Była Minister Turystyki Chorwacji zwolniona za nazwanie australijskich turystów "pijakami"

"Nie potrzebujemy pijanych turystów z Australii i Nowej Zelandii" - mówiła była Minister Turystyki Chorwacji Pave Zupan Ruskovic, która pełniła funkcję Managera ds. turystyki miasta Dubrownik. I za słowa te została zwolniona.
 "Zeszłego lata odwiedziło Dubrownik dużo turystów z Australii i Nowej Zelandii. Byli pijani i źle się zachowywali. Byłoby lepiej, gdyby w ogóle nie przyjechali. Nie potrzebujemy tutaj takich turystów, którzy nie umieją się normalnie zachować." - powiedziała Pave Zupan Ruskovic w wywiadzie dla lokalnego dziennika Dubrovacki List.

 Ze względu na te słowa Pave Zupan Ruskovic nie została przedłużona umowa, która wygasła wraz z końcem ubiegłego roku. Andro Vlahusic, burmistrz Dubrovnika, w odpowiedzi na słowa byłej minister, powiedział, że Dubrownik jest miastem otwartym dla wszystkich i wbrew słowom byłej minister, wszyscy turyści są w nim mile widziani.

 Lokalne władze oskarżają Pave Zupan Ruskovic za brak dyplomacji w turystyce, a władze Australii i Nowej Zelandii żądają przeprosin.

 Dubrownik, nazywany "Kamiennym miastem", jest głównym ośrodkiem turystycznym Dalmacji. Położony nad wodami Adriatyku jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Chorwacji. Stare miasto w Dubrowniku znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO.źródło: news.com.auKomentarze (10)
Była Minister Turystyki Chorwacji zwolniona za nazwanie australijskich turystów "pijakami"
Zaloguj się
 • angrusz1

  Oceniono 3 razy 3

  Co za głupota .
  Pijaków nikt nie chce i ja też nie życzę sobie pijaków i lepiej , żeby do Polski nie przyjeżdżali
  To oczywiste . No ale durnie są i nawet u władzy .

 • milczek-4

  Oceniono 3 razy 3

  A jeśli miała rację?
  Czy ktoś widziałby chętnie pod swoim domem bandy pijaków sikających gdzie popadnie, pijane kobiety wymiotujące na zaparkowane samochody i walające się w piaskownicach szkło z rozbitych butelek?
  Skoro zdecydowała się to powiedzieć to co powiedziała to widocznie były powody. zamiast żądać przeprosin, powinni zażądać dowodów.

 • dr_avalanche

  Oceniono 2 razy 2

  Kto widział młodych Australijczyków w akcji ten wie, że przy nich Angole na wieczorze kawalerskim w Krakowie to miła wycieczka emerytów.

 • kukaracza111

  Oceniono 1 raz 1

  Brawo dla Pani Minister!

 • davee

  Oceniono 1 raz 1

  w Polsce też nie potrzebujemy pijanych angoli

 • nannnek-bis

  Oceniono 1 raz 1

  Jezu!

  A Polacy?!
  ----------

  Polacy to swojacy, przynajmniej ci normalni którzy na wakacjach na kredyt nie udaję.. ech ą

 • dziadoslaw.zamszyc

  Oceniono 2 razy 0

  Polacy w porownaniu do tego pijanego bydla z Antypodow to anioly

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX