Aż 30 nowych połączeń z polskich lotnisk [MAPA KIERUNKÓW]

Lotniska w Polsce oferują 393 regularnych połączeń. W nadchodzącym sezonie do tej listy dołączy 30 kolejnych. Wśród nich jest połączenie do Dubaju, Grenoble i Porto w Portugalii.
Londyn Londyn fot. YOLAW

Aż 30 nowych połączeń z polskich lotnisk [MAPA KIERUNKÓW]

Lotniska w Polsce oferują 393 regularnych połączeń. W nadchodzącym sezonie do tej listy dołączy 30 kolejnych. Wśród nich są połączenia między innymi do Dubaju, Grenoble i Porto w Portugalii.

Port lotniczy Olsztyn-Mazury

Nowy kierunek: Londyn Stansted

Londyn stanowi jedną z największych aglomeracji miejskich świata. Lista atrakcji, jakie można tam zobaczyć jest bardzo długa. Samuel Johnson w XVIII wieku pisał nawet: "Jeśli człowiek zmęczy się Londynem, oznacza to, że zmęczył się życiem, bo Londyn ma wszystko, co życie może nam zaoferować". Najważniejsze atrakcje Londynu opisaliśmy tutaj.

Bournemouth, Wielka Brytania Bournemouth, Wielka Brytania fot. OSCARHILL (istock)

Port lotniczy Kraków-Balice

Sześć nowych kierunków: Genewa, Wenecja, Neapol, Manchester, Bournemouth, Belfast

W sumie w zimowym rozkładzie lotów z krakowskiego lotniska znaleźć można aż 65 połączeń. To o 9 więcej niż w poprzednim sezonie. Nowe połączenia realizowane będą przez easyJet (Genewa, Manchaster, Neapol, Wenecja) oraz Ryanair (Belfast i Bournemouth). W Bournemouth na południu Wielkiej Brytanii znajduje się licząca 11 km długości plaża Bournemouth Beach (zdjęcie wyżej). Zimą można na niej spotkać wielu spacerujących Brytyjczyków, jednak latem miejsce szybko zapełnia się turystami.

Centrum Berlina Centrum Berlina fot. MAPICS (istock)

Port lotniczy Rzeszów-Jasionka

Nowy kierunek: Berlin Schoenefeld

Połączenie z Rzeszowa do Berlina działa już od drugiego września i jest realizowane przez linie lotnicze Ryanair. Rzeszowianie do Berlina mogą latać w poniedziałki i w piątki. Co zwiedzać będąc już na miejscu? W grudniu konieczne świąteczne jarmarki, których w Berlinie jest kilkadziesiąt. Pozostałe atrakcje niemieckiej stolicy opisaliśmy tutaj.

Ratusz w Porto Ratusz w Porto fot. FARBREGAS_HARELUYA (istock)

Port lotniczy Warszawa-Modlin

Osiem nowych kierunków: Walencja, Porto, Tuluza, Edynburg, Leeds, Birmingham, Newcastle, Belfast

Walencja jest trzecim po Madrycie i Barcelonie miastem Hiszpanii. Pełna jest nastrojowych barów, kawiarenek i pieczołowicie odrestaurowanych zabytków. To idealne miejsce dla tych, którzy chcą odpocząć. Mocnym punktem w nowej ofercie jest portugalskie Porto oraz położona w południowej Francji Tuluza.

Do miast na Wyspach Brytyjskich latać będzie Ryanair, który powiększy swoją bazę w Modlinie o nowy, trzeci samolot.

Lanzarote Lanzarote fot. ROSSHELEN (istock)

Port lotniczy Katowice-Pyrzowice

Trzy nowe kierunki: Teneryfa, Lanzarote, Dubaj

Z lotniska w Katowicach w sumie można dolecieć do 15 krajów. Nowością sezonu jest uruchomienie dwóch nowych tras na Wyspy Kanaryjskie (Teneryfę i Lanzarote) oraz bezpośredniego połączenia z Dubajem.

Północna część wyspy ze stromymi brzegami i zielonymi krajobrazami jest idealnym miejscem na trekking i wspinaczkę górską. Turyści mogą odkrywać wulkaniczne pasma i majestatyczny szczyt wyspy Pico de Teide z imponującym parkiem narodowym u jego podnóża. Z kolei spragnionych wrażeń przyciągnie wyspa Lanzarote, której specyficzny, wulkaniczny krajobraz przypomina raczej księżyc. Natomiast Dubaj słynie z nowatorskich i ambitnych projektów budowlanych i uchodzi za kwintesencję przepychu i luksusu.

Alicante, Hiszpania Alicante, Hiszpania fot. CHICA_FUERTE (istock)

Port lotniczy Poznań-Ławica

Nowy kierunek: Alicante

Połączenie z tym hiszpańskim miastem realizowane jest od 3 listopada przez linię Ryanair. Alicante to główny kurort wypoczynkowy na Costa Blanca. Bogata infrastruktura turystyczna oraz duża liczba atrakcji w okolicy sprawiają, że nie sposób się tam nudzić.

Ejlat, Izrael Ejlat, Izrael fot. GORSH13 (istock)

Lotnisko Chopina w Warszawie

Nowy kierunek: Ejlat, Izrael

Ejlat szczyci się mianem najbardziej słonecznego i wyposażonego we wszelkie rozrywki kurortu w Izraelu. W Ejlacie króluje podwodny świat, o czym świadczą chociażby takie miejsca jak Rafa Delfinów, gdzie można podziwiać te inteligentne zwierzęta i zachwycającą rafę koralową.

Grenoble, Francja Grenoble, Francja fot. DUENDE_GRIS (istock)

Port lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy

Cztery nowe kierunki: Mediolan Bergamo, Grenoble, Newcastle, Belfast

Pasażerowie gdańskiego lotniska mają do dyspozycji 59 bezpośrednich połączeń obsługiwanych przez 9 linii lotniczych. W rozkładzie są cztery nowe kierunki. Ryanair będzie latał do Newcastle, Mediolanu Bergamo oraz do Belfastu, a Wizz Air do Grenoble (na zdjęciu wyżej).

Madryt, Hiszpania Madryt, Hiszpania fot. ANDRES GARCIA MARTIN (istock)

Port lotniczy Wrocław-Strachowice

Pięć nowych kierunków: Madryt, Kijów, Newcastle, Manchester, Belfast

Cztery nowe połączenia wprowadzają linie Ryanair. To trzy kierunki brytyjskie: Manchester, Newcastle i Belfast, a także główne lotnisko w Madrycie. Piątą nowością jest Kijów, do którego latają linie Wizz Air. Dodatkowo, w rozkładzie zimowym po raz pierwszy pozostaje Malta.

To będzie rekordowa zima na wrocławskim lotnisku. Madryt i Malta znakomicie uzupełniają siatkę kierunków południowych, bardzo chętnie wybieranych również w okresie jesienno-zimowym. Ogromnym zainteresowaniem, co widać w systemach rezerwacyjnych, cieszy się również Kijów - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.