Pięć miejsc w Europie na relaks w gorących źródłach

W obliczu spadających z dnia na dzień temperatur wielu z nas marzy o relaksującej kąpieli w gorących źródłach. HomeToGo.pl, porównywarka ofert noclegów w domach i apartamentach wakacyjnych, przygotowała wiec poniższe zestawienie specjalnie z myślą o tych, którzy zimą poszukują ciepła. Wszystkie polecane miejsca położone są w Europie, a dotarcie do nich zajmie nie więcej niż kilka godzin.
islandia islandia Fot. Shutterstock

Islandia: Blue Lagoon Reykjavíku

Wody jedynego w swoim rodzaju islandzkiego jeziora Bláa Lónid pełne są minerałów wspomagających leczenie chorób skóry oraz bogate w krzemionkę. Ich temperatura natomiast, niezależnie od temperatury powietrza waha się od ok. 37 do 40 stopni Celsjusza. Dzienny bilet wstępu do uzdrowiska kosztuje 35 euro. Na miejscu wykupić możemy także usługi specjalne takie jak masaże czy korzystanie z saunarium. Do Blue Lagon bardzo łatwo dojedziemy z pobliskiego lotniska w Reykjaviku. Zakwaterowanie dla dwóch osób w sąsiedztwie gorących to koszt ok