Dokąd w tym roku jechać na wakacje? [TOP 9]

Santoryn (Santorini), Grecja Santoryn (Santorini), Grecja Fot. Shutterstock

Grecja

Popularność Grecji rośnie. Być może dzieje się tak dlatego, że turyści nie są już tak zainteresowani Tunezją, czy Egiptem. Grecja kusi zabytkami, wspaniałą pogodą i atmosferą. Oferuje różne możliwości spędzania czasu. Można zwiedzać znane miasta, odkrywać dzikie plaże, czy klimatyczne wioski rybackie. Grecję docenią fani historii i sztuki, a także turyści nastawieni na lenistwo. Własny mały raj znajdą tu także miłośnicy cudownej kuchni i wina. Słowem - urlop w Grecji zawsze się udaje.

Wielki Plac w Brukseli Wielki Plac w Brukseli fot. Francisco Antunes (flickr.com), licencja: CC BY 2.0

Belgia

Belgia - kojarzona od lat z wystawą kwiatów i pysznymi słodyczami - nadal nie jest zbyt popularnym kierunkiem wśród Polaków, ale wydaje się, że powoli będziemy się do niej przekonywać. Poza siedzibami różnych instytucji należących do Unii Europejskiej, kraj przyciąga przyrodą i uroczymi, zabytkowymi miasteczkami z gotyckimi, czy barokowymi budowlami. Jest tam sporo do zobaczenia. Podróży do tak ciekawego kraju na pewno nikt będzie żałował. A jak już tam zawitacie, nie zapomnijcie skosztować najpyszniejszej czekolady na świecie.

Japonia Tokio - park Ueno / Shutterstock Japonia Tokio - park Ueno / Shutterstock Shutterstock

Japonia

Odlatujemy nieco dalej, szukając egzotyki orientu. Japonia to harmonijny miks - nowoczesność i tradycja. Kraj ma turystom wiele do zaproponowania - niezwykłą kulturę, bogatą historię. Odnajdą się w nim ci, których interesują niesamowite świątynie, ale też ci, którzy od zabytków znacznie wyżej cenią innowacyjne technologie. Z Polski do Japonii dostępne są loty w rozsądnych cenach, więc z pewnością wielu z was w 2016 r. zechce poznać ten fascynujący kraj.

Malta / fot. Shutterstock Malta / fot. Shutterstock Malta / fot. Shutterstock

Malta

Malta zyskuje coraz większą sympatię, to kierunek wybierany przede wszystkim przez ludzi z młodszego pokolenia. Miejsce idealne dla miłośników sportów wodnych. Od lat organizowane są na wyspie obozy językowe dla studentów. Miasta pamiętające dawne czasy, jaskinie, plaże, nieziemskie widoki - to wszystko i o wiele więcej czeka na Malcie. Gorąco namawiamy - warto wziąć ten kierunek pod uwagę.

Budapeszt, Węgry / fot. Shutterstock Budapeszt, Węgry / fot. Shutterstock Budapeszt, Węgry / fot. Shutterstock

Węgry

SPA, zjawiskowe zamki, zwiedzanie zabytków, albo może podróż szlakiem wina? Oferta turystyczna Węgier jest bogata. Ceny w tym kraju są dość niskie, dlatego prognozy mówią o tym, że w nadchodzącym roku będziemy chętniej go odwiedzać. Atrakcje kraju nad Dunajem są zachwycające. Dodatkowym plusem jes to, że podróż tam nie trwa długo. Można tam wyskoczyć choćby na weekend. No i ta kuchnia... Dla niej warto tam wracać!

Praga / fot. Shutterstock Praga / fot. Shutterstock Praga / fot. Shutterstock

Czechy

Podobnie jak w przypadku Węgier, ceny w Czechach są przystępne, poza tym do tego kraju również mamy blisko, więc powinniśmy skusić się na podróż. Na szczególną uwagę zasługują tam uzdrowiska, czy średniowieczne zamki. Oczywiście niekwestionowaną atrakcją jest Praga. Warto pamiętać, że mieszkańcy kraju uważani są za ludzi mających poczucie humoru i dystans do samych siebie.

Kopenhaga/ Fot. Shutterstock Kopenhaga/ Fot. Shutterstock Kopenhaga/ Fot. Shutterstock

Dania

Nie brakuje tanich lotów do Kopenhagi, dlatego warto zastanowić się nad wycieczką do Danii. Turystów, zainteresowanych krajem, kojarzonym z baśniami i klockami przybywa. Jego zaletą jest wybrzeże z pięknymi plażami i białym piaskiem. Dania to różnorodny kraj, składa się z kilku zupełnie odmiennych regionów, dzięki którym jest tak barwny.

Palawan Filipiny / shutterstock Palawan Filipiny / shutterstock Palawan Filipiny / shutterstock

Filipiny

I na koniec coś dla tych, którzy wolą jednak nieco dalsze podróże. Filipiny uważa się za alternatywny kierunek dla popularnej już wśród turystów Tajlandii. Plusem są niskie ceny, które wynikają z faktu, że kraju nie zalewa jeszcze masowa turystyka. Filipiny to wspaniałe plaże, rafy, lasy tropikalne, ciekawa przyroda oraz zabytki. Taka egzotyczna podróż to na pewno jeden z ciekawszych pomysłów na wakacje.

POPULARNE