Komentarze (77)
Najbezpieczniejsze miejsce na pokładzie? Coś takiego nie istnieje! 9 faktów, które zmienią twoje przekonania o lataniu
Zaloguj się lub komentuj jako gość
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • sacc77

  Oceniono 7 razy 1

  "Przed każdym odlotem samolot jest jednak dokładnie sprawdzany, a wszelkie uszkodzenia - naprawiane."
  - NIE DOTYCZY SAMOLOTÓW PLL LOT

 • Gość: Polak USA

  Oceniono 1 raz 1

  Ci którzy obejrzeli kilkaset odcinków "air crash investigation" prawdopodobnie szukaliby ratunku w ogonie. Paradoks ogona polega jednak prawdopodobnie na tym, ze oferuje on najprawdopodobniej największe szanse przeżycia poważnej katastrofy, a jednocześnie największe szanse odniesienia jakichś obrażeń nawet w jakichś mniej katastrofalnych incydentach.

 • romek_z_warszawy

  0

  A ja odkąd PiS przejął LOT i zatrudnia pilotów na zlecenia unikam tej linii.

 • Gość: Polak USA

  Oceniono 2 razy 0

  Zdrowy rozsądek. Patrząc na większość poważnych katastrof na świecie (wliczając nasze polskie: Kabaty, Okęcie, Smolensk), w większości przypadków samoloty rozpadają się prawie zawsze całkowicie w drobny mak, fragmenty rzędu 0,1-0,5 m, ... podczas gdy ogon i tylna część kadłuba typowo pozostaje JEDYNĄ duża częścią samolotu która "przeżywa" katastrofę w całości, w jednym kawałku. Nie zmienia to faktu, ze w wielu sytuacjach to właśnie tył otrzymuje najsilniejszy impakt, jak np przy awaryjnym lądowaniu Sulliego na rzece Hudson w Nowym Jorku, gdzie to właśnie pasażerowie siedzący z tylu mieli najwiecej obrażeń. Ogon samolotu narażony jest na największe niebezpieczeństwo przy twardym, bądź nieudanym przyziemieniu. FAA w USA nigdy nie wda się w spekulacje dotyczące "najbezpieczniej części samolotu" ze względu na prawo w USA i możliwe kłopoty prawne. Wyobraźmy sobie np ofiary wynikłe z jakiejś nieuzasadnionej paniki pasażerów z których każdy chce przedostać się na tył samolotu. Moim osobistym zdaniem, ci którzy obejrzeli kilkaset odcinków "air crash investigation" szukaliby ratunku prawdopodobnie w ogonie. Paradoks ogona polega jednak na tym, ze o ile oferuje on prawdopodobnie największe szanse przeżycia, jednocześnie również oferuje największe szanse odniesienia jakichś obrażeń.

 • wunderwaffen

  0

  Kto to widział aby małpa latała? ;)

 • krzysztof_ptk

  0

  To dobry pomysł dla marketingu. Będą sprzedawali bezpieczne miejsca...

 • jetlag1

  Oceniono 34 razy 0

  "sama podróż samolotem jest stresem"

  Dla kogo?
  Miliardy ludzi lata rokrocznie bez stresu tylko nasza hołota ma stres, musi pic przed lotem itp.
  Każda mała awaria , gorsze ładowanie i już na pierwszej stronie gazet w kraju i na emigracji.
  W amerykańskiej prasie tego nie ma chyba ze duży wypadek.
  Czy tak cieżko przesiąść sie wam z wozu drabiniastego do samolotu?

 • Gość: Piter

  Oceniono 5 razy -1

  Co to ma byc??? PiS niszczy Polskę, w Niemczech zamachy, turki rozstrzelali ambasadora Rosji a wy tu na główniej taki chłam? Jak wam nie jest wstyd?

 • wunderwaffen

  Oceniono 5 razy -1

  Nie mówią Wam tego, abyście nie wybrzydzali kupując bilety, ale najbezpieczniej jest z tyłu.

  - Przednia część samolotu najczęściej ulega zniszczeniu podczas kołowania na lotnisku i podczas lądowania i nieudanych startów.

