Pięć niedrogich miejsc, które trzeba odwiedzić w 2016 roku [CENY]

Wyjazd z dużym wyprzedzeniem ma wiele zalet, takich jak oszczędność czy możliwość rozłożenia kosztów w czasie. Niezależnie od przyjętych założeń - czy ma być to kulinarna podróż po najlepszych restauracjach w okolicy, czy świetna zabawa w klubach - spektrum potencjalnych celów podróży jest bardzo szerokie. By pomóc w dokonaniu najlepszego wyboru miejsca na urlop, przedstawiamy pięć ciekawych miejsc na przyszły rok, w naprawdę niskich cenach.
. Kutaisi - drugie największe miasto Gruzji. Leży u podnóża Wysokiego Kaukazu, stąd również blisko do Tbilisi albo nadmorskiego Batumi. . Kutaisi - drugie największe miasto Gruzji. Leży u podnóża Wysokiego Kaukazu, stąd również blisko do Tbilisi albo nadmorskiego Batumi. fot. Roberto Strauss (flickr.com), licencja: CC BY-SA 2.0

Kutaisi, Gruzja

Kutaisi to siedziba Parlamentu Gruzji i drugie pod względem wielkości miasto, zaraz po stolicy Tbilisi w Gruzji. Kutaisi ma bogatą tradycję kultury starożytnej. Odwiedzenie tego miejsca daje wiele możliwości zwiedzania, na przykład: Monastery Gelati, w którym znajduje się kościół Maryi Dziewicy z XI wieku i XIII-wieczne kościoły świętego Grzegorza i Mikołaja. Pochowany został tu król Gruzji Dawid IV Budowniczy. Przez wiele wieków to właśnie Kutaisi było kulturalną i intelektualną stolicą Gruzji.

Loty z Polski do Kutaisi zaczynają się od 548 zł.

_

Wspomniane ceny w całym zestawieniu są oparte na lotach wyszukiwanych 16.12.2015 na tripsta.pl dla różnych okresów podróży między datami: 1.06. ? 31.08.2016.

Heraklion/ Fot. Shutterstock Heraklion/ Fot. Shutterstock Heraklion/ Fot. Shutterstock

Heraklion, Grecja

Heraklion jest największym miastem i administracyjną stolicą Krety. To idealne miejsce w sezonie wakacyjnym, dla tych, którzy lubią wysokie temperatury. Gorące i suche letnie dni przerywane są przyjemną morską bryzą. Jeśli chodzi o rozrywkę, opcji jest nieskończenie wiele. Mieszkańcy Heraklionu, to ludzie uwielbiający często wychodzić: na lunch, kolację, kawę czy drinka, a najlepiej na każde z nich. Jest więc tam wiele restauracji, rodzinnych tawern, luksusowych kafejek, barów z przekąskami i tradycyjnych sklepów z kawą (Kafeneia).

By odpocząć w jednym z najpopularniejszych miejsc w Grecji, warto zarezerwować loty wcześniej - obecnie ich ceny zaczynają się od 965 zł.

Marsylia Marsylia fot. Ludovic Lubeigt (flickr.com), licencja: CC BY-SA 2.0

Marsylia, Francja

Chcąc uniknąć temperatur powyżej 30°C lepiej nie wybierać się tam w lipcu czy sierpniu. Należy również rozważyć południe Francji, jeśli dużą część wyprawy mają stanowić piesze wycieczki - szlaki górskie w Marsylii są zazwyczaj zamknięte z powodu zagrożenia pożarowego. Z kolei samo miasto oferuje bogactwo bazarów i straganów ulicznych, praktycznie w całym porcie. Port sam w sobie również stanowi idealne miejsce do zwiedzania, wiele stojących w nim łodzi oferuje komercyjne rejsy wycieczkowe. Turyści odwiedzający Marsylię będą zachwyceni jej bogatą historią i związanymi z nią atrakcjami. Na wyróżnienie zasługuje położona w południowej części Vieux Port, Bazylika Notre Dame de La Garde - miejsce, które koniecznie musi znaleźć się na liście pozycji do odwiedzenia.

Ceny lotów z Polski do Marsylii zaczynają się od 625 zł.

Lizbona, Portugalia Lizbona, Portugalia fot. Anne-Lotte O´Dwyer (flickr.com), licencja: CC BY-SA 2.0

Lizbona, Portugalia

Lizbona to miasto o dość ścisłej zabudowie, które jednocześnie oferuje wiele atrakcji i zajęć wszystkim, którzy chcą poznać głębiej turystyczne bogactwo stolicy Portugalii. Niezliczone zaułki i wyczuwalna pogoń za przyjemnością, to elementy tworzące wyjątkowość tego miejsca. Niezwykłą popularnością wśród odwiedzających cieszą się, organizowane tu licznie imprezy. Nocne życie w Lizbonie jest tak świecące i różnorodne, że niezależnie od gustów i budżetu każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Dla zainteresowanych nocnym życiem Lizbony: bilety z Polski już od 780 zł.

Baku, Azerbejdżan Baku, Azerbejdżan fot. Francisco Anzola (flickr.com), licencja: CC BY 2.0

Baku, Azerbejdżan

Nowoczesny wizerunek miasta często wzbudza zainteresowanie odwiedzających. Miejsca szczególnie warte podkreślenia to: budynki Flame Towers, kompleks sportowy i rozrywkowy Crystal Hall (w którym odbywał się Konkurs Piosenki Eurowizji w 2012 r.), centrum kultury Heydar Aliyev. Ulubionym parkiem na spacery zarówno wśród turystów jak i mieszkańców jest oświetlone neonowymi światłami miasta - Seaside park. Znajduje się tam rzeźba super-szpiega Richarda Sorga, w parku nazwanym na jego cześć w centrum dzielnicy Nasimi.

Z Polski do Baku można udać się już za 1215 zł.

POPULARNE: