Osiem gorących kierunków. Tutaj lato ciągle trwa [CENY LOTÓW]

Zebraliśmy osiem, gorących miejsc, do których warto zaplanować podróż w środku naszej zimy. Okazuje się, że aby uciec od zimy wcale nie trzeba wydawać majątku.
Tneryfa Tneryfa fot. Jaume Escofet (flickr.com), licencja: CC BY 2.0

Teneryfa (Hiszpania)

Gdy w Polsce zima zadomowi się na dobre, Teneryfa kusi pogodą i niskimi cenami. Mimo, że styczeń to najchłodniejszy miesiąc w roku, temperatura oscyluje powyżej dwudziestu stopni. Turyści mogą oddawać się najprzyjemniejszym czynnościom, związanym z wypoczynkiem takim, jak kąpiel czy opalanie. Pod koniec dnia temperatura nieco spada, także zapakuj coś z długim rękawem, aby rozkoszować się przyjemnym wieczorem.

Koszt lotu od 690 zł*.

Ceny w zestawieniu aktualne na dzień 2 grudnia 2015, godzinę 22.

Male, Malediwy Male, Malediwy fot. Timo Newton-Syms (flickr.com), licencja: CC BY-SA 2.0

Male (Malediwy)

Wybierając się na Malediwy możesz liczyć, że pogoda nie zawiedzie i termometr wskaże przynajmniej dwadzieścia pięć stopni na plusie. W styczniu pora sucha jest tu w pełni, więc urlopu nie zepsują Ci deszcze monsunowe. Spędzając urlop w tym czasie omija się także największy szczyt turystyczny, jaki jest notowany w okresie świąteczno-noworocznym.

Koszt lotu od 2112 zł.

Azja Kuala Lumpur, Malezja.
Stolica Malezji, leży w środkowej części Półwyspu Malajskiego. Atrakcją i zarazem najbardziej charakterystycznym obiektem w Kuala Lumpur są wieżowce Petronas Towers o wysokości prawie 500 m, jedne z najwyższych na świecie. Azja Kuala Lumpur, Malezja. Stolica Malezji, leży w środkowej części Półwyspu Malajskiego. Atrakcją i zarazem najbardziej charakterystycznym obiektem w Kuala Lumpur są wieżowce Petronas Towers o wysokości prawie 500 m, jedne z najwyższych na świecie. Shutterstock

Kuala Lumpur (Malezja)

Kierunek ekscytuje już samą egzotyczną nazwą. W Kuala Lumpur możesz także liczyć na upragnione ciepło. Pamiętaj, że w styczniu trafisz tam na porę deszczową, co nie oznacza, że ciągle będzie padać, ale na wszelki wypadek noś ze sobą parasol. Potraktuj to jako plus, ponieważ taka pogoda lepiej sprawdza się podczas zwiedzania niż upały. Czas spędzony w Kuala Lumpur zapełnisz wizytą w nowoczesnych muzeach, zakupami i jadaniem w doskonałych restauracjach. Obowiązkowym punktem programu jest wizyta w pobliskich Jaskiniach Batu, należących do miejsc objętych hinduskim kultem.

Koszt lotu od 2310 zł.

Wizz Air poleci z Lotniska Chopina do Ejlat nad Morzem Czerwonym w Izraelu Wizz Air poleci z Lotniska Chopina do Ejlat nad Morzem Czerwonym w Izraelu fot. israeltourism (flickr.com), licencja: CC BY 2.0

Ejlat (Izrael)

Zima w Izraelu ma łagodny przebieg, a rejon Morza Czerwonego o tej porze roku jest szczególnie łaskawy dla turystów ze względu na brak upałów. Położony najdalej na południe Ejlat szczyci się mianem najbardziej słonecznego i wyposażonego we wszelkie rozrywki kurortu w Izraelu. W Ejlacie króluje podwodny świat, o czym świadczą chociażby takie miejsca jak Rafa Delfinów, gdzie można podziwiać te inteligentne zwierzęta i zachwycającą rafę koralową. Wspaniałe warunki do nurkowania w okolicy Ejlatu przyciągają miłośników tego sportu z całego świata.

Koszt lotu od 1360 zł.

Nairobi - Kenia Nairobi - Kenia Nairobi - Kenia/Shutterstock

Nairobi (Kenia)

Czy safari w środku zimy to fanaberia? Wcale nie! Styczeń i luty to dobry termin, aby obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Samo Nairobi tętni życiem, a okolica obfituje w rezerwaty, parki narodowe i inne cudowności natury. Ze stolicy można wybrać się także na wycieczkę do największego w Afryce, pięknego Jeziora Wiktorii, w którym stykają się granice trzech krajów: Kenii, Ugandy i Tanzanii. Temperatura w Kenii dochodzi o tej porze roku do trzydziestu stopni Celsjusza!

Koszt lotu od 2330 zł.

Miejsce 8. Punta Cana, Dominikana. Punta Cana to 40 kilometrów białych plaż, kołyszące się palmy kokosowe i kryształowo czyste wody. Tropikalny azyl Punta Cana to najdalej na wschód wysunięty przylądek Dominikany. Słynie z pięknych plaż i kurortów all inclusive. Najpiękniejsze plaże Punta Cana to Macao Beach, Bavaro Beach. Miejsce 8. Punta Cana, Dominikana. Punta Cana to 40 kilometrów białych plaż, kołyszące się palmy kokosowe i kryształowo czyste wody. Tropikalny azyl Punta Cana to najdalej na wschód wysunięty przylądek Dominikany. Słynie z pięknych plaż i kurortów all inclusive. Najpiękniejsze plaże Punta Cana to Macao Beach, Bavaro Beach. Najpiękniejsze plaże świata/Fot. Shutterstock

Punta Cana (Dominikana)

Ciepło, cieplej, Dominikana? nawet w zimowych miesiącach temperatura powietrza sięga tu blisko trzydziestu stopni, a wody nieznacznie mniej. W takich warunkach można ogrzać się na długi czas. W niemal niebiańskim Punta Cana czas biegnie błogo i barwnie. Dominikana to przecież gorące rytmy, gościnność, śmiech, rozkoszny błękit. Uważaj, bo nie będziesz chciał wracać do domu.

Koszt lotu od od 2231 zł.

Mumbai Mumbai fot. WoodysWorldTV (flickr.com), licencja: CC BY 2.0

Bombaj (Indie)

Kultura indyjska niesie ze sobą barwny świat, pełen piękna, kolorów, rozgardiaszu targowisk pamiątek, przypraw, tkanin oraz kontrastów. Życie w Indiach skupia się jak w soczewce, a miasto aż kipi życiem. W styczniu w Bombaju temperatura nawet w nocy rzadko spada poniżej piętnastu stopni. To nieco inna, bardziej wymagająca podróż niż w rejony cudownych plaż z drobniutkim piaskiem, ale dostarczająca wielu doświadczeń i zapadająca na długo w pamięci.

Koszt lotu od 1740 zł.

Portugalia - Madera Portugalia - Madera Portugalia - Madera/shutterstock

Madera (Portugalia)

Maderę rozreklamował w Polsce pewien serial obyczajowy, którego bohaterowie poznali się właśnie podczas wakacji spędzanych na tej portugalskiej wyspie. Wyspa słynie z wiosennego, delikatnego klimatu. W styczniu średnia temperatura powietrza na Maderze wynosi dziewiętnaście stopni. Przez większą część dnia jest zazwyczaj słonecznie. Jedną z bardziej znanych atrakcji Madery, obok pięknych plaż i wyśmienitego jedzenia, są spacery po słynnych lewadach, czyli malowniczych kanałach irygacyjnych.

Koszt lotu od 981 zł.