  - Środkowa część samolotu najbardziej zagrożona jest przez spalenie, gdyż położona jest najbliżej zbiorników paliwa w skrzydłach.

  - Rzadko zdarzają się katastrofy takie jak nad Andami, gdzie tylna cześć samolotu urywa się i odpada a wszyscy tam siedzący giną. Więc jeżeli w katastrofie ma przeżyć cześć pasażerów to najprawdopodobniej będą siedzieli z tyłu.

 • Gość: dickinsons

  Oceniono 1 raz -1

  Czy Gazeta może lecieć z jednym piernikiem? Coś takiego nie istnieje. Fakty, które mogą zmienić wasze przekonania wyliczcie sobie sami. Zaczynając od pensji.

 • Gość: ptah666@gazeta.pl

  Oceniono 2 razy -2

  Stewardessie? Really? Rotfl

 • ouimet

  Oceniono 2 razy -2

  pan tzw .redaktor od ladowania z jednym silnikiem konczy tekst refleksja o bezpiecznym ogonie samolotu...Chyba jakis idiota...A owy latal kiedys nad Atlantykiem?Czy jak bywaly mocne turbulencje to prosil panienki o miejsce na ogonie???Bo stewardes zapewne linie nie zatrudnily:)Zatrudniaja inaczej nazywajace sie pracownice:)

 • ouimet

  Oceniono 2 razy -2

  tytularz jak zwykle w amoku...nie wie o czym tytuluje:))))Idioctwo kmpletne,ale klikanie juz super...ojjj ciulaski...

 • Gość: boyscout

  Oceniono 2 razy -2

  przeczytalem i nic mi to nie dalo. Mieszkam W USA i co do stresu to majac duze zaufanie to przestrzegania procedur, a wiem ze sa przestzregane w USA poniewaz wiem jacy sa tu profesjonalisci (30 lat zycia w kraju) to jest on maly. Mama zaufanie rowniez do duzych lini europejskich. Nie latam Rynair Lot Wizzr, poniewaz tzw linie ekonomiczne dbajac o koszty ..... nie przestrzegaja procedur bezpieczenstwa i utrzymania kontroli maszyn.tu mialbym wiekszy stres

 • sselrats

  Oceniono 4 razy -2

  Czy na moscie mozna trabic? Nie mozna. Na trabie mozna trabic.

 • Gość: Pilot

  Oceniono 5 razy -3

  Stewardessa to tepa dzida. Popielniczki montują dlatego ze nie przeprojektowali a mają wytworzone półprodukty na wiele nowych samolotów.

 • kar.as

  Oceniono 7 razy -5

  Artykuł dla przedszkolaków. Jak można napisać, że samolot może lecieć na jednym silniku? Dwusilnikowy - owszem. Ale tylko w niektórych sytuacjach. Czterosilnikowy - lot na jednym enginie to 60-procentowe ryzyko katastrofy.
  Do tego jeden fakt: jeden silnik podczas startu = niemalże pewna śmierć (chyba, że samolot jest już na jakiejś rozsądnej wysokości (500-600 m) i może zawrócić i lądować awaryjnie z wiatrem w plecy (ryzykownie) i z całym paliwem w zbiornikach (podwozie do wymiany, jeśli nie kasacja całej maszyny).

 • kniazwitold

  Oceniono 5 razy -5

  Ile lrocent i stalacji tlenowych w samotach jest wypełniona azotem? (Zeby nie swiecila sie kontrolka, ze instalacja pusta, a azot jest kjlkakrotnie tanszy od slrezonego powietrza i kosztow jego eksploatacji).

 • tkslazek

  Oceniono 17 razy -5

  Które miejsce pozwala przeżyć katastrofę?... bo to na Czerskiej chyba jednak nie... aczkolwiek mogę się mylić :-DDD

 • Gość: TrenerFitness

  Oceniono 6 razy -6

  Oj ta dieta odchudzająca zastosowana przez faszystowski rząd /czyli nie-zamieszczanie reklam państwowych spółek/ - jest okrutna - Czerscy muszą jakieś antyki z przed 2 lat wyciągać :-)

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 9 razy -7

  pismaku - goownojadzie - MOŻNA palić, ale NIE WOLNO

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX