9 panoram z lotu ptaka, które sprawia, że zaniemówisz z wrażenia. Wśród nich Zakazane Miasto, Bazylika św. Piotra i Zamek Windsor [ZDJĘCIA]

Każdy z nas słyszał o tych wspaniałych budowlach, widział je na zdjęciach, oglądał o nich filmy, czytał książki, a niektórzy nawet, mieli okazje podziwiać je osobiście. Ale czy ktokolwiek z was, zastanawiał się jak wyglądają z powietrza?

9 panoram z lotu ptaka, które zapierają dech w piersiach. Wśród nich Zakazane Miasto, Bazylika św. Piotra i Zamek Windsor [ZDJĘCIA]

Każdy z nas słyszał o tych wspaniałych budowlach, widział je na zdjęciach, oglądał o nich filmy, czytał książki, a niektórzy mieli okazje podziwiać je osobiście. Ale czy ktokolwiek z was, zastanawiał się jak wyglądają z powietrza?

Co roku miliony ludzi z całego świata odwiedza te miejsca, żeby doświadczyć ich piękna na własne oczy. Nic dziwnego. Zabytkowe budowle są niemymi świadkami historii, wzbudzają szacunek i zachwyt zarówno z ziemi jak i z.. powietrza. Jesteście gotowi w podniebną podróż, w której pokażemy wam 9 fascynujących panoram (nie tylko zabytków) z lotu ptaka?

Zobacz też

Dron uchwycił rzadki widok. Czym jest ten gigantyczny cień? Wątpliwości rozwiała... samotna foka [WIDEO]

Buddyjska światynia Angkor, Kambodża

Angkor Wat jest największym kompleksem świątynnym na świecie. Wybudowany w XII wieku. Zajmuje powierzchnię 820 tys. metrów kwadratowych.

La Plata, stolica prowincji Buenos Aires

W 1889 roku, miasto, zdobyło na Światowej Wystawie w Paryżu, dwa złote medale w kategorii "Miasto Przyszłości" i "Lepsza wydajność zabudowy". Widok jest niesamowity..

Zamek Windsor

Zamek znajduje się w hrabstwie Berkshire. Windsor jest jednym z ulubionych rezydencji Królowej Elżbiety II, która uwielbia spędzać w nim weekendy (tu obchodziła swoje 90. urodziny). Windsor jest największym zamieszkałym zamkiem na świecie.

Plac de Tetuan, Barcelona

Niesamowity widok ścisłej zabudowa o wzorze siatki, która charakteryzuje się ośmiokątnymi skrzyżowaniami oraz kamienicami z komunalnymi podwórkami.

Zakazane Miasto, Pekin, Chiny

Zakazane Miasto zostało zbudowane w latach 1406-1420. W pracach brało udział ponad milion robotników. Według legendy zespół pałacowy zawiera 9999 pokoi. Miasto otoczone jest murami i fosą.

Casablanca, Maroko

Casablanca jest największym miastem w Maroku. Według szacunków żyje w nim 5-6 mln. ludzi. Z lotu ptaka, domy i kamienice wyglądają jak kolorowa mozaika.

Bazylika św. Piotra, Watykan

Znajdująca się w Watykanie świątynia, jest jednym z największych kościołów chrześcijańskich na świecie. Przez chrześcijan uważana jest za najświętsze miejsce kultu.