Horoskop podróżny 2016. Sprawdź swój kierunek!

Z nowym rokiem masz apetyt na nowe przygody, ale nie wiesz dokąd wyruszyć? Sprawdź, co przewidziały dla Ciebie gwiazdy.
Nepal - Park Narodowy Sagarmatha [UNESCO]. Park utworzony w rejonie Wielkich Himalajów, chroni trzy ośmiotysięczniki, a wśród nich Mount Everest. Obejmuje tereny powyżej 3 tys. m n.p.m. Nepal - Park Narodowy Sagarmatha [UNESCO]. Park utworzony w rejonie Wielkich Himalajów, chroni trzy ośmiotysięczniki, a wśród nich Mount Everest. Obejmuje tereny powyżej 3 tys. m n.p.m. Nepal - Park Narodowy Sagarmatha / Flicrk.com / Goran Hoglund

BARAN

Determinacja i pewność siebie Baranów może być przedmiotem zazdrości wszystkich innych znaków zodiaku. Ciągnie je w kierunki odległe i ekstremalne, bo kochają testować się w nowych, trudnych sytuacjach. Dlatego osoby spod znaku Barana z pewnością odnajdą się w Himalajach w Nepalu. A ci, którzy wolą ciepło, polecić można nurkowanie z rekinami wielorybimi na Filipinach.

Maleńka wyspa na Malediwach/ Fot. Shutterstock Maleńka wyspa na Malediwach/ Fot. Shutterstock Maleńka wyspa na Malediwach/ Fot. Shutterstock

BYK

Mimo zdolności do radzenia sobie z trudnościami, Byki nie lubią pozbawiać się komfortu. Dlatego najlepsze są dla nich kierunki egzotyczne, ale luksusowe. Bykom na pewno przypadnie do gustu wypoczynek na Malediwach, alternatywnie, w eleganckiej i malowniczej Szwajcarii.

Mediolan Mediolan fot. Faustino Garcia (flickr.com), licencja: CC BY 2.0

BLIŹNIĘTA

Bliźnięta znane są z tego, że nie lubią siedzieć w jednym miejscu. Dlatego najlepszą formą podróży jest dla nich na przykład przemierzanie samochodem Europy Południowej. Proponujemy kupno taniego biletu do Mediolanu, a potem wynajęcie auta i nieskrępowane odkrywanie najpiękniejszych zakątków Włoch.

Lizbona, Alfama Lizbona, Alfama Lizbona, Alfama/fot. shutterstock

RAK

Raki są wrażliwe i kochają niczym niezakłócony relaks. Wyjazd nad morze lub ocean, a także kierunki wyróżniające się doskonałą kuchnią są tym, co zadowoli najbardziej kapryśnych przedstawicieli tego znaku. Rakom polecić można zwrócenie w tym roku uwagi na romantyczną Portugalię, gdzie w spokoju będą mogły odpoczywać w niewielkim i sprawdzonym towarzystwie. Nieco dalsza podróż, w której odnajdą się Raki, to na przykład Korea Południowa.

Iran Iran fot. Hamed Saber (flickr.com), licencja: CC BY 2.0

LEW

Lwy uwielbiają być w centrum wydarzeń i lubią wszystko co spektakularne. Kierunki podróżne często wybierają pod kątem wszystkiego, co naj: najpiękniejszych plaż, najwspanialszej architektury i najbardziej niezwykłej przyrody. Lwom polecić można wciąż nieodkryty przez masową turystykę Iran. Opowieści o jego głównych atrakcji turystycznych i o gościnności mieszkańców starczy do zabawiania znajomych przez kolejnych kilka lat. Inną propozycją są równie nieodkryte kraje Ameryki Środkowej. Ostatnio, często zdarzają się tanie loty na Dominikanę.

Londyn, Anglia, Wielka Brytania Londyn, Anglia, Wielka Brytania Shutterstock

PANNA

Rzeczą, której Panny szczerze nie znoszą jest bezczynność. Aby dobrze się czuć, muszą stale być w ruchu. Co więcej, mają określone wymagania co do standardów podroży i zakwaterowania. W 2016 roku Panny najlepiej odnajdą się podziwiając spektakularną i surową przyrodę Norwegii albo wybierając się na zakupy do kosmopolitycznego Londynu.

Klify Moheru, Irlandia. Położone w hrabstwie Clare, Klify Moheru to jedno z najbardziej imponujących miejsc w Irlandii. Gigantyczne skaliste ściany porośnięte mchami, na tle turkusowej wody wyglądają imponująco. Klify Moher w najwyższym punkcie wyrastają 203 m nad Oceanem Atlantyckim, a rozciągają się na odcinku około 7 kilometrów. Wokół postrzępionych skał bez przerwy kotłuje się piana. Klify Moheru, Irlandia. Położone w hrabstwie Clare, Klify Moheru to jedno z najbardziej imponujących miejsc w Irlandii. Gigantyczne skaliste ściany porośnięte mchami, na tle turkusowej wody wyglądają imponująco. Klify Moher w najwyższym punkcie wyrastają 203 m nad Oceanem Atlantyckim, a rozciągają się na odcinku około 7 kilometrów. Wokół postrzępionych skał bez przerwy kotłuje się piana. Klify Moheru, Irlandia/Fot. Shutterstock

WAGA

Kierunek podróży, na który decyduje się Waga silnie zależy od bieżącego nastroju. Zawsze podstawowym kryterium pozostaje jednak to, że ma być ładnie i przytulnie. Jeśli decyzja o wyjeździe ma być podjęta w ostatnim momencie, najlepiej, żeby Waga wybierała kierunki europejskie, jak na przykład Irlandię, czy Czarnogórę. Oba te państwa oczarują ją krajobrazami.

Borneo fot. Shutterstock Borneo fot. Shutterstock Borneo fot. Shutterstock

SKORPION

Szlaki turystyczne biegnące wzdłuż przepaści lub przez tropikalną dżunglę - to pomysły, z których zadowolone będą lubiące testować swoje umiejętności Skorpiony. Głód eksperymentowania zaspokoją na przykład na usianej wulkanami indonezyjskiej Jawie, w dżunglach Borneo, albo na fascynującej Islandii.

Indie/fot. Shutterstock Indie/fot. Shutterstock Indie/fot. Shutterstock

STRZELEC

Pogodnego Strzelca pociągają nowe doświadczenia, przygody i możliwość przeżycia czegoś nietypowego. Nie ma dla nich znaczenia liczba gwiazdek w hotelu i inne wygody. Towarzyski Strzelec w 2016 roku z pewnością odnajdzie się w Indiach, gdzie mógłby zatopić się w lokalną kulturę i rozmawiać z mieszkańcami. Strzelce kochające wysiłek fizyczny powinny rozważyć spływ po Amazonce lub podobne doświadczenia, jakimi nęci Ameryka Południowa.

Bawaria. Na południu Niemiec znajduje się kraj związkowy - Bawaria ze stolicą w Monachium. Bawaria to malownicze wioski, zadbane miasteczka z ładną, średniowieczną zabudową, nieskażona przyroda, serdeczni mieszkańcy oraz wspaniałe krajobrazy Alp Bawarskich. Bawaria. Na południu Niemiec znajduje się kraj związkowy - Bawaria ze stolicą w Monachium. Bawaria to malownicze wioski, zadbane miasteczka z ładną, średniowieczną zabudową, nieskażona przyroda, serdeczni mieszkańcy oraz wspaniałe krajobrazy Alp Bawarskich. Bawaria, Rothenburg ob der Tauber/Fot. Shutterstock

KOZIOROŻEC

Koziorożce lubią działać świadomie, starannie ważą "za" i "przeciw" i lubią mieć przejrzysty plan działania. Spontaniczne przygody i sporty ekstremalne to niekoniecznie jest ich ulubiony sposób na wypoczynek. Wolą coś bardziej relaksującego, dlatego można im zaproponować na 2016 rok Bawarię lub Chorwację.

Rio de Janeiro, Brazylia Rio de Janeiro, Brazylia Rio de Janeiro/Fot. Shutterstock

WODNIK

Podstawowym warunkiem Wodników jest to, żeby podróż pozwoliła zaspokoić głód nowych doświadczeń. Dlatego polecamy przedstawicielom tego znaku wyjazd do Azji Południowo-Wschodniej albo kraje Ameryki Południowej, na przykład Brazylię czy Boliwię.

Amsterdam, Holandia Amsterdam, Holandia Fot. Shutterstock

RYBY

Ryby zazwyczaj świetnie odnajdują się w każdym nowym miejscu, a jednocześnie lubią stawiać sobie wyzwania. Kierunkami, które odpowiadają wieloaspektowym potrzebom ryb są na przykład północne Indie, a nieco bliżej, elektryzujący Amsterdam.

POPULARNE: