Wakacje zimą: 8 ciepłych kierunków

Nie daj się zimowej pogodzie i szaro-burym kolorom! Zobacz osiem miejsc, do których możesz pojechać po promienie słońca i poczuć lato.
Male, Malediwy Male, Malediwy fot. Timo Newton-Syms (flickr.com), licencja: CC BY-SA 2.0

Malediwy

Kiedy, jeśli nie teraz? Pierwszy kwartał roku to idealna pora na urlop na Malediwach. Przyjemny klimat, mało deszczu, ciepła woda - czego więcej potrzeba? Pozostaje dać się skusić którejś z wysepek i skorzystać z pięknej malediwskiej pogody. Rozkoszuj się temperaturą powyżej 26 stopni i wszelkimi odcieniami błękitu.

Phang-Nga, Tajlandia / fot. Shutterstock Phang-Nga, Tajlandia / fot. Shutterstock Phang-Nga, Tajlandia / fot. Shutterstock

Tajlandia

Niezależnie od tego, czy wolisz szaloną podróż z plecakiem czy leżenie na plaży, pomyśl o Tajlandii. Tutaj możesz liczyć na odpowiednią temperaturę, dochodzącą do 32 stopni Celsjusza. Pogoda zachęca do odwiedzenia Koh Chang, Phuket, Krabi czy Koh Phi Phi, na których panują wymarzone warunki do plażowania i kąpieli w morzu lub innych rodzajów wodnej aktywności (nurkowanie, kajaki). W takich okolicznościach zima będzie jedynie odległym wspomnieniem.

Azja Południowa-Wschodnia - pomysły na tanie podróżowanie - Ha Long (Wietnam) / fot. Shutterstock Azja Południowa-Wschodnia - pomysły na tanie podróżowanie - Ha Long (Wietnam) / fot. Shutterstock Azja Południowa-Wschodnia - pomysły na tanie podróżowanie - Ha Long (Wietnam) / fot. Shutterstock

Wietnam

Jeśli marzysz o tropikalnym klimacie, zastanów się nad urlopem w południowej części Wietnamu (np. Delta Mekongu). Tutaj pogoda w lutym zadowoli nawet największych zmarzluchów (ok. 30 stopni Celsjusza). Trwa pora sucha. Warto więc przemyśleć dołączenie do grona innych turystów cieszących się tutejszym słońcem.

Kuba Kuba Kuba/Fot. Shutterstock

Kuba

Kubańskie rytmy są teraz szczególnie gorące. Śmiech, muzyka, szklaneczka rumu, zatopienie się w klimatycznych uliczkach Hawany - doświadcz wszystkich przeżyć, jakie oferuje to pełne energii miejsce. Luty to nie jest czas najwyższych temperatur na Kubie, ale przyjemne 25 stopni w dzień zadowoli tych, którzy przeżywają katusze podczas polskiej zimy. Natomiast w marcu, kiedy w Polsce jest jeszcze dość chłodno, na Kubie panuje przyjemna dla turystów wilgotność i temperatura (28-29 stopni). Kuba stoi u progu zmian, więc bukuj bilet, jeśli chcesz zdążyć poznać ją w obecnym kształcie.

Miejsce 8. Punta Cana, Dominikana. Punta Cana to 40 kilometrów białych plaż, kołyszące się palmy kokosowe i kryształowo czyste wody. Tropikalny azyl Punta Cana to najdalej na wschód wysunięty przylądek Dominikany. Słynie z pięknych plaż i kurortów all inclusive. Najpiękniejsze plaże Punta Cana to Macao Beach, Bavaro Beach. Miejsce 8. Punta Cana, Dominikana. Punta Cana to 40 kilometrów białych plaż, kołyszące się palmy kokosowe i kryształowo czyste wody. Tropikalny azyl Punta Cana to najdalej na wschód wysunięty przylądek Dominikany. Słynie z pięknych plaż i kurortów all inclusive. Najpiękniejsze plaże Punta Cana to Macao Beach, Bavaro Beach. Najpiękniejsze plaże świata/Fot. Shutterstock

Dominikana

Dominikana ciepło wita turystów niemal cały rok. Wyspa na Morzu Karaibskim szczyci się pięknymi, piaszczystymi plażami i cudownymi warunkami do nurkowania. Znajdziesz tutaj zachwycającą przyrodę i ślady bogatej historii. Początek roku to na Dominikanie pora sucha, a temperatura nawet w lutym sięga 30 stopni. Temperatura wody oscyluje wokół 25-27 stopni. Brzmi jak bajka? Z tą różnicą, że może się spełnić!

Indie. Tadż Mahal Indie. Tadż Mahal Fot. shutterstock

Indie

Teraz w Indiach można się wygrzać, a zarazem nie doświadczyć ani nieznośnych upałów (średnia temperatura w Mumbaju wynosi 25 stopni), ani obfitych opadów. Na zachodnim wybrzeżu możesz cieszyć się spokojnym i ciepłym morzem, co ucieszy miłośników sportów wodnych. Dla podróżników, którzy wolą wyspiarskie klimaty i mniej oczywiste kierunki - w pierwszych miesiącach roku zachęcająca pogoda do wypoczynku jest na Andamanach.

Azja Kuala Lumpur, Malezja.
Stolica Malezji, leży w środkowej części Półwyspu Malajskiego. Atrakcją i zarazem najbardziej charakterystycznym obiektem w Kuala Lumpur są wieżowce Petronas Towers o wysokości prawie 500 m, jedne z najwyższych na świecie. Azja Kuala Lumpur, Malezja. Stolica Malezji, leży w środkowej części Półwyspu Malajskiego. Atrakcją i zarazem najbardziej charakterystycznym obiektem w Kuala Lumpur są wieżowce Petronas Towers o wysokości prawie 500 m, jedne z najwyższych na świecie. Shutterstock

Malezja

Malezyjskie temperatury osiągające w lutym wartość 25-30 stopni Celsjusza wydają się zachęcające. Pogoda zapewnia także dobre warunki do zwiedzania. Choć luty to nie jest pora największych opadów, dobrym pomysłem jest noszenie przy sobie parasola. Przewodniki określają pogodę w Malezji jako nieprzewidywalną (różni się też w zależności od regionu), ale akurat ta cecha polskiemu turyście jest niestraszna, ponieważ dobrze znana z rodzimego klimatu. W lutym można szczególnie korzystać z uroków zachodniego wybrzeża.

Teneryfa Teneryfa Fot. Shutterstock

Teneryfa

Teneryfa nawet w miesiącach zimowych pozwoli złapać turystom tak upragnione promienie słońca. Łagodny klimat i temperatura sięgająca 22-23 stopni stanowią przyjemną alternatywę dla przytupywania z zimna na przystanku autobusowym w Polsce lub narzekania na roztopy. Dodatkowym bonusem wycieczki o tej porze roku jest brak tłumów.

POPULARNE: