Jakie kierunki na wakacje wybierali Polacy w 2015 roku? [TOP 10]

Polacy uwielbiają odpoczywać w europejskich krajach. Ten trend nie zmienia się od lat. Sprawdzamy, które państwa w 2015 r. wzbudziły największe zainteresowanie mieszkańców Polski.
Bułgaria Bułgaria fot. Pixabay

MIEJSCE 10: Bułgaria

Wielu Polaków z sentymentem wspomina wakacje w Bułgarii w latach 80. W czarnomorskich kurortach wiele się jednak od tego czasu zmieniło. Dla turystów z Polski Bułgaria jest ciągle stosunkowo tania, dlatego kraj ten znalazł się w dziesiątce najchętniej odwiedzanych w 2015 r.

Czarnogóra Czarnogóra fot. Pixabay

MIEJSCE 9: Czarnogóra

Polacy bardzo szybko zorientowali się, że Czarnogóra to równie piękna i dużo tańsza alternatywa dla drożejącej z roku na rok Chorwacji. Nic dziwnego. To tylko kilka godzin jazdy więcej, a tutejsze widoki również zapierają dech w piersiach.

Grecja Grecja fot. Pixabay

MIEJSCE 8: Grecja

Coraz więcej Polaków na własną rękę organizuje wyjazd do Grecji. Grecy kuszą atrakcyjnymi cenami, przyjacielskim usposobieniem oraz ogromną różnorodnością krajobrazów.

Włochy Włochy fot. Pixabay

MIEJSCE 7: Włochy

Toskańskie lato, kanały Wenecji, pełen antycznych pamiątek Rzym, a także włoskie południe, w tym Sardynia i Sycylia nieustannie przyciągają Polaków. Do tych miejsc jeździmy nie tylko ze względu na łagodny klimat, ale również pyszną włoską kuchnię.

Londyn Londyn fot. Pixabay

MIEJSCE 6: Wielka Brytania

To między innymi dzięki trwającej od lat kampanii promującej Wielką Brytanię, jako cel ciekawych podróży, jej pozycja w rankingu jest tak wysoka. Wielu z nas przy okazji odwiedzania znajomych i rodziny żyjącej i pracującej na Wyspach, poznaje piękno niektórych regionów i wraca po więcej!

Berlin Berlin fot. Pixabay

MIEJSCE 5: Niemcy

Jak wynika z danych HomeToGo.pl wielu z nas poszukiwało również mieszkania wakacyjnego u naszych zachodnich sąsiadów. Zdecydowana większość wyszukiwań dotyczyła stolicy kraju - Berlina, który do dziś przyciąga bogatą kulturą i historią.

Francja Francja fot. Pixabay

MIEJSCE 4: Francja

Miliony zakochanych co roku odwiedzają Paryż. Wielu fanów, także wśród Polaków ma również malownicza Prowansja i słoneczne południe kraju. Kraj tak piękny i tak różnorodny musiał znaleźć się wysoko w rankingu.

Hiszpania Hiszpania fot. Pixabay

MIEJSCE 3: Hiszpania

Majorka, Ibiza, Teneryfa czy Gran Canaria to tylko kilka najważniejszych regionów wakacyjnych należących do Hiszpanii, która między innymi z uwagi na możliwość szybkiego dotarcia tanimi liniami lotniczymi, zajmuje wysokie miejsce w rankingu. Na jej korzyść na pewno działa również to, że na wielu hiszpańskich wyspach sezon trwa cały rok.

Chorwacja Chorwacja fot. Pixabay

MIEJSCE 2: Chorwacja

Drugą pozycję w rankingu zajmuje kraj, który co roku odwiedzają tłumy turystów. Nie ma się czemu dziwić. Do Chorwacji bardzo łatwo dojechać samochodem lub autokarem, a ze względu na dużą dostępność noclegów w kwaterach prywatnych, jest to jedna z popularniejszych destynacji na wakacje bez biura podróży. W sezonie trwającym od maja do końca września możemy nie tylko plażować, ale też żeglować i zwiedzać tak niesamowite miejsca jak Park Narodowy Jezior Plitwickich.

Polska Polska fot. Pixabay

MIEJSCE 1: Polska

To właśnie Polskę kochamy zwiedzać najbardziej! Opcji mamy przecież mnóstwo: wybierać możemy wśród setek miejscowości wypoczynkowych na nadmorskim wybrzeżu, w wysokich górach oraz krainie pięknych jezior.

_

Analiza powstała na podstawie najczęściej wyszukiwanych haseł w porównywarce HomeToGo.pl w okresie od kwietnia do grudnia 2015 r.

POPULARNE: