Tajlandia - pierwszy lot z transseksualnymi stewardessami

Wczoraj odbył się pierwszy lot tajskich linii lotniczych PC Air na trasie Bangkok-Surat Thani, gdzie w skład załogi pokładowej wchodziło czterech transseksualistów, tzw. ladyboys.
Dotychczas ladyboys pracowali głównie w branży kosmetycznej, modowej i w sklepach ze zdrową żywnością. Praca transseksualistów jako stewardess dla nowej czarterowej linii lotniczej PC Air to przełom w Tajlandii.

Ladyboys, inaczej zwane również Kathoey, uważani są za trzecią płeć w Tajlandii. Wyróżnia się męskie kathoey i damskie kathoey. W okresie dojrzewania przyjmują hormony, by nabrać cech właściwych dla płci przeciwnej oraz przechodzą operację zmiany płci. Mimo, że uważani są za trzecią płeć, nie mają pełnoprawnego statusu obywatelskiego, ponieważ prawo tajskie nie zezwala na zmianę płci w dokumentach tożsamości.

- To jest początek akceptacji transseksualistów w Tajlandii. Dostaliśmy możliwość zatrudnienia w nowej dziedzinie, dotychczas niedostępnej dla transseksualistów. W przyszłości może będziemy mogli pracować jako policjanci, żołnierze, a nawet piloci - powiedział 22-letni Tanyarat Jirapatpakorn Reuterowi.

PC Air początkowo nie planowało zatrudnić transseksualistów do personelu pokładowego, ale kiedy otrzymali ponad 100 podań o pracę od samych transseksualistów i transwestytów, zmienili zdanie. Zatrudnili czterech z nich. Według firmy lotniczej, rekrutacja przebiegała dokładnie tak samo w stosunku do wszystkich, bez względu na płeć, z jedynym zastrzeżeniem, że transseksualiści muszą mieć kobiecy głos, skoro przyjęli płeć damską.

Peter Chan, prezez linii lotniczych PC Air, dodał, że zatrudnienie ladyboys jako stawardess było słusznym wyborem, ponieważ transseksualiści rozumieją zarówno mężczyzn, jak i kobiety, dzięki czemu mogą lepiej wykonywać swoje obowiązki.Komentarze (7)
Tajlandia - pierwszy lot z transseksualnymi stewardessami
Zaloguj się
 • statystyczny_polak

  Oceniono 3 razy 3

  Swietna sprawa

 • hel_w_skarpetach

  Oceniono 5 razy 1

  Anka, też tam powinnaś być.

 • jaro_ss

  Oceniono 4 razy 0

  Ja bym tam wolał nie wiedzieć z kim lecę i pozostać na płaszczyźnie normalnej wzajemnej uprzejmości na pokładzie......

  ....

 • ggen67

  Oceniono 1 raz -1

  Okropne i obrzydliwe

 • mleczar

  Oceniono 5 razy -1

  Przecież to Tajlandia tam bogaci degeneraci wykorzystują seksualnie dzieci-niewolników.

 • dziadoslaw.zamszyc

  Oceniono 5 razy -1

  Sodoma i Gomora, co za czasow dozylem

 • anders76

  Oceniono 2 razy -2

  "ponieważ transseksualiści rozumieją zarówno mężczyzn, jak i kobiety, dzięki czemu mogą lepiej wykonywać swoje obowiązki."
  A ja myslalem, ze trans i normalne seks obowiazki zalatwia sie dopiero po wyladowaniu. Wyraznie wyszli niektorym pasazerom na przeciw, brawo !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX