Siedem nowych kierunków z Polski. Wizz Air zapowiedział start nowych połączeń [CENY]

Uruchomienie nowych kierunków przewoźnik zapowiedział podczas konferencji prasowej. Dzięki nim z Warszawy polecimy między innymi na Ukrainę i na południe Włoch.
Samolot linii lotniczych Wizz Air Samolot linii lotniczych Wizz Air Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Wyborcza.pl

Siedem nowych kierunków z Polski. Wizz Air zapowiedział start nowych połączeń [CENY]

Uruchomienie nowych kierunków przewoźnik zapowiedział podczas konferencji prasowej. Dzięki nim, z Warszawy polecimy między innymi na Ukrainę i na południe Włoch.

Wszystkie nowe połączenia obsługiwane będą z lotniska Chopina w Warszawie. Dzięki nim Polacy będą mogli latać do Rumunii, Słowacji, Litwy, Ukrainy Francji i Włoch. Z lotów w nowych kierunkach będzie można skorzystać od czerwca 2017 r.

SPRAWDŹ NOWE KIERUNKI I CENY>>

Wcześniej, bo już od 10 grudnia z Warszawy polecieć będzie można samolotami Wizz Air do Izraela (lotnisko Eilat), od 27 marca do Danii (lotnisko Billund), a od 31 marca do miasta Santander w Hiszpanii.

Kilka dni temu informowaliśmy, że Wizz Air zapowiada wprowadzenie nowej polityki bagażowej. To ważne zwłaszcza dla tych, który latają jedynie z bagażem podręcznym. Przeczytasz o tym tutaj.

Panorama Kijowa Panorama Kijowa fot. CORVALOL (istock)

Kijów, Ukraina

Uruchomienie połączenia lotniczego z Kijowem Wizz Air zapowiedział na 1 lipca 2017 r. Loty realizowane będą we wtorki, czwartki i soboty. Ceny biletów w jedną stronę zaczynają się od 219 zł.

Panorama Bratysławy Panorama Bratysławy fot. KAYCCO (istock)

Bratysława, Słowacja

Loty do Bratysławy będą odbywać się cztery razy w tygodniu. Samoloty z Warszawy wylatywać będą w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Inauguracja połączenia nastąpi 30 czerwca 2017 r., a ceny biletów w jedną stronę zaczynają się od 169 zł.

Nicea Nicea fot. IALF (istock)

Nicea, Francja

Siatka połączeń przewoźnika powiększy się również o Niceę. Do leżącego na południu Francji miasta latać będzie można trzy razy w tygodniu (we wtorki, czwartki i soboty). Ceny biletów w lipcu 2017 r. zaczynają się od 389 zł.

Wilno Wilno fot. KRIVINIS (istock)

Wilno, Litwa

Ciekawie zapowiada się uruchomienie połączenia ze stolicą Litwy - Wilnem. Kilka miesięcy temu przestał tam jeździć Polski Bus. Ceny biletów do Wilna zaczynają się od 89 zł w jedną stronę, a połączenia realizowane będą cztery razy w tygodniu (w poniedziałki, środy, piątki i niedziele).

Lyon Lyon fot. MARCO SARACCO (istock)

Lyon, Francja

Połączenie z Lyonem zainaugurowane zostanie 30 czerwca 2017 r. Loty odbywać się będą w poniedziałki i piątki, a za najtańszy bilet na tej trasie w dwie strony trzeba zapłacić 129 zł.

Bukareszt Bukareszt fot. DANIEL DIACONU (istock)

Bukareszt, Rumunia

Z kolei połączenia ze stolicą Rumunii odbywać się będą cztery razy w tygodniu. Latać do Bukaresztu będzie można w poniedziałki, środy, piątki i w niedziele. Pierwszy lot nastąpi 30 czerwca 2017 r. Ceny biletów na loty w lipcu zaczynają się od 169 zł.

Lamezia Terme, Włochy Lamezia Terme, Włochy fot. VINS_M (istock)

Lamezia Terme, Włochy

To najmniejsze z grona siedmiu miast, do których z Warszawy zaczną latać samoloty Wizz Air. Lamezia Terme to malowniczo położone miasteczko w Kalabrii na południu Włoch. Loty w tym kierunku odbywać się będą w środy i w niedziele, a ceny biletów zaczynają się od 169 zł w dwie strony.