"Dziury" nad Bałtykiem - były nasze propozycje, a teraz wasze. Tam jeździcie na spokojne wakacje [DOKĄD NA URLOP?]

Są takie miejsca nad Morzem Bałtyckim, o których wiecie głównie wy i wasi znajomi. Mamy to szczęście, że postanowiliście się nimi z nami podzielić. Oto 9 miejscowości, które rekomendują nasi czytelnicy.
Sekretne miejsca nad Bałtykiem, które polecają czytelnicy Sekretne miejsca nad Bałtykiem, które polecają czytelnicy Fot. Arkadiusz Gadaliński

"Dziury" nad Bałtykiem - były nasze propozycje, a teraz wasze. Tam jeździcie na spokojne wakacje [DOKĄD NA URLOP?]

Są takie miejsca nad Morzem Bałtyckim, o których wiecie głównie wy i wasi znajomi. Mamy to szczęście, że postanowiliście się nimi z nami podzielić. Oto 9 miejscowości, które rekomendują nasi czytelnicy.

Nie każdy lubi tłok i walkę o najmniejszą, wolną przestrzeń na plaży. Świadczy o tym mnogość komentarzy, które zostawiliście pod naszym artykułem pt. "Urokliwe 'dziury' nad Bałtykiem. 10 sekretnych miejsc, o których ich bywalcy mówią niechętnie". Wśród nich znalazło się wiele propozycji na spokojny, wakacyjny wyjazd. Przejrzeliśmy je dokładnie i wybraliśmy 10 miejscowości, które wydały nam się najbardziej urzekające.

MechelinkiCC BY 2.0 Flickr.com/tomasz przechlewski

Mechelinki

W cieniu Trójmiasta leży niepozorna miejscowość Mechelinki, do której dociera jak na razie tylko mały odsetek turystów. Nie mamy wątpliwości jednak, że jest to wspaniałe miejsce dla każdego, kto marzy o prawdziwym wypoczynku.

W Mechelinkach w przyzwoitej cenie można wynająć domki, ulokowane na samej plaży. W okolicy znajduje się również rezerwat przyrody "Mechelińskie Łąki", idealny dla spacerowiczów. Jeśli wymarzysz sobie jednak galerie handlowe, nie ma problemu. Do Gdyni dojedziesz nie tylko samochodem, ale również komunikacją miejską.

Rewa Rewa CC BY-ND 2.0 Flickr.com/Guido Heitkoetter

Rewa

Blisko Rewy organizowany jest Open'er Festival i w czasie jego trwania trudno będzie znaleźć tam ciszę i spokój. Jednak gdy tylko festiwal się skończy, miejscowość znów zamienia się w stosunkowo zaciszny rejon.

Do Rewy warto wyruszyć ze względu na ciekawe położenie. Cypel Rewski, który rozdziela ciepłe wody Zalewu Puckiego od bardziej słonych i chłodniejszych wód Zatoki Gdańskiej, stanowi swoistą miniaturę Półwyspu Helskiego. Jest to idealne miejsce dla entuzjastów sportów wodnych.

Miejscowość przyciąga również miłośników nurkowania i zwiedzania podwodnych głębin, bowiem w okolicach Rewy spoczywają na dnie trzy zatopione wraki, zarejestrowane przez Centralne Muzeum Morskie.

Wieś oferuje dużą bazę noclegową i gastronomiczną. Wśród restauracji prym wiedzie "Bar Nadmorski", w którym podobno warto choć raz zamówić zupę rybną.

Kopalino Kopalino Tony Jones (wikimedia.org), licencja CC BY-SA 3.0

Kopalino

Kopalino jest oddalone od plaży o ok. 2,5 km. Nie powinno to nikogo odstraszyć, gdyż Kopalino oferuje naprawdę wiele. Jest tam stadnina konna, wypożyczalnia łódek, którymi możemy popływać w Jeziorze Kopalińskim, lasy.

W okolicach Kopalina znajdują również trasy rowerowe prowadzące m.in. do Wydmy Lubiatowskiej oraz latarni morskiej Stilo w Osetniku.

Wisełka Wisełka CC BY 2.0 Flickr.com/Marcin Polak

Wisełka

10 km za Międzyzdrojami znajduje się maleńka miejscowość Wisełka, położona wśród sosnowych lasów na obrzeżu Wolińskiego Parku Narodowego. To idealne miejsce dla osób, które po prostu chcą odpocząć. Poczują się tam dobrze nie tylko spacerowicze, ale również wędkarze. W Jeziorze Wisełka najlepiej biorą podobno szczupaki i okonie.

Świętouść

Po sztormie.

7 km od Wisełki znajduje się druga, bardzo spokojna i malownicza miejscowość - Świętouść. Stąd również można przechadzać się po Wolińskim Parku Narodowym, a także wylegiwać się na szerokiej i piaszczystej plaży

W Świętouściu znajduje się duży kamping, na którym można przenocować zarówno pod namiotem, jak i wynająć letniskowy domek.

Mielenko Mielenko fot. GregZet (wikimedia.org) licencja Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International

Mielenko

Mielenko leży u stóp Mielna. Oferuje bogatą bazę noclegową, sklepy, a przy tym stanowi idealne miejsce dla osób, które niespecjalnie lubią tłok.

Z Mielenka w kilka minut można piechotą dotrzeć na plażę. W okolicy znajduje trasa pieszo-rowerowa, która prowadzi m.in. do zabytkowej wsi Chłopy. Raptem 15 km od Mielenka jest Koszalin, na zwiedzanie którego warto poświęcić przynajmniej jeden dzień.

Łukęcin Łukęcin CC BY-SA 2.0 Flickr.com/Maciej Kasprzyk

Łukęcin

Łukęcin znajduje się nad samym Morzem Bałtyckim. Oferuje piękną i strzeżoną plażę, która podobno jest wolna od tłumów nawet w sezonie wakacyjnym. Przez Łukęcin przebiega szlak rowerowy (Dziwnów-Trzęsacz), a także pieszy Szlak Nadmorski im. dr. Czesława Piskorskiego.

POLECAMY: Ten urokliwy region w Polsce zachwyca. Co robić na Mazurach? Nasze TOP 5>>

Rogowo Rogowo CC BY 2.0 Flickr.com/Wiesław Ludwiczak

Rogowo

Największym atutem Rogowa jest niewątpliwie lokalizacja. Pod nosem szeroka plaża, w okolicy jest również jezioro, rzeka Stara Rega, na której organizowane są spływy kajakowe.

Przy tym miejscowość posiada dosyć rozbudowaną bazę noclegową, restaurację, piekarnię, cukiernię.

Dąbkowice Dąbkowice Fot. Fajna asia (wikimedia.org), licencja: Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International

Dąbkowice

W Dąbkowicach wypoczną całe rodziny, wędkarze, fani sportów wodnych. W miejscowości znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodniackiego, a także szkółki oferujące lekcje windsurfingu, żeglarstwa.

Atrakcję stanowi także nieduży statek spacerowy, pływający po Jeziorze Bukowo.