Podróż samolotem zaczyna się już w Twojej kieszeni
Nigdy dotąd nie mieliśmy możliwości zarządzania swoimi podróżami w tak wszechstronny i prosty sposób jak dzisiaj. Wraz z rozwojem technologii taki scenariusz właściwie przestaje dziwić. Dzisiaj można dokonać rezerwacji biletów z dowolnego miejsca i o dowolnym czasie.
LOT uruchomił rozwiązania mobilne z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Do dyspozycji pasażerów linie oddały usługę LOT Mobile, czyli z mobilną wersję strony lot.com (m.lot.com) oraz aplikację na smartfony i tablety (Android i iOS). To rozwiązanie daje również nieograniczony dostęp do pełnej oferty firmy oraz informacji przydatnych w podróży np. o limicie bezpłatnego bagażu.
Rozwiązania mobilne proponowane przez LOT zwyciężyły w prestiżowym konkursie "Best in Cloud" organizowanym przez magazyn Computerworld. Komisja doceniła innowacyjne i efektywne zastosowanie najnowocześniejszych technologii informatycznych przy budowie strony internetowej lot.com. LOT jest jedną z pierwszych linii lotniczych na świecie, które zastosowały pełną technologię tzw. Cloud Computing na tak dużą skalę. Ma to też wymierne korzyści organizacyjne i biznesowe dla firmy.
Aplikacje LOT-u można pobierać bezpłatnie z dwóch źródeł: AppStore i GooglePlay.
Z takimi możliwościami może zaplanujemy spontanicznie podróż?
Elektronika dłużej nie śpi w samolocie.
Nawet dwugodzinna podróż samolotem może znużyć nawet największych miłośników lotnictwa. Dla wielu pasażerów jest to czas który chętnie przeznaczyliby na czytanie książki, słuchanie ulubionej muzyki lub oglądanie filmu. Nie zawsze w rejsach krótkodystansowych była taka możliwość.
Dziś już jest! Od 17 lutego pasażerowie LOT-u mogą korzystać ze swoich urządzeń elektronicznych w tzw. trybie samolotowym. Urządzenia te mogą być włączone przez cały czas trwania rejsu, także podczas startu i lądowania! Włączony tryb samolotowy (offline) oznacza, że pasażer może korzystać z wszystkich funkcjonalności m.in. telefonów, tabletów, odtwarzaczy mp3 czy aparatów, jednak bez możliwości korzystania z sygnału sieci komórkowej (czyli np. wykonywania połączeń czy wysyłania sms-ów). Znaczącym argumentem za umożliwieniem wprowadzeniem tego udogodnienia na pokłady samolotów LOT-u była decyzja Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA), która zezwoliła liniom lotniczym na takie działanie. Zgodnie z opinią agencji korzystanie z elektroniki w samolotach nie ma wpływu na funkcjonowanie systemów pokładowych pod warunkiem ustawienia ich właśnie w tryb samolotowy. Można więc nawet podczas startu i lądowania np. czytać książkę na elektronicznym czytniku, pracować, grać w grę na laptopie lub przeglądać zdjęcia we własnym telefonie.
-
Ceny w Chorwacji 2022. Sprawdź, ile będzie kosztować wakacyjny wyjazd do kraju nad Adriatykiem
-
Najgorsze zachowania w samolocie. Podróżni wskazali, które z nich są najbardziej denerwujące [LISTA]
-
Ciekawe miejsca maksymalnie godzinę drogi od Wrocławia - 5 propozycji na weekend
-
Obostrzenia pandemiczne na wakacje 2022. Grecja, Malta i Maroko przygotowują się na sezon urlopowy
-
Wakacje w Polsce czy za granicą? Urlop z opcją all-inclusive w Turcji wychodzi taniej niż w Zakopanem
- Chiny mierzą się z kolejnymi obostrzeniami covidowymi. Lot samolotem przypomina podróż w kosmos
- Wakacje za pasem, a rezerwacji niewiele. Niechęć do podróży czy odwlekanie w czasie?
- Kolejny kraj znosi obowiązkowe testy na COVID-19. Wjazd do Wietnamu bez restrykcji
- Quiz tylko dla wytrawnych podróżników. Rozpoznasz miasto po widoku z dworca?
- USA. Kobieta urodziła dziecko na pokładzie samolotu. "Cała załoga świetnie się spisała"