Chorwacja ceny

Chorwacja ceny. Planujesz wczasy w Chorwacji i chcesz zaplanować ich wstępny koszt? Poznaj średnie ceny za apartamenty, domki, posiłki i alkohole.
Chorwacja ceny - waluta

W Chorwacji jednostką monetarną jest kuna chorwacka (HRK). Większość ośrodków turystycznych przyjmuje także euro. Ceny apartamentów są zazwyczaj również podawane w euro. Jedna kuna to ok. 0,60 PLN (w zależności od obowiązującego kursu).

Chorwacja ceny - dojazd

Jedną z najpopularniejszych tras jest przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię. Po drodze można skorzystać z wielu atrakcji i przy okazji podziwiać piękne krajobrazy za oknem. Granicę przekraczamy w Cieszynie - Boguszowicach. Aby dowiedzieć się ile mniej więcej będzie nas kosztował transport w obie strony warto skorzystać z pomocy ruteplanera, który liczy odległość. Jak radzi użytkownik vvv na naszym Forum podróże.gazeta.pl, za pomocą ruteplanera liczymy odległość, spalanie samochodu znamy, cenę paliwa również, a do tego należy dodać ceny winietek (do znalezienia w internecie).

Chorwacja ceny - alkohole

W Chorwacji popularnym trunkiem jest rakija. Możemy ją zakupić niemalże w każdym sklepie. Cena litrowej rakiji w sklepie waha się najczęściej między 79 HRK, a 89 HRK (47 - 53 PLN). Litr wina domowego to średni koszt 20 HRK (12 PLN).

Chorwacja ceny - posiłki w restauracji

Ceny żywności w Chorwacji są wyższe niż w Polsce, dlatego też ceny obiadów w knajpach i restauracjach są droższe. Cena za obiad z mięsem waha się w granicach 45 - 100 HRK za porcję (23 - 60 zł). Jak pisze użytkownik Irek na naszym Forum podróże.gazeta.pl, hamburgery kosztują koło 15-20 KRK, ale w zestawach z frytkami i colą nawet 35 (9-12 PLN, zestaw 21 PLN).

Chorwacja ceny - apartamenty i domki

"Ja byłem w zeszłym roku na Pagu w miejscowości Simuni - mała marina z częścią rybacką i bazarem. Domów około 50, druga połowa sierpnia, cena za apartament dla 3 osób to średni koszt 50-60 euro za nocleg. Wszystkie wygody z wi-fi i tv, kuchnią, grillem" - pisze użytkownik skupass na naszym Forum podróże.gazeta.pl.

Za apartament 2-osobowy z jedną sypialnią w Dalmacji Południowej zapłacimy już nawet 400 PLN za 7 dni pobytu, a w Dalmacji Północnej ciut drożej - mniej więcej 600 PLN za 7 dni.

Za domek wakacyjny na półwyspie Istria, który przeznaczony jest dla pięciu osób, posiada 2 sypialnie, salon z jadalnią, taras i basen możemy zapłacić średnio 2 000 PLN za 7 dni pobytu.

Natomiast za apartament na wyspie Kvarner z dwiema sypialniami możemy zapłacić już 800-900 zł.

Proponujemy skorzystać z naszego forum, gdzie użytkownicy opisują swoje wrażenia nt. apartamentów i domków letniskowych w Chorwacji, a także pomagają sobie w wyszukiwaniu najkorzystniejszych ofert: Chorwacja - forum, opinie

Więcej o Chorwacji: Chorwacja