10 tanich gadżetów, które umilą każdą podróż

Podróżowanie to takie miłe zajęcie. Próżno szukać tych, którzy odmówiliby propozycji zwiedzania świata i poznawania jego tajemnic. Mimo uwielbienia dla nowych zakątków, wielu podróżników zniechęcają jednak trudy podróży, bo żeby dotrzeć w odległe miejsca, trzeba się czasem nieźle natrudzić, a i na miejscu brakuje czasem tego, co lubimy najbardziej. Przedstawiamy dziś listę 10 przydatnych sprzętów, które umilą i ułatwią każdą podróż.
Śpiwór Śpiwór fot. Ark PP (flickr.com), licencja: CC BY 2.0

Otul się śpiworem

Przyzwyczajony do spania w ciepłym łóżku, owinięty miłą kołdrą podróżnik, może mieć problem z zaśnięciem w polowych warunkach, w obcej pościeli lub przy nieprzyjaznej pogodzie. Dla tych wszystkich, którzy cenią sobie otulanie do snu ? stworzono rozmaite śpiwory. I nie tylko te typowe, znane wszystkim tuby na suwak. Dostępne są na przykład śpiworo-kombinezony ? z rękawami, nogawkami, w których można zamknąć się zsuwając wszystkie zamki i tworząc typowy śpiwór lub w których można obserwować zachód słońca na plaży, jak w kombinezonie. Są też śpiwory z suwakami w poprzek na całej długości ? dla tych, którzy spod kołdry lubią wystawić nogę lub rękę na zewnątrz.

Poduszka turystyczna Poduszka turystyczna fot. Shutterstock

Oprzyj głowę wygodnie

Każdy kto leciał samolotem dłużej, niż 5h wie, że wygodny zagłówek w podróży to skarb. Nie ma nic gorszego, niż próba snu z głową bezwładnie opadającą w dół. Najwygodniejszy w podróży okazuje się zagłówek dmuchany, który w bagażu nie zajmuje prawie miejsca, po nadmuchaniu za to, pod głową tworzy miękką, wygodną poduszkę, ratującą każdego śpiocha przed bólem karku.

Opaska na oczy Opaska na oczy fot. Stanley Wood (flickr.com), licencja: CC BY 2.0

Noc na żądanie

Z tej samej serii, co poduszka ? opaska na oczy. Jeśli lecisz daleko i czeka Cię po drodze zmiana strefy czasowej, kiedy trudno zasnąć, jeśli organizm myśli, że to noc, a za oknem widać dzień ? wygodna, lekka opaska na oczy, dzięki której stworzysz sobie noc wtedy, kiedy tylko zapragniesz.

Zatyczki do uszu Zatyczki do uszu fot. Kristina D.C. Hoeppner (flickr.com), licencja: CC BY-SA 2.0

Szybka cisza

Jako dopełnienie dwóch poprzednich gadżetów ? zatyczki do uszu. Szum silników w samolocie, rozmowy współpasażerów, hałas na lotnisku podczas oczekiwania na przesiadkę, albo głośni sąsiedzi za hotelową ścianą ? na wszystkie te bolączki jest prosta odpowiedź. Piankowe zatyczki, które kształtem dopasowują się do ucha, wyjątkowo wygodne i komfortowe.

Wodoodporny pokrowiec Wodoodporny pokrowiec fot. MIKI Yoshihito (flickr.com), licencja: CC BY 2.0

Ochronią przed wodą

Jeśli jedziesz nad morze, jezioro, na spływ kajakowy, albo żagle, jeśli chodzisz po górach lub po terenach wilgotnych ? wszędzie tam, gdzie twój sprzęt elektroniczny jest zagrożony ? niezastąpione są wodoszczelne etui. Schowasz w nich telefon, aparat fotograficzny, albo dokumenty, zabezpieczając w ten sposób przed wodą, piaskiem, błotem i wilgocią.

Pralka turystyczna Pralka turystyczna fot. Shutterstock

Szybkie pranie

Ten gadżet to absolutny hit ? prawdą jest, że nie jest niezbędny każdemu, ale dla ludzi podróżujących z dziećmi, może być zbawieniem. Malutka pralka, która do cyklu prania potrzebuje jedynie 2 litrów wody i detergentu. Mała wirówka robi robotę, a ty przyglądasz się spokojnie z boku na to, jak skarpetki odzyskują życie.

Travel Smart Mini Iron. Cena: 25 dol. Travel Smart Mini Iron. Cena: 25 dol. fot. Travel Smart

Bez zagnieceń

To nie jest już wprawdzie gadżet dla turystów biwakowych, ale jeśli przemierzasz świat i zaglądasz do hoteli o różnym standardzie, a nie wyobrażasz sobie porannej kawy bez nieuprasowanej koszuli ? to gadżet dla ciebie. Najmniejsze z możliwych żelazko, które składa się do minimalnych rozmiarów (praktycznie nieodczuwalne w bagażu), a które bez problemu poradzi sobie z zagnieceniami na ulubionych ubraniach.

Ładowarka solarna Ładowarka solarna fot. Mikka Luster (flickr.com), licencja: CC BY-SA 2.0

Energia ze słońca

Używasz telefonu, aparatu, masz też tablet i kilka innych urządzeń, do naładowania których niezbędny jest prąd? Martwisz się, że na biwaku w środku lasu możesz mieć problem z dostępem do kontaktu? Jest na to lekarstwo. Solarna ładowarka, która do życia potrzebuje jedynie słońca. To z niego czerpie energię, którą przekazuje później ładowanym urządzeniom.

Opalaj się bez piachu Opalaj się bez piachu fot. Artis Pupins (flickr.com), licencja: CC BY 2.0

Plaża bez piasku

Piasek na plaży jest świetny, co więcej ? jest nieodłącznym elementem plażowania. Ale niekoniecznie w majtkach? Jeśli nie znosisz leżenia na ręczniku, kiedy czujesz chrzęszczący w zębach piasek, koniecznie zabierz na wyprawę matę do plażowania, której nie ima się piasek. Takie maty produkowane są ze specjalnych materiałów, z którymi piasek nie ma szans.

Kijek do selfie Kijek do selfie fot. elPadawan (flickr.com), licencja: CC BY-SA 2.0

Czas na selfie

Selfie to znak czasów, robią je wszyscy. Ale wielu robi je jeszcze na tak zwane wyciągnięcie ręki. Efekt będzie dużo lepszy, jeśli wykorzystasz do tego kijek do selfie. To praktyczne przedłużenie ręki fotografującego, dzięki któremu może zrobić zdjęcie z dalszej perspektywy, albo z góry lub z dołu ? jak lubisz. Teleskopowa rączka ma jeszcze jeden atut ? praktycznie nie zajmuje miejsca w bagażu.

POPULARNE: