pochówek

Więcej o:

pochówek

Wypowiedzi na forum o:

pochówek

 • Za pochówek strażaków powinna zapłacić gmina

  Dużo mieszkańców Czernikowa jest za tym aby za pochówek strażaków którzy zginęli w tym katastroficznym wypadku zapłacił Urząd Gminy bo zginęli oni jadąc na akcję !

 • Re: sprawy ostateczne - kremacja i pochówek

  U nas jest to mi skomplikowane logistycznie bo pochówek w innej części Polski więc nie wiem jak, któremu zakładowi pogrzebowemu to zlecić...

 • Re: sprawy ostateczne - kremacja i pochówek

  Tak naprawdę nie trzeba złożyć urny w deklarowanym miejscu pochówku. Można postępować z nią zgodnie z prawem obwiązującym w docelowym kraju, czyli np. trzymać w domu.

 • Re: sprawy ostateczne - kremacja i pochówek

  Chyba łatwiej załatwić wszystko tu, gdzie mieszkacie, jeśli tu osoba zmarła. To znaczy tu zakład pogrzebowy i kremacja. A tam, gdzie grób rodzinny tylko mszę lub inną ceremonię i pochówek.

 • Tu nie chodzi o nietypowość miejsca pochówku

  ktoś chce, to niech i rozrzuca prochy nad wodami o wschodzie słońca. Tutaj wic polega na tym, że wykorzystał pochówek żony do uzyskania zwolnień podatkowych (kilku! zuch). Czyli jakby zarobił na jej zwłokach. To już jest ten poziom geszefciarstwa, który ludzi z normalną psychiką musi zdumiewać i

 • pochówek

  Jakim prawem jedna czy dwie osoby decydują o pochówku kogokolwiek w Świętym Miejscu Narodu Polskiego.To nie Plac Czerwony,to Wawel!

 • Re: sprawy ostateczne - kremacja i pochówek

  Tak. Można również za granicę. Nie wiem, jak w obrębie Polski, ale przy wywozie za granicę trzeba się skontaktować z sanepidem, zadeklarować jak bezie przewożona (samochód, samolot, etc.), podać docelowe miejsce pochówku i umówić z urzędnikiem sanepidu w zakładzie, w którym kremowano zmarłego.

 • Re: sprawy ostateczne - kremacja i pochówek

  - nie musi być wola zmarłego na kremację tak samo jak nie musi być woli zmarłego na pochówek w trumnie , - rodzina i znajomi moga uczestniczyć w pożegnaniu zmarłego w specjalnej kaplicy krematoryjnej , trumna może być zamknięta lub otwarta i po 2 minutach od odjazdu trumny na wózku można patrzeć

 • Pochówek (*)...

  Ile z Was zdecydowało się na pochówek? Moje zmarło w 16 tc. Wiemy, że był to chłopiec. W środę jest pogrzeb, nie wiem jak to przeżyję...

 • Gdy duchowny odmawia pochówku

  zmusić go do zorganizowania pochówku? Dla dobra lokalnej społeczności. Duch szkodzi pewnie, bo chce być właśnie dobrze pochowany. Jest w konflikcie z własnym pastorem, bo jako luteranin podlega temu kościołowi.