open-image
Szukasz miejsca, w którym spędzisz niezapomniane wakacje? Wybraliśmy popularne kierunki turystyczne, gdzie czeka na ciebie mnóstwo atrakcji, relaksu i zwiedzania. Jeśli chcesz przeżyć swoją wielką grecką przygodę lub rozważasz podróż w czasie do starożytnego Egiptu, to wybraliśmy dla ciebie zestawienie największych atrakcji, które tam na ciebie czekają
Grecja i Egipt to popularne kierunki turystyczne. Kuszą nie tylko cenami lotów i noclegów, ale i klimatem. To jak podróż w czasie. Zarówno Grecja, jak i Egipt mają bogatą historię, którą możesz doświadczyć podczas zwiedzania. Natomiast odpocząć i zrelaksować się możesz w hotelu z kompleksem wypoczynkowym.
  • Kreta - odkryj najpiękniejsze zakątki Królowej greckich wysp

   Kreta - odkryj najpiękniejsze zakątki Królowej greckich wysp
   Wizyta w Grecji to jak odwiedziny wielkiego muzeum na wolnym powietrzu. Jedną z najpopularniejszych wysp greckich jest Kreta. Położona na Morzu Śródziemnym nosi jedne z najstarszych śladów człowieka. Wyróżnia się turkusową wodą i złocistym piaskiem - to idealne miejsce na wypoczynek. Na miejscu zastaniesz nie tylko piękne widoki i zabytkowe budowle, ale zasmakujesz w świeżych owocach morza i pysznych, tradycyjnych potrawach.
   Sprawdź cenę
  • XII Mykonos - ulubiona wyspa celebrytów

   Mykonos - ulubiona wyspa celebrytów
   Co warto zobaczyć w Grecji? Najpopularniejszą budowlą jest Akropol w Atenach położony na wysokości 157 m.n.p.m. Zachwyca architekturą, po drodze zobaczysz antyczny teatr Dionizosa, a na szczycie czekają na ciebie piękne widoki z panoramą całego miasta. Warto zobaczyć także Agorę ateńską oraz wejść na górę Lycabettus. Jeśli interesuje cię relaks i odpoczynek, warto zatrzymać się na wyspie Mykonos - uznawanej za ulubioną wyspę celebrytów - czekają tam na ciebie piękne, czyste plaże, ekskluzywne hotele i smaczne jedzenie.
   Sprawdź cenę
  • Odkryj najstarsze budowle na świecie - Piramidy w Gizie, które przerwały do dziś

   Odkryj najstarsze budowle na świecie - Piramidy w Gizie, które przerwały do dziś
   Egipt jest jednym z tych państw, które trzeba zobaczyć choć raz w życiu. Jest jak muzeum na świeżym powietrzu, piramidy i dziedzictwo kulturowe, którego nie spotkasz w żadnym innym miejscu. Najbardziej niezwykłe w Egipcie są piramidy, malownicze krajobrazy oraz Wielka Rafa Koralowa. Piramidy w Gizie to najbardziej znany i rozpoznawalny symbol Egiptu. Wybudowane w XXV w. p. n.e zaliczane są do siedmiu cudów świata starożytnego i co ciekawe, z całej tej listy piramidy są najstarsze i jako jedyne przetrwały do naszych czasów.
   Sprawdź cenę
  • Raj dla nurków - w tych miejscach zobaczysz nie tylko rafę koralową, ale poznasz także nowe gatunki ryb

   Raj dla nurków - w tych miejscach zobaczysz nie tylko rafę koralową, ale poznasz także nowe gatunki ryb
   Dla miłośników nurkowania i podwodnego świata Egipt jest prawdziwym rajem. Ciepła, przejrzysta woda, mnogość drobnych ryb, koralowce w każdym kolorze tęczy, żółwie, płaszczki i szansa na spotkanie rekinów. Wielu uważa, że jedne z najpiękniejszych raf na świecie znajdują się w egipskim Morzu Czerwonym. W które miejsca warto się wybrać? Brothers Islands, Um el Khararim - zobaczycie tu Rafy św. Jana. Elphinstone Reef - w tym miejscu zobaczycie nie tylko długą na trzysta metrów rafę, ale spotkacie się z różnymi rodzajami rekinów.
   Sprawdź cenę
  • Miejsca w Egipcie, które warto zobaczyć

   Miejsca w Egipcie, które warto zobaczyc
   Co jeszcze warto zobaczyć w Egipcie oprócz piramid? Dolina Królów, znane na całym świecie miejsce spoczynku egipskich władców w okresie od XVIII do XX dynastii. Dolina leżąca na terenie Teb Zachodnich jest częścią nekropolii tebańskiej. Niestety większość grobowców została ograbiona już w starożytności, archeologom udało się odnaleźć tylko
   jeden niesplądrowany- grobowiec Tutenchamona. Nie można zapomnieć o Wielkiim Sfinksie z Gizy - ogromnym, wykutym z jednego bloku skalnego posągu leżącego lwa z ludzką głową, przedstawiającą prawdopodobnie faraona Chefrena.
   Sprawdź cenę
  • Zakynthos – wspaniałe plaże i popularna Zatoka Wraku

   Zakynthos – wspaniałe plaże i popularna Zatoka Wraku
   Jednym z najpopularniejszych kierunków Grecji, uwielbianym przez turystów jest wyspa położona na Morzu Jońskim - Zakynthos. Co warto tam zobaczyć? Wyspa Żółwia, Zatoka Wraku, Błękitne Groty, Xigia - czyli siarkowe źródła oraz oczywiście centrum miasta, gdzie czeka na ciebie wiele atrakcji.
   Sprawdź cenę

Podróże w Polsce i za granicą