Egipt - czy dojdzie do zakazu noszenia strojów bikini i sprzedaży alkoholu dla turystów?

Egipt jest w trakcie wyborów, których wyniki mają kluczowe znaczenie nie tylko dla obywateli Egiptu, ale i turystów, dla których kraj ten jest ulubionym kierunkiem wakacyjnym. Dlaczego? Kandydaci chcą wakacji bez alkoholu, strojów bikini oraz podziału plaż na żeńskie i męskie. Czy dojdzie do rewolucji w turystyce?
Jak podaje PAP, mieszkańcy kolejnych dziewięciu muhafaz (gubernatorstw) Egiptu rozpoczęli w środę głosowanie w wieloetapowych wyborach parlamentarnych, pierwszych od obalenia prezydenta Hosniego Mubaraka. Z kolei głosowanie w pierwszych dziewięciu prowincjach, które odbyło się pod koniec listopada, przyniosło zwycięstwo partiom islamistycznym - zdobyły one 65 proc. głosów.

Partia Wolności i Sprawiedliwości, będąca politycznym ramieniem Bractwa Muzułmańskiego, zdobyła 36 proc. wszystkich głosów, a skrajni salafici - 24 proc. W drugiej turze islamiści również są górą - podała Gazeta Wyborcza. Co to oznacza dla turystów?

Jeśli islamiści wygrają, jest szansa, że wprowadzą w życie poglądy, które głoszą w trakcie kampanii. Turyści nie muszą pić alkoholu, gdy przyjeżdżają do Egiptu, mają go wystarczająco dużo w domu - mówi Azza al-Jarf, kandydat z Bractwa Muzułmańskiego. Oni przyjeżdżają podziwiać naszą starożytną cywilizację, a nie pić alkohol - dodaje. Co więcej, Yasser Bourhami z ultrakonserwatywnej partii salafitów jest za podziałem plaż na męskie i żeńskie oraz wprowadzeniem przepisu mówiącego, iż pary niezamężne nie mogą dokonać rezerwacji wspólnego pokoju hotelowego. Uważa on, że jedynie w taki sposób obie strony mogą cieszyć się "bezgrzesznymi wakacjami".

Nie chcemy ograniczać dochodów z turystyki - mówi rzecznik partii muzułmanów salafitów Al-Nur. Wręcz przeciwnie - chcemy, aby przychody z turystyki wzrosły - powiedział rzecznik w egipskim kanale TV CBC.

Co na to minister turystyki Egiptu?

Minister turystyki Egiptu, Mounir Fakhry Abdel Nour, oznajmił, iż niektóre wypowiedzi kandytatów są "nieodpowiedzialne". Będziemy nadal wspierać sektor turystyki, który jest podstawą egipskiej gospodarki - powiedział minister i dodał: Mogę zapewnić ludzi, że retoryka niektórych kandydatów w żaden sposób nie zostanie odzwierciedlona w rzeczywistości.

Trzecia runda wyborów do izby niższej, w ostatnich dziewięciu prowincjach, odbędzie się na początku stycznia, a końcowe wyniki poznamy w połowie stycznia.

I zapewne dopiero wtedy też dowiemy się, czy wakacje w Egipcie będą wyglądały, jak dotychczas, czy tak jak chcą tego islamiści.źródło: washingtontimes.com, metro.se

Komentarze (35)
Egipt - czy dojdzie do zakazu noszenia strojów bikini i sprzedaży alkoholu dla turystów?
Zaloguj się
 • jan.bar

  Oceniono 10 razy 10

  zyskają na tym Grecja, Turcja, Bułgaria

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 10 razy 10

  Kij im w turban. Nie umieją wyjść na ludzi, to trudno. Gdzie indziej też jest ładnie.

 • notremak

  Oceniono 9 razy 9

  No i dobrze. Chyba każdy człowiek w zelektryfikowanym kraju wie, jak wyglądają piramidy, więc nie musi przyjeżdżać. Ciepłych mórz też jest wiele, podobnie jak miejsc do nurkowania, a w dodatku kierowcy autobusów nie zagrażają życiu turystów. I niech się teraz Egipcjanie, którym zachciało się bezmyślnej (bo bezprogramowej) rewolucji, udławią muzułmańskimi brodami. Jak im PKB spadnie o 60 proc., to szybko się przeproszą z bikini, drinkami i koedukacyjnymi plażami.

 • maro29

  Oceniono 8 razy 8

  Już widzę tłumy turystek z Rosji w złotych czadorach, Tłumy Angoli i Polaków na bezalkoholowych wakacjach oraz Tłumy Niemców dupczących się przez ścianę. LOL. Jednak muslimy w głupocie niczym nie ustępują naszemu Podgrzybkowi.

 • aleksandra991

  Oceniono 5 razy 5

  O, mamo! To sie wyrwało z mych ust po przeczytaniu artykułu. Sami proszą o brak turystów... szkoda Egiptu dla idiotów...

 • desperato

  Oceniono 5 razy 5

  więc zostaną wyłącznie sami sobie sobie z tymi swoimi hotelowymi "gettami" turystycznymi - byłem w Egipcie kilkukrotnie w ostatnich latach i nie wyobrażam sobie tam lecieć na takich "nowych" warunkach. Będzie więc - żegnaj Egipcie (

 • tsuranni

  Oceniono 5 razy 5

  typowe religijne otępienie mózgu. Zauważalne niezależnie od długości geograficznej i rodzaju religijnego oszołomstwa. Jedyne wyjście - ustawowo zakazać działalności sekt.

 • 11krzych

  Oceniono 4 razy 4

  >>Oni przyjeżdżają podziwiać naszą starożytną cywilizację

  Czyją cywilizację? Pojebało wielbłądojebcę. Taki kawał mi się skojarzył:

  Woźnica drze ryja na całe osiedle : węgiel przywiozłem ! ,węgiel przywiozłem ! .
  Aż koń odwrócił łeb i pyta : kto przywiózł :)

 • luki.s

  Oceniono 4 razy 4

  "naszą starożytną cywilizację" - powiedział Arab

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX