Walentynki last minute: dokąd zabrać ukochaną osobę? [KIERUNKI I CENY]

Nie masz jeszcze pomysłu na Walentynki, a zależy Ci na wyjątkowej niespodziance? Kilkudniowy wypad za granicę może być świetnym prezentem dla ukochanej osoby. Oto kilka propozycji.
Zorza polarna, aurora borealis / fot. Shutterstock Zorza polarna, aurora borealis / fot. Shutterstock Zorza polarna, aurora borealis / fot. Shutterstock

Polowanie na zorzę polarną w Norwegii

Trudno wyobrazić sobie bardziej magiczną scenerię dla zimowej randki niż kolorowe światła na niebie. Dlatego świetnym pomysłem może okazać się podróż do Norwegii. Zimowe miesiące to najlepszy czas na zaobserwowanie aurory borealis, a polowanie na nią (czyli szukanie gdzie i kiedy się pojawi) to dodatkowa, ekscytująca przygoda.

Loty ze Szczecina od 107 zł*

Termin: 13-16 lutego

_

*Ceny w zestawieniu aktualne na 31 stycznia 2016 r.

paryż, francja paryż, francja Fot. Shutterstock

Piknik nad Sekwaną

Ok, Paryż to najmniej oryginalny kierunek na spędzenie Walentynek. Nie znaczy to jednak, że nie daje on możliwości na wyjątkowe spędzenie tego dnia. Zamiast pocałunku na Wieży Eiffla, możesz na przykład zorganizować piknik nad Sekwaną. Wystarczą najprostsze francuskie produkty, jak ser i bagietka, a do tego wyśmienite schłodzone wcześniej wino, aby przeżyć przemiły wieczór z ukochaną osobą.

POLECAMY: Zaskakująca, druga twarz Paryża. Turyści tutaj nie zaglądają>>

Loty z Warszawy od 351 zł

Termin: 12-16 lutego

Bolonia, Włochy Bolonia, Włochy Bolonia, Włochy/Fot. Shutterstock

Kolacja w Bolonii

Jednym z największych atutów wypadu do Włoch jest zawsze genialna lokalna kuchnia. Nie trzeba rezerwować stolika w najdroższej restauracji. Wystarczy rodzinna trattoria i zwykła pasta, żeby trafić do serca drugiej osoby. Bolonia jest najlepszym do tego miejscem, bo uchodzi za jedno z włoskich miast, w których jada się najlepiej.

Loty z Wrocławia od 142 zł

Termin: 14-17 lutego

Edynburg (Wielka Brytania) / fot. W. Lloyd MacKenzie/CC/Wikipedia Edynburg (Wielka Brytania) / fot. W. Lloyd MacKenzie/CC/Wikipedia Edynburg (Wielka Brytania) / fot. W. Lloyd MacKenzie/CC/Wikipedia

Noc z duchami w Edynburgu

Szkocki krajobraz i wiktoriańska zabudowa Edynburga tworzy idealny klimat na randkę w stylu "Wichrowych Wzgórz". Jeśli standardowe walentynkowe przyjemności jak kolacja i kino nie są dla Was, wybierzcie się na nocne zwiedzanie miasta. Podczas takiej wyprawy odwiedzicie najbardziej mroczne zakamarki Edynburga i wysłuchacie najstraszniejszych historii - to dobra okazja, żeby trzymać się mocno za ręce, albo wykazać odwagą.

Loty z Gdańska od 386 zł

Termin: 14-16 lutego

Dania Kopenhaga - Zamek Christiansborg / Shutterstock Dania Kopenhaga - Zamek Christiansborg / Shutterstock Shutterstock

Wieczorny rejs kanałami Kopenhagi

Rejs kanałami to najlepszy i zdecydowanie najbardziej romantyczny sposób na zwiedzanie miasta. Z perspektywy wody najlepiej widać kamienice, nowoczesną, designerską zabudowę i zamki. Postaraj się o miejsca na zewnątrz, żeby wiatr mógł filmowo rozwiewać Wam włosy.

Loty z Krakowa od 245 zł

Termin: 14-16 lutego

mediolan, włochy mediolan, włochy Fot. Shutterstock

Wspólne zakupy w Mediolanie

Jeśli Twoja druga połowa kocha piękne ubrania, przedmioty i wyszukiwanie okazji, koniecznie sprezentuj jej bilet do Mediolanu. Żeby tu zaszaleć, wcale nie trzeba mieć pękatego portfela. Kultowa dzielnica marek luksusowych, czyli Quadrilatero d'Oro nie jest jedynym miejscem, gdzie można odnaleźć piękne rzeczy od Armaniego czy Prady. W okolicach Vittorio Emanuele II znajdziecie zatrzęsienie świetnych outletów, w których można upolować ubrania z wybiegów przecenione nawet o kilkadziesiąt procent.

Loty z Warszawy od 245 zł

Termin: 12-18 lutego

POPULARNE: