Turcja Marmaris

Turcja Marmaris. Słońce, piasek i windsurfing!
Turcja Marmaris - dojazd

Do miejscowości wypoczynkowej Marmaris można dojechać 32-kilometrową drogą biegnącą w pobliżu autostrady pomiędzy Buglą i Fetiyhe. Na jej początkowym odcinku można podziwiać po obu stronach wspaniałe drzewa eukaliptusowe. Niestety, droga jest zbyt wąska, by mogła sprostać potrzebom natężonego ruchu ulicznego - korzystają z niej mieszkańcy pobliskich wsi oraz ich osły i konie zaprzęgnięte do wozów, samochody zaś jeżdżą po nowej, szerszej drodze.

Turcja Marmaris - zalety miasta Marmaris

Turystów przybywających do miasta zachwyca zarówno jego malownicze położenie u stóp gór porośniętych sosnowym lasem, jak i zachowany niemal w naturalnym stanie port. Marmaris, podobnie jak Bodrum, to dogodne miejsce na rozpoczęcie rejsu wzdłuż tureckiego wybrzeża. W obu miejscowościach są sklepy, restauracje i puby pełne wielbicieli piwa, ale Marmaris ma przyjemniejsze plaże, a w tutejszych lokalach łatwiej znaleźć dania kuchni zachodniej.

Turcja Marmaris - półwysep

Miejscowości półwyspu Marmaris nie mają aż tak rozwiniętej bazy turystycznej jak te w okolicach Bodrum, oferta noclegowa jest jednak dość bogata. Taksówka wodna regularnie kursuje między półwyspem a hotelem Manumar w Icmeler . Miejscowość ta, oddalona od Marmaris o 8 km, jest dużo spokojniejsza, by nie powiedzieć senna. Plaża rozciąga się wzdłuż nieregularnego brzegu na długość ok. 800 m. Można tam uprawiać sporty wodne, np. windsurfing. Dla amatorów pływania wydzielono specjalny ogrodzony obszar, by nie przeszkadzali im zwolennicy nart wodnych i innych atrakcji tego typu. Są tu również bary i dyskoteki, jednak zamyka się je znacznie wcześniej niż lokale w Marmaris czy Bodrum. Pomimo niedoskonałości, a także stosunkowo wysokich cen zakwaterowania, ściągają tu tłumy turystów.

Turcja Marmaris - Talunc

Ostatnio Talunc, oddalony od Marmaris o 10 km, jest celem wielu wycieczek. Miejscowość jest lubiana ze względu na swoja odmienność - nie ma nic z hałaśliwego kurortu. Przez jakiś czas służyła jako cicha przystań odwiedzana głównie przez żeglarzy. Obecnie docenia się przede wszystkim atmosferę spokoju i relaksu oraz możliwość uprawiania sportów wodnych, a także restauracje i bary; turystów przyciąga również dziki piaszczysty brzeg.

Warto zboczyć z głównej drogi prowadzącej do Datca, by zobaczyć malowniczą wioskę Bozburun z portem jachtowym. Są tam miejsca noclegowe i kilka małych restauracji, lecz brak plaż.

***

Proponujemy skorzystać z naszego forum, gdzie użytkownicy opisują swoje wrażenia nt. wczasów w Turcji, a także pomagają sobie w wyszukiwaniu najkorzystniejszych ofert: Turcja - forum, opinie

Komentarze (1)
Turcja Marmaris
Zaloguj się
 • polskiturek

  0

  **** JEDYNE PRAWDZIWE POLSKIE BIURO W MARMARIS*****
  Haco Mira jest bezpośrednim sprzedawcą i ma w swojej ofercie dużo tańsze wycieczki fakultatywne niż pozostałe biura.
  W Turcji wszystkie wycieczki fakultatywne muszą być organizowane przez licencjonowanych członków TURSAB (Stowarzyszenie Tureckich Biur Podróży).
  Informujemy, że Haco - Mira Travel jest członkiem TURSAB.
  Przy zakupie wycieczki u nas mają Państwo pełne ubezpieczenie oraz gwarancję wysokiej jakości świadczonych usług w korzystnej cenie.”
  Jeszcze przed wylotem zaplanuj swóje WYCIECZKI FAKULTATYWNE w MARMARIS -Turcji. LOKALNE BIURO w MARMARIS.Dzialamy rowniez na terenie ICMELER i TURUNC. Obsługa w języku polskim i konkurencyjne ceny. W ofercie biura PAMUKKALE , EFEZ , DALYAN (TURECKA AMAZONKA) , RODOS , 12 WYSP , REJS NA ZATOCE , WYSPA KLEOPATRY , JEEP SAFARI , QUADY , RAFTING , DOLPHIN PARK , AQUAPARK , NURKOWANIE , LAZNIA TURECKA (HAMAM) , TURECKA NOC.. Esen Goksen kom: +90 538 899 81 17
  esengoksen@gmail.com
  szukaj : Facebook Esen Goksen
  www.facebook.com/pages/MIRA-...79347318769044
  Studiowałem polonistykę na Uniwersytecie Stambulskim.
  Mieszkałem 3 lata w Warszawie.
  Dobrze mówię po polsku.
  Pomogę Wam w wyborze i zorganizowaniu wycieczek fakultatywnych.
  Wielu Polaków skorzystało z atrakcyjnej oferty biura, które znajduje się w Marmaris.

  LATWY ADRES: SITELER, naprzeciw BANANA APART-NIEDALEKO OD HOTELU GOLDEN ROCK I IDEAL PRIME BEACH
  Moje nowe biuro jest niedaleko od Club Palm , Ideal Prime Beach , Pineta Club i Delux , BLUE BAY PLATINIUM i Classic , Dora Beach, Irmak ,Green Nature ,Grand Azur, Emre Beach ,Julian Club Hotel Marmaris, Kayamaris, Elegance , Pasa Beach, Kalemci ,Grand Cettia ,Cettia Beach,Kivilcim,Mehtap Beach
  Grand Yazici Mares Hotel Dolphin Park i wszytskie hotele i Icmeler i Turunç
  *** Na Turunc Hotel ,My Maric ,Öz-Can , Bella Mare i Marmaris Resort tez mamy obsluge ...***

  www.marmaris-tanie-wycieczki.pl
  www.turkeytrips.pl/en
  www.marmaris-wycieczki-fakultatywne.pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX