pałac królewski

Więcej o:

pałac królewski

 • Pałac Królewski

  Pałac Królewski Na spacer do Pałacu Królewskiego na Starówce najlepiej wybrać się w okolicach południa, właśnie wtedy bowiem na zewnętrznym dziedzińcu pałacowym odbywa się zmiana warty. Codziennie w miesiącach letnich gwardia pałacowa w szyku paradnym maszeruje przez centrum miasta (wyruszają spod

 • Kambodża

  Ta Som rozrywana przez korzenie drzewa Sala tortur w więzieniu S-21 w Phnom Penh Więzienie S-21 w Phnom Penh - wcześniej szkoła podstawowa Pałac Królewski w Phnom Penh Ruszyła drezyna po szynach ospale Składanie bambusowej drezyny w Battambang Przechadzka z mnichem w Battambangu Battambang - z wizytą

 • Loty w obie strony do Bangkoku, Pekinu i Hanoi już od 1899 zł!

  Wybierz linie lotnicze Emirates i udaj się do Tajlandii za bardzo przystępną cenę. Bangkok to świetne miejsce na urlop i idealne dla tych osób, które lubią zwiedzać. To właśnie tam zobaczysz Wielki Pałac Królewski oraz Szmaragdowego Buddę - budynki są zdobione przepięknymi malunkami, złotem, a

Wypowiedzi na forum o:

pałac królewski

 • Drzwi - Pałac Królewski w Fezie

  Kunsztownie zdobione mosiężne drzwi głównej bramy Pałacu Królewskiego

 • Największy dotąd rozpoznany pałac królewski z ....

  Największy dotąd rozpoznany pałac królewski z czasów biblijnego królestwa Kusz odkryła na początku marca w Sudanie misja badawcza Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW pod kierunkiem dr. Bogdana Żurawskiego. -- Ulubione :

 • Wrocław znów ma swój piękny Pałac Królewski

  To nie żaden Pałac Królewski. Wymyślili nazwę co brzmi jak kurnik. To Königliches Schloß zu Breslau czyli Zamek Królów Pruskich w Breslau. Niech Żyją Nasi Królowie Pruscy. Guten Tag in Breslau.

 • Re: Madryt - pałac królewski

  Jeszcze kilka fotek pałacu królewskiego w Madrycie. -- Fotoforum Skandynawia Fotoforum Wielka Brytania i Irlandia

 • Pałac Królewski a Muzeum Narodowe

  Jeżeli we Wrocławiu nazwą "Pałac Królewski" określa się dawny pałac królów Prus to jakie jest wrocławskie znaczenie nazwy "Muzeum Narodowe"? Domyślnie zakładam, że oficjalne nazwy tworzą jakiś spójny przekaz.

 • Pałac Królewski też trzeba zwrócić spadkobiercom

  Myślę, że Pałac Królewski przy Pl. Zamkowym w Warszawie powinien zostać zwrócony spadkobiercom ostatniego włądcy Polski, którym był Mikołaj I Romanow. Jego spadkobiercom pewnie nie przyszło do głowy aby zażądać tego pałacu.

 • Re: Wrocław. Pałac Królewski czeka na gości

  Ewidentnie wymowę antypolską to miała flaga ze swastyką, którą wywiesił nad Wawelem(pałac królewski) Hans Frank.Na pewno nie Zamek Królewski w śląskim Wrocławiu.

 • Re: Wrocław. Pałac Królewski czeka na gości

  W filmie "Miś" pruskiego dziedzica opasano biało czerwoną szarfą, coby sie źle nie kojarzył.Może gdyby powtórzyć ten manewr z Pałacem Królewskim, to niektórzy uspokoiliby się.

 • Re: Wrocław. Pałac Królewski czeka na gości

  Nazwa "Pałac Królewski" w polskim mieście domyślnie oznacza pałac króla polskiego. W związku z tym należałoby nadać nazwę "Pałac Króla Prus" - zgodną ze stanem faktycznym i jednoznaczną.

 • Re: Wrocław znów ma swój piękny Pałac Królewski

  Gwoli ścisłości chciałam wyjaśnić iż w języku niemieckim Schloss oznacza pałac jak i zamek ale taki w drzwiach. Zamek jako budowla to Burg. Tak więc tłumaczenie Koenigliches Schloss zu Breslau to jak najbardziej Pałac Królewski we Wrocławiu.