Miejsca, w których filmowano "Gwiezdne Wojny". Do kilku dolecisz z Polski w dwie godziny

Gorączka Gwiezdnych Wojen trwa na całym świecie. Fani z niecierpliwością oczekują kolejnej części filmu. Dla tych, którzy odczuwają przedpremierowy niedosyt i chcieliby na chwilę zamieszkać w odległej galaktyce, HomeToGo.pl przygotowało zestawienie ośmiu miejsc, które twórcom Gwiezdnych Wojen posłużyły za plan filmowy.
Dolina Śmierci, Kalifornia Dolina Śmierci, Kalifornia materiały prasowe

Dolina Śmierci, Kalifornia

Ile złotych trzeba wydać za jedną dobę, aby zaznać takiego upału, jak Luke Skywalker i R2-D2 w Nowej Nadziei? Okazuje się, że 225 złotych. Dolina Śmierci jest jednym z najgorętszych miejsc na świecie i obfituje w spektakularne, pustynne krajobrazy. Na noc, kiedy temperatura opadnie, zatrzymaj się w domku lub apartamencie wakacyjnym, a w ciągu dnia poczuj kosmiczną atmosferę, którą zapewnia zjawiskowy Park Narodowy Death Valley.

Jesteś fanem ?Gwiezdnych Wojen?? Może przeczytaj też książkę? Sprawdź tutaj >>

Dżerba, Tunezja Dżerba, Tunezja fot. Henning Leweke (flickr.com), licencja: CC BY-SA 2.0

Dżerba, Tunezja

Z kolei 220 zł będzie kosztował nocleg dla czterech osób w domku wakacyjnym w lokalizacji zupełnie nie z tej ziemi. Największa wyspa w Północnej Afryce, a wraz z nią słynne miasteczko Aijim, które w Gwiezdych Wojnach "odegrało rolę" odległej planety, zdecydowanie powinny znaleźć się na liście celów podróży.

Norwegia Norwegia materiały prasowe

Hardangerfjord, Norwegia

Planeta Hoth z Imperium kontratakuje, lepiej znana jest jako lodowa kraina Hardangerfjord. 325 zł to cena, którą przyjdzie Wam zapłacić za nocleg przy eksplorowaniu tej arktycznej planety. Zarzuć więc na siebie kombinezon Szturmowca, wskakuj na Tauntauna jak Han Solo i śmigaj ze znajomymi do Norwegii!

Irlandia Irlandia materiały prasowe

Kerry, Irlandia

Poczuj moc dzięki pobytowi na irlandzkim wybrzeżu i bądź jedną ze 180 osób dziennie, które mają możliwość odwiedzenia pobliskiej wyspy - rezerwatu przyrody. To właśnie ona stanowiła plan zdjęciowy dla wielu scen w filmie, na którego premierę wszyscy czekamy. 255 zł to cena za domek na zielony, galaktyczny wypad ze znajomymi!

Włocy, Como Włocy, Como materiały prasowe

Jezioro Como, Włochy

Malownicze krajobrazy wypełniają to włoskie miasteczko. Połącz więc przygodę Gwiezdnych Wojen z romantycznym wyjazdem. 425 zł to cena za wynajem domku wakacyjnego w mieście, w którym kwitła miłość Anakina Skywalkera i Księżniczki Amidali w Ataku Klonów.

Tajlandia Tajlandia materiały prasowe

Phuket, Tajlandia

Mimo że gwiazdy z odległej galaktyki nigdy nie postawiły stopy w Phuket, krajobrazy zostały nakręcone w tej efektownej, nadmorskiej scenerii. 820 zł sprawi, że Ty i Twoi przyjaciele marzący o pojedynku z Darthem Vaderem, będziecie mogli leżąc na plaży wyobrażać sobie gwiezdne myśliwce rebeliantów latające nad Waszymi głowami.

Hiszpania, Sevilla Hiszpania, Sevilla materiały prasowe

Sewilla, Hiszpania

Mimo że pojawiła się jedynie w drugiej części, i to przez zaledwie 48 sekund, wspomnienia wakacji w Sewilli pozostaną w Waszej pamięci do końca życia. Domek wakacyjny za 345 zł jest doskonałym miejscem, by doświadczyć tego, co najlepsze z obu światów: spotkania z kultowymi Gwiezdnymi Wojnami na filmowej planecie Naboo i romantycznego wyjazdu we dwoje.

Caserta, Włochy Caserta, Włochy fot. luca (flickr.com), licencja: CC BY-SA 2.0

Caserta, Włochy

Jeśli chcesz zwiedzić więcej miejsc na Naboo, za 375 zł możesz spędzić noc z grupą przyjaciół w Pałacu Królewskim w Casercie, największym pałacu królewskim we Włoszech, który stanowił plan zdjęciowy dla wielu scen z Gwiezdnych Wojen: Odcinek I i II. W tych marmurowych wnętrzach poczujesz się jak jeden z władców Republiki!

POPULARNE: