Najdroższe miasta na świecie, a w nich wiele... DARMOWYCH atrakcji [TOP 12]

Nie masz ochoty zastanawiać się, gdzie się podziało połowę twojego całego budżetu po jednym dniu wakacji? Masz dosyć absurdalnie wysokich cen biletów za przereklamowane atrakcje? Niestety, część z najciekawszych kierunków wyjazdowych znajduje się też na liście tych najdroższych. Na szczęście w każdym z nich można też znaleźć świetne bezpłatne atrakcje. Oto one!
Mur des Je t'aime Mur des Je t'aime fot. Peter Rowley (flickr.com), licencja: CC BY 2.0

Paryż, Francja

Miasto Miłości potrafi uderzyć po kieszeni, ale można tu spędzić równie cudowny czas, wydając bardzo niewiele. Wybierz się na Montmartre i pobłądź pomiędzy jego ulicami. Koniecznie odszukaj niewielki, zielony ogródek przy Place des Abbesses, a w nim tak zwany Mur des Je t'aime. Autorzy muralu zapisali na nim zwrot "kocham Cię" ponad trzysta razy - we wszystkich głównych językach świata. To dobre miejsce na romantyczną schadzkę!

Siedziba BBC w Londynie Siedziba BBC w Londynie fot. Yukiko Matsuoka (flickr.com), licencja: CC BY 2.0

Londyn, Wielka Brytania

Londyn jest uznawany za najdroższe miasto turystyczne na świecie. Rzeczywiście, stolica Wielkiej Brytanii jest droga zarówno dla odwiedzających, jak i dla samych Londyńczyków. Na szczęście można tu znaleźć bezpłatne atrakcje. Możesz na przykład aplikować na widza do programów BBC - to dopiero przeżycie! I nic nie kosztuje. Odwiedź stronę BBC, żeby znaleźć ogłoszenie. Być może uda Ci się usiąść w pierwszym rzędzie ulubionego show.

High Line w Nowym Jorku High Line w Nowym Jorku fot. istock

Nowy Jork, Stany Zjednoczone

Wcale nie musisz robić zakupów w Macy's ani wchodzić na Statuę Wolności. Nowy Jork jest równie ciekawy z perspektywy parku High Line, zbudowanego w miejscu torów kolejki biegnącej dawniej przez miasto. Poza panoramą ogromnej metropolii, zobaczysz tu ciekawe formy krajobrazowe i sztukę.

Wyspa Djurgarden w Sztokholmie Wyspa Djurgarden w Sztokholmie fot. istock

Sztokholm, Szwecja

Zlokalizowana w samym centrum miasta, zielona wyspa Djurgarden to idealne miejsce na spędzenie leniwego popołudnia. Znajdujący się tu park jest wypełniony muzeami z darmowymi wejściami, jeśli tylko masz Stockholm Card (ok. 200 zł). Karta zapewnia jeszcze wiele innych zniżek, ale jeśli nie chcesz wydawać na nią pieniędzy, ciesz się otaczającą zielenią.

Opera Narodowa w Oslo Opera Narodowa w Oslo fot. Istock

Oslo, Norwegia

Stolica Norwegii jest wyjątkowo droga, nawet jeśli przyjmiemy standardy skandynawskie. Znalezienie tutaj zniżek to nie lada sztuka. Bilety na spektakl mogą być poza zasięgiem podróżnego, który ma okrojony budżet, ale to nie jedyny sposób, w jaki można wykorzystać symbol miasta - jego operę. Równie przyjemne, a na pewno zdrowsze i tańsze jest wdrapanie się po jej stromym dachu na szczyt, zobaczenie stamtąd miasta, zrobienie fantastycznych zdjęć i wypicie kawy.

Stare Miasto w Zurychu Stare Miasto w Zurychu fot. istock

Zurich, Szwajcaria

Łatwo dać się onieśmielić cenom w Szwajcarii - w porównaniu do polskich warunków są wyjątkowo wysokie. Dlatego, zaraz po przyjeździe pokieruj się na wzgórze Lindenhof w Zurychu - najwyższy punkt Starego Miasta, znany dzięki znajdującemu się tam romańskiemu zamkowi. To przepiękny teren, na którym mieszkańcy gromadzą się, żeby zrelaksować się przy fontannie Hedwig albo zagrać w szachy na gigantycznej planszy.

Bondi to Coogee Bondi to Coogee fot. Lauren Friedman (flickr.com), licencja: CC BY 2.0

Sydney, Australia

Masz ochotę na odrobinę ruchu, ale nie chcesz wydawać fortuny? Wybierz się na spacer wzdłuż liczącego sześć kilometrów długości klifu od Bondi to Coogee. Rozciąga się stamtąd niesamowity widok na plaże Sydney.

Bakken w Kopenhadze Bakken w Kopenhadze fot. Michael Button (flickr.com), licencja: CC BY 2.0

Kopenhaga, Dania

Poza ścisłym centrum Kopenhagi ceny są dużo bardziej przyjazne. W północnej części miasta znajduje się Bakken - najstarszy park rozrywki na świecie. Trochę tu dziwnie, trochę oldskulowo - to miejsce wyśnione przez użytkowników Instagrama!

Distillery District w Toronto Distillery District w Toronto fot. YANA BUKHAROVA & DENIS BUKHAROV (istock)

Toronto, Kanada

Nie jest tajemnicą, że Toronto nie należy do najtańszych kierunków turystycznych. Jeśli podczas pobytu nie chcesz dużo wydać, wybierz się do Distillery District. To dawna industrialna dzielnica, która tętni życiem, dzięki zatrzęsieniu barów, butików i galerii. Można tu przyjemnie spędzić cały dzień.

Panorama Tokio Panorama Tokio fot. LUCIANO MORTULA (istock)

Tokio, Japonia

Wejdź do windy Tokyo Metropolitan Government Building i wjedź na czterdzieste piąte piętro. Podziwianie stąd panoramy miasta, a w pogodny dzień szczytu Fudżi - to jeden z najlepszych sposobów na spędzenie czasu w stolicy Japonii i do tego jest zupełnie darmowe!

Esplanadi, Helsinki Esplanadi, Helsinki fot. Antti T. Nissinen (flickr.com), licencja: CC BY 2.0

Helsinki, Finlandia

Do spędzenia idealnego letniego dnia w Helsinkach, nie potrzebujesz dużo pieniędzy, choć ceny w tym mieście mogą wywoływać ciarki. Wybierz się do parku Esplanadi, żeby poobserwować ludzi i posłuchać lokalnych muzyków, którzy często tutaj przychodzą. Zimą, pośród błyskających lampek, odbywa się tu targ bożonarodzeniowy.

Świątynia Sri Mariamman Świątynia Sri Mariamman fot. istock

Singapur

Jeśli podczas wizyty w Singapurze, masz ochotę wyrwać się z jego pędu (i wysokich cen), wybierz się do najstarszej w kraju hinduskiej świątyni Sri Mariamman. Jej zdobione wnętrze to punkt obowiązkowy dla każdego podróżnego, a jeśli odwiedzasz Singapur w październiku albo listopadzie, masz szansę dodatkowo zaobserwować coroczną ceremonię chodzenia po rozżarzonym drewnie.

POPULARNE: