Wycieczka w styczniu? Najfajniejsze kierunki do 300 złotych

Marzysz chociaż o trzydniowym wypoczynku niewielkim kosztem? Oto dziesięć kierunków, do których polecisz nie wydając fortuny.
Norwegia Oslo Norwegia Oslo Shutterstock

Oslo od 70 zł

Oslo intryguje połączeniem osiągnięć cywilizacji z pięknem i surowością natury. Łodzie Wikingów, fiordy i dużo zieleni to tylko kilka z atrakcji, jakimi przywita Cię to miasto. Jeśli dodatkowo jesteś wielbicielem pełnego uroku, choć zmagającego się z własnymi demonami, policjanta Harry'ego Hole'a z książek Jo Nesbo, to nie ma się nad czym zastanawiać. Szczególnie, że za bilet lotniczy możesz zapłacić tyle, ile za obiad dla dwóch osób w Warszawie.

_

Uwaga: ceny w zestawieniu są aktualne na dzień 29 grudnia 2015 r. Dotyczą terminu: styczeń 2016 r. Trasa z Warszawy.

Kanał w Goteborgu nocą/ Fot. Shutterstock Kanał w Goteborgu nocą/ Fot. Shutterstock Kanał w Goteborgu nocą/ Fot. Shutterstock

Göteborg od 79 zł

Inną skandynawską propozycją jest Göteborg, drugie co do wielkości miasto w Szwecji, o nieco spokojniejszym rytmie niż Sztokholm. Miłośnicy aut muszą koniecznie odwiedzić Muzeum Volvo, tylko planując wycieczkę trzeba pamiętać, że znajduje się ono nieco dalej od centrum. Charakterystyczny punkt miasta to Statua Posejdona, która stoi na Götaplatsen, pełniącym funkcje reprezentacyjne i kulturalne w mieście. Nie odpuszczaj także możliwości spaceru po malowniczej dzielnicy Haga z drewnianymi domami i przytulnymi kawiarniami.

Londyn, Anglia, Wielka Brytania Londyn, Anglia, Wielka Brytania Shutterstock

Londyn od 152 zł

Weekendowy wypad na zakupy w Londynie? Czemu nie! W dzisiejszych czasach swobodnego podróżowania wszystko jest możliwe. Szczególnie w styczniu Londyn kusi wyprzedażami. Jak już obejrzysz Tower Bridge, Pałac Westminsterski czy Big Bena, to wpadnij na zakupy na przykład do centrum handlowego Westfield lub na słynną Oxford Street. Gdy obniżki na super ciuchy sięgają nawet osiemdziesięciu procent, zerkaj też na cenę biletu lotniczego - podróż podczas styczniowych wyprzedaży może okazać się bardzo opłacalnym rozwiązaniem.

mediolan, włochy mediolan, włochy Fot. Shutterstock

Mediolan od 199 zł

Pozostając w temacie zakupów, Mediolan to świetny pomysł dla osób, które kochają elegancję. Cały świat mody bije się o to, aby prezentować się na mediolańskich wybiegach, a symbolem miasta stała się luksusowa Galeria Wiktora Emanuela II. W Mediolanie możesz znaleźć także outlety, które oferują znacznie bardziej przyjazne ceny za materiały równie dobrej jakości. Dodatkowo, tutejszy teatr operowy La Scala należy do jednych z najbardziej rozpoznawalnych na świecie.

Bazylea/ Fot. Shutterstock Bazylea/ Fot. Shutterstock Bazylea/ Fot. Shutterstock

Bazylea od 119 zł

Bazylea słynie z targów biżuteryjnych i sztuki nowoczesnej oraz międzynarodowego charakteru, który zawdzięcza bliskości trzech państw: Szwajcarii, Francji i Niemiec. Podróżni, którzy nie lubią wielkich metropolii, będą zachwyceni. Wielką i Małą Bazyleę dzieli Ren, a łączy Most Środkowy - razem stanowią serce oraz najbardziej reprezentatywne turystycznie miejsce miasta. Ciekawym pomysłem jest przygotowanie tras spacerowych, firmowanych przez znane nazwiska, między innymi filozofa Erazma z Rotterdamu oraz dawnego medyka Paracelsusa. Weź dwa dni urlopu i wyjedź do Bazylei na przedłużony weekend, aby na spokojnie cieszyć się urlopem. Czasem nawet zapłacisz w ten sposób mniej za przelot.

Katedra Notre Dame Katedra Notre Dame Fot. Shutterstock

Paryż od 139 zł

Paryż, miasto miłości, artystów i elegancji zachwyca o każdej porze roku. Wjazd na wieżę Eiffla, spacer po dzielnicy Montmartre, obcowanie ze sztuką największych mistrzów w Luwrze - pewnie nie doświadczysz wszystkich atrakcji Paryża w jeden weekend, ale nawet krótki wypad pozwoli Ci poczuć wyjątkowy klimat tego miasta. A jeśli jesteś rodzicem, możesz przekonać się, czy w Paryżu dzieci naprawdę nie grymaszą, jak twierdzi Pamela Druckerman, autorka książki o takim tytule. Przekonaj się, że Paryż inspiruje w każdej dziedzinie.

Kolonia, Niemcy. Kolonia to jedno z najstarszych miast w Europie, czwarte pod względem wielkości miasto Niemiec. Kolonia promuje się jako najlepsze miasto na zakupy w Niemczech, kusi licznymi kafejkami, piwiarniami. Jest tu wiele do zobaczenia, ale absolutnie pierwszym obowiązkowym punktem wycieczki powinna być katedra. W centrum miasta wznosi się największa gotycka świątynia na północ od Alp, większa od paryskiej Notre Dame. Ma 144 m długości, 7914 m kw. powierzchni i dwie 157-metrowe wieże. Kolonia, Niemcy. Kolonia to jedno z najstarszych miast w Europie, czwarte pod względem wielkości miasto Niemiec. Kolonia promuje się jako najlepsze miasto na zakupy w Niemczech, kusi licznymi kafejkami, piwiarniami. Jest tu wiele do zobaczenia, ale absolutnie pierwszym obowiązkowym punktem wycieczki powinna być katedra. W centrum miasta wznosi się największa gotycka świątynia na północ od Alp, większa od paryskiej Notre Dame. Ma 144 m długości, 7914 m kw. powierzchni i dwie 157-metrowe wieże. Fot. Shutterstock

Kolonia od 79 zł

To leżące nad Renem miasto szczyci się historią sięgającą czasów cesarza Klaudiusza. Miejsce w sam raz na krótki, niedrogi wypad poza głównym trasami. Posiada wiele zabytków sakralnych na czele z Katedrą Świętego Piotra i Najświętszej Marii Panny, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz bogatą ofertę muzealną. Nam najsmaczniejszym pomysłem wydaje się wizyta w Muzeum Czekolady, ale jeśli nie słodkościami, to Kolonia skusi Cię swoim piwem Kölsch. Prost!

Madryt, Plaza Mayor Madryt, Plaza Mayor Fot. Shutterstock

Madryt od 282 zł

Każdy zakątek Hiszpanii elektryzuje turystów, i nie inaczej jest w przypadku stolicy kraju - Madrytu. Miasto, mimo silnej konkurencji, może pretendować do muzealnej stolicy świata. Jego obiekty należą do jednych z najchętniej odwiedzanych przez turystów. Bogactwem zbiorów zachwyca między innymi Muzeum Prado. Pałac Królewski czy Katedra Almudena, w której brał ślub król Filip VI Burbon - to tylko kilka z innych atrakcji, jakie oferuje Ci Madryt. Zwiedzanie miasta poza sezonem, pozwoli uniknąć tłumów i nie umęczy wysokimi temperaturami.

bruksela, belgia bruksela, belgia Fot. Shutterstock

Bruksela od 143 zł

Dobrą opcją na niedrogą podróż w bardziej kompaktowym stylu jest Bruksela. To chyba jedyne miejsce na świecie, gdzie do oglądania siusiającego chłopca zachęca się każdego podróżnego. Chodzi, oczywiście, o jeden z miejskich symboli Brukseli, czyli figurkę Manneken pis, pochodzącą z XVII wieku. Dumą i sercem miasta jest także piękny pod względem architektonicznym Wielki Pałac, a jeśli masz ochotę na rozrywkę w szykownym stylu, to wybierz się do Pasażu świętego Huberta. Nawet, jeśli nie interesujesz się polityką, warto także skorzystać z okazji i zobaczyć Parlament Europejski.

Grecja zabytki - port Pireus / Shutterstock Grecja zabytki - port Pireus / Shutterstock Shutterstock

Ateny od 196 zł

Masz ochotę na chwilę zadumy? Pragniesz zanurzyć się w atmosferze dawnej starożytnej cywilizacji? W takim razie, weekendowa wycieczka do Aten to strzał w dziesiątkę, także ze względu na niedrogie ceny biletów. Piękno perełek kultury antycznej, w tym zachwycający pod każdym względem Akropol, wzruszy nawet największego twardziela. A widok na miasto, który rozpościera się z Wzgórza Likavitos, będzie Ci towarzyszył jeszcze długo po powrocie do domu.

POPULARNE: