Bilety na egzotyczne wakacje wcale nie muszą zrujnować twojego portfela. Kierunki od 1600 zł

Dalekie, egzotyczne podróże to idealny pomysł na ucieczkę od chłodu i zimna, które niesie za sobą okres zimowy w Polsce. Teraz, dzięki dużej dostępności lotów czarterowych, możesz obniżyć koszty zimowych wakacji i zaoszczędzić czas w trakcie podróży.

Lot czarterowy - co to jest?

Biura podróży wynajmują samoloty od linii lotniczych w celu przewożenia swoich klientów do miejsc, w których wykupili wakacje. Loty odbywają się w oparciu o umowę między linią lotniczą a biurem podróży i odbywają poza lotami rozkładowymi. Zazwyczaj wszystkie przeloty na wakacje wykupione w biurze podróży odbywają się na zasadzie lotów czarterowych.

 Żeby skorzystać z przelotu czarterowego, nie trzeba jechać na wakacje z biurem podróży. Wiele biur podróży oferuje możliwość zakupu samego biletu lotniczego na lot czarterowy do popularnych wakacyjnych miejsc bez konieczności wykupienia całej wycieczki.

Loty czarterowe - gdzie ich szukać?

Loty czarterowe są dość trudne do wyszukania. Nie istnieje żadna wyszukiwarka integrująca przeloty czarterowe w sposób taki, jak linie tradycyjne i low-costowe (niskokosztowe). Najlepiej jednak wchodzić po kolei na strony biur podróży i tam przeglądać loty oraz porównywać ich ceny.

Rio de Janeiro - CopacabanaRio de Janeiro - Copacabana materiały prasowe

Loty czarterowe - dokąd można upolować lot?

Klienci niezwykle cenią sobie wygodę i oszczędność czasu, którą dają loty bezpośrednie. Polskie biura podróży cały czas poszerzają swoje oferty o nowe kierunki, dzięki czemu wybór miejsc, do których można polecieć, jest dość spory. Wiele lotów obsługiwanych jest przez nowoczesne samoloty Dreamliner.

Najwięcej kierunków egzotycznych można znaleźć w biurze podróży Rainbow - aż 10 różnych destynacji na świecie, w tym wiele najpopularniejszych miejsc na zimowy urlop. Wśród destynacji: Brazylia – Rio de Janeiro, Gambia – Bandżul, Meksyk – Cancun, Kenia – Mombasa, Kuba – Varadero, Tajlandia – Bangkok, Sri Lanka – Colombo, Wietnam – Sajgon, Dominikana – Puerto Plata i Mauritius. Wszystkie te kierunki dostępne są z wylotem z Warszawy, a część z nich (Brazylia, Meksyk, Kuba, Tajlandia, Wietnam, Dominikana oraz Mauritius) jest realizowana Dreamlinerem LOT-u.

Czartery TUI, prócz część kierunków, które znajdziemy również w konkurencyjnym Rainbow, odbywa loty bezpośrednie na Jamajkę czy Zanzibar. W ich ofercie znajdziemy również Punta Cana na Dominikanie, Wyspę Sal z archipelagu Wysp Zielonego Przylądka oraz najpopularniejszą tajską wyspę Phuket. Wszystkie te kierunki są dostępne z Warszawy. Dodatkowo istnieje możliwość wylotu na Dominikanę z Katowic i Poznania.

W biurze podróży Itaka znajdziemy loty czarterowe z Warszawy na południe Tajlandii -  do Krabi, a także na gorącą i roztańczoną Kubę - ale nie do znanego wszystkim Varadero, tylko do Cayo Coco i do Santa Clara. Itaka jako jedyny organizator lata też czarterem na Nossi Be – małą wyspę tuż obok Madagaskaru. Z kierunków bardziej znanych polskim turystom znajdziemy w Itace dominikańskie Punta Cana – tu można dolecieć również z Poznania i Katowic, wyspę Sal z archipelagu Wysp Zielonego Przylądka – z Warszawy i Katowic, oraz Zanzibar z Warszawy. Wszystkie egzotyczne podróże Itaki są realizowane linią Travel Service, z wyjątkiem Nossi Be, dokąd lata linia Blue Panorama.

Nosy BeNosy Be Nosy Be / fot. Shutterstock

Loty czarterowe - zalety

Główne zalety lotów czarterowych to cena biletu i czas podróży. Kupując lot czarterowy u któregokolwiek z organizatorów zawsze mamy wliczony bagaż nadawany do luku oraz bagaż podręczny, a także opłaty lotniskowe. Posiłki na pokładzie są każdorazowo kwestią umowy między biurem czarterującym samolot, a przewoźnikiem i warto zwrócić uwagę przy rezerwacji, jakie napoje i posiłki są w cenie.

Loty czarterowe - ceny

Loty czarterowe to dobra opcja szczególnie dla osób lubiących spontaniczne wyjazdy. Gotowość do wylotów na ostatnią chwilę wiąże się często z bardzo dużymi okazjami cenowymi – szczególnie w mniej popularnych terminach, które nie obejmują długich weekendów, świąt czy ferii szkolnych. Na przykład w listopadzie czy na początku grudnia za przelot do Brazylii - do Rio de Janeiro - w obie strony zapłacimy około 1800 zł, na Dominikanę – 1900 zł. Znakomite ceny są również na innych trasach, np.: do Gambii - 1270 zł, na Sri Lankę - 1600 zł, do Wietnamu - 1700 zł, Bangkoku - 1770 zł. To znakomita okazja za ten komfort podróży, nowoczesny samolot na długich trasach, bezpośredni przelot i krótszy czas lotu.