Wieża Eiffla jest brzydka, a Golden Gate lepiej oglądać na pocztówkach? 7 atrakcji turystycznych, które zawiodły użytkowników TripAdvisor

Są na świecie atrakcje turystyczne zapierające dech w piersiach oraz takie, które po prostu wypada "zaliczyć". Oto 7 słynnych miejsc, którymi zawiedli się użytkownicy portalu turystycznego TripAdvisor.
Wieża Eiffla Wieża Eiffla Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl

Wieża Eiffla jest brzydka, a Golden Gate lepiej oglądać na pocztówkach? 7 atrakcji turystycznych, które zawiodły użytkowników TripAdvisor

Są na świecie atrakcje turystyczne zapierające dech w piersiach oraz takie, które po prostu wypada "zaliczyć". Oto 7 słynnych miejsc, którymi zawiedli się użytkownicy portalu turystycznego TripAdvisor.

Wieża Eiffla czy Big Ben wykraczają poza definicję zabytków. To symbole, dzięki którym kojarzymy miasta, w których się znajdują. Są rzeczywiście wspaniałe, czy po prostu przez lata obrosły legendą? Oto 7 opinii, którymi podzielili się turyści na łamach portalu TripAdvisor.

Zgadzacie się z nimi? A może macie swoje miejsca, które Was zawiodły? Czekamy na Wasze komentarze.

Wieża Eiffla, Paryż

Wszyscy, nawet ci, którzy mieli w szkole "dwóję" z geografii wiedzą, jak wygląda wieża Eiffla. Dlatego być w Paryżu i nie zrobić sobie przy niej zdjęcia, to jak nie być tam w ogóle. Czy jednak na żywo robi takie samo wrażenie, jak na pocztówkach? Niekoniecznie.

"Zbyt duża, zbyt brzydka i zbyt dużo ludzi. Wolę Blackpoll Tower (Wielka Brytania) lub Roc d'Enfer (szczyt w Alpach). Mimo to, ładna rzeka".

Wieża Eifflascreen tripadvisor.com

most golden gate most golden gate Fot. Shutterstock

Most Golden Gate, San Francisco

Golden Gate to jeden z najwyższych mostów na świecie, a przez to również zjawiskowy. Znany jest także z niechlubnego rekordu: rocznie w celach samobójczych skacze z niego ok. 20 osób. Jednak nie każdy turysta jest poruszony jego widokiem:

"To jest most. Pokryty mgłą. To nie ma sensu. Kup sobie pocztówkę, zobaczysz więcej. Nie łapię. Oakland Bay Bridge jest ładniejszy".

Golden Gatescreen tripadvisor.com

Uluru, święta góra Aborygenów/ Fot. Shutterstock Uluru, święta góra Aborygenów/ Fot. Shutterstock Uluru, święta góra Aborygenów/ Fot. Shutterstock

Uluru, Australia

Formacja skalna Uluru jest świętym miejscem dla Aborygenów. Dla pozostałych ludzi z całego świata, to zachwycające miejsce do zwiedzania. Jednak jadąc do skomercjalizowanych miejsc, trzeba mieć na uwadze wiele trudności:

"Wspinałem się w Uluru jako dziecko i w końcu miałem możliwość zabrania swojego dziecka, żeby zobaczyło to wspaniałe miejsce. Jednak nie pozwolono nam tam wejść. Czekaliśmy 3 dni i nadal nic. Jestem zawiedziony. Za dużo tam politycznej paplaniny".Uluru

screen: tripadvisor.com

Londyn Big Ben / shutterstock Londyn Big Ben / shutterstock Londyn Big Ben / shutterstock

Big Ben, Londyn

Big Ben to jeden z najbardziej znanych elementów Londynu. Ktokolwiek znajdzie się w stolicy Anglii, musi go zobaczyć. To pociąga za sobą obecność tłumów, co skutecznie zabija romantyczny i znany z brytyjskich filmów nastrój.

Ady C, użytkownik TripAdvisor skwitował tę atrakcję krótko: "Tylko tyle? (...) Jeśli chcesz obejrzeć Big Ben, zrób to przez Internet. Wygląda o wiele lepiej, bez zabieganych turystów z selfie stickami".

Big Benscreen: tripadvisor.com

Kaplica Sykstyńska Kaplica Sykstyńska CC BY-NC 2.0 flickr.com/Neil Howard

Kaplica Sykstyńska, Watykan

Kaplicę Sykstyńską odwiedza codziennie ok. 20 tys. ludzi. Czy rzeczywiście jest godna takiej uwagi?

"W porównaniu do wszystkich innych miejsc, które należy zobaczyć w Rzymie i Florencji, Kaplica Sykstyńska nie wydaje mi się taka, jak przedstawia się ją w szkole. Nie jestem pewien, może to kwestia słabego oświetlenia, ale nie zrobiła na mnie wrażenia. Nie onieśmieliła mnie tak, jakbym się tego spodziewał".

Kaplica Sykstyńskascreen: tripadvisor.com

Paryż wycieczki, Łuk Triumfalny Paryż wycieczki, Łuk Triumfalny Łuk Triumfalny, Fot Shutterstock

Łuk Triumfalny, Paryż

Łuk Triumfalny to kolejny, paryski zabytek, który trzeba zobaczyć. Wysoki na 51 metrów i szeroki na 45, robi wrażenie na większości turystów. Po poniższym komentarzu widać jednak, że nie każdy jest stworzony do podróżowania:

"Co za głupie miejsce na atrakcję turystyczną! Po tym jak prawie zginąłem próbując przejść przez wielkie rondo i dotarłem do Łuku Triumfalnego, żałowałem, że w ogóle się trudziłem. Była ogromna kolejka do wejścia na górę i kazali mi iść po schodach (mimo że jestem otyły) za panem, który miał okropne gazy".

Łuk Triumfalnyscreen: tripadvisor.com

Stonehenge, Wiltshire

Historia Stonehenge sięga prawie 3 tys. lat p.n.e. Obecnie budowla jest jedną z najsłynniejszych na świecie. Dla niektórych jednak to tylko...  kamienie.

"Odwiedziliśmy niedawno tę stertę kamieni i byłem bardzo zawiedziony. Świetnie to wygląda na ekranie telewizora, ale w rzeczywistości jest o wiele mniejsze i inspirujące niż można byłoby przypuszczać. Nie marnuj pieniędzy, wydaj je na Big Mac'a lub buty dla dzieci".

Stonehengescreen: tripadvisor.com