Rzym to centrum obchodów Wielkiejnocy i warto choć raz spędzić je właśnie tutaj. Nawet jeśli nie uda Ci się zdobyć biletów na nabożeństwa w Watykanie, w całym Rzymie można uczestniczyć w różnego typu wydarzeniach. Jeśli możesz tu być już w piątek, warto wybrać się na Drogę Krzyżową odprawianą od XVIII wieku w Koloseum. Po niedzielnych uroczystościach, w poniedziałek Rzymianie spędzają czas w gronie przyjaciół, organizując pikniki w parkach takich jak Villa Borghese czy Villa Doria Pamphili.
KIEDY: 27-30 MARCA
SKĄD: Z WARSZAWY
_
*Ceny podane w zestawieniu są aktualne na dzień 10 lutego 2016 r.
Decydując się na spędzenie świąt Wielkiejnocy w Holandii, warto pamiętać, że jej mieszkańcy nie podchodzą do nich w bardzo religijny sposób. Jest to raczej święto wiosny, w które można trochę odpocząć od codziennych obowiązków. Dla przyjezdnych, na pewno jest okazją, żeby nacieszyć oko różnorodnością gatunków i barw chyba najbardziej wielkanocnych kwiatów, czyli tulipanów. Najstarsze miasto w Holandii, Maastricht oferuje spokojną alternatywę dla modnego Amsterdamu.
KIEDY: 27-30 MARCA
SKĄD: Z KATOWIC
Podczas świąt wielkanocnych, Norwegowie dzielą się na dwie grupy: tych, którzy wykorzystują wolny czas, żeby wybrać się na narty i tych, którzy wolą pójść do restauracji albo muzeum w swoim mieście. Jeśli możesz zaplanować dłuższy wyjazd, koniecznie przyłącz się do zwolenników spędzania tego czasu między fiordami. Jednak, jeśli dysponujesz tylko kilkoma wolnymi dniami, możesz mieć pewność, że w Oslo trudno się nudzić, nawet podczas świąt.
KIEDY: 25-28 MARCA
SKĄD: ZE SZCZECINA
Paryż to jeden z najbardziej oczywistych kierunków na kilkudniowy wyjazd w Europie. Wielkanoc to czas, w którym oferta instytucji kultury i restauracji jest szczególnie atrakcyjna. Francuskie dzieci są w tym czasie tradycyjnie obdarowywane czekoladowymi prezentami, jest to więc też dobry czas na przyjazd dla miłośników słodkości.
KIEDY: 26-29
MARCA SKĄD: Z WARSZAWY
Jeśli zdecydujesz się na spędzenie świąt w Dortmundzie, koniecznie wybierz się do jednego z niesamowitych tutejszych kościołów jak św. Rajnolda czy Mariacki. Jeśli nie chcesz uczestniczyć w mszy, warto je odwiedzić ze względu na późnośredniowieczną architekturę. Na świąteczne posiłki wybierz się do restauracji obrotowej na Wieży Floriana (w Parku Westfalskim), w której można podziwiać panoramę miasta, zajadając lokalne przysmaki.
KIEDY: 26-28 MARCA
SKĄD: Z GDAŃSKA
Na Węgrzech w lany poniedziałek młodzi mężczyźni oblewają panie wodą (lub perfumami), żeby wyglądały kwitnąco przez cały rok. Jeśli chcesz tego uniknąć, najlepiej od razu wybierz się w miejsce, gdzie i tak zanurzysz się w wodzie, czyli do tradycyjnych węgierskich łaźni. Podczas świąt wielkanocnych w Budapeszcie, warto też skorzystać z okazji i nacieszyć kubki smakowe świątecznymi smakołykami, takimi jak mięsa z chrzanem, czy ciasta, jak na przykład kalács.
KIEDY: 24-29 MARCA
SKĄD: Z WARSZAWY