotni ciągniętej przez łodzie motorowe.

Na lądzie zapraszają sklepy z pamiątkami, restauracje i hotele. Podobne kompleksy turystyczne powstały wzdłuż plaży, szczególnie na południu, wokół Tikida Beach Club. Nie są utrzymane w marokańskim stylu, skłaniają się raczej ku światowej wizji plażowej bazy turystycznej w miejscowości wypoczynkowej. Pełno tu tawern, pubów i stoisk z hamburgerami. Zaskakują koreańskie lokale, w tym prosty Coreen Jaz-bar na północnym krańcu nabrzeża.

Maroko Agadir - hotele

Maroko Agadir. W Agadirze jest więcej wielkich hoteli niż w którymkolwiek kurorcie w Maroko, ale latem wypełniają je zwykle wycieczki zorganizowane. Większość skupia się przy Boulevard Mohammed V, biegnącej równolegle do plaży. Mniejsze hotele są usytuowane przy bocznych uliczkach. Zobacz, jakie hotele warto odwiedzić w Agadirze:

Al Madina Palace, 5 gwiazdek. Dom wypoczynkowy wyróżniający się na tle konkurencji. Sprawnie prowadzony wielopiętrowy kompleks z barami i restauracjami.

Sofitel Agadir, 5 gwiazdek. Olbrzymi hotel uzdrowiskowy nad samym morzem, w dzielnicy hotelowej Agadiru - Founty. Na miejscu wszystkie możliwe udogodnienia, w tym prywatna plaża i jeden z największych basenów w Maroku.

Hotel Argana, 3 gwiazdki. Trzygwiazdkowy hotel wart swojej ceny; dobrze wyposazone pokoje, basen.

Miramar, 2 gwiazdki. Mały i wygodny 912 pokoi), z barem i restauracją. Na skraju głównego traktu nad przystanią.

Sindibad , 2 gwiazdki. Dobrze prowadzony, z basenem.

Diaf, 1 gwiazdka. Skromny, czysty i przyjazny.

Maroko Agadir - restauracje

Maroko Agadir. Agadir pragnie uchodzić za kosmpolityczny kurort, co odzwierciedlaja restauracje - niestety najwięcej jest lokali z pizzą, hamburgerami i spaghetti. Restauracje w Al Madina Palace oraz Marrakesh Restaurant w hotelu Agadir Beach Club sa na szczycie rankingu - tam posiłkom towarzyszą wystepy rozrywkowe. Chcąc zjeść niedrogi posiłek, warto zajrzeć na stragany w porcie. Sprawdź, gdzie warto zjeść w Agadirze:La Scala - restauracja francuska, serwuje owoce morza.

Johara - najlepsza marokańska restauracja w mieście; do posiłków przygrywa lutnista.

Le Jardin de'Eau - kuchnia międzynarodowa i marokańska.

Sa Rugantin - dania włoskie i potrawy z ryb.

Komentarze (2)
Maroko Agadir - w europejskim stylu
Zaloguj się
 • Bartek M

  Oceniono 1 raz 1

  Agadir to chyba najbrzydszy kurort w którym miałem wątpliwą okazję przebywać. 300 dni słonecznych??? być może, ale warto dodać, że od wschodu do 13.00 jest mgła z mżawką, a słońce zachodzi około godziny 17.00. W mieście naprawdę nie ma co robić. A łażenie po promenadzie w tę i z powrotem, nie należy chyba do największych przyjemności. Plaża jest brudna, piasek wcale nie piękny i złoty. NIE POLECAM!

 • Jacek Tytus Sawa

  Oceniono 1 raz 1

  10 km plaży hohoho…chyba licząc w ta i z powrotem, albo razem z plażą należącą do pałacu Króla na która nie ma wstępu.
  Plaża ma ok 5 km i jest mniej więcej w połowie przecięta wypływem ścieków komunalnych, dwoma rurami o średnicy 1,2m każda. W czasie przypływu morze sięga do końca rur i zabiera ścieki ale ciekawie się robi w czasie odpływu kiedy rury kończą się ok 100-150 m od linii wody.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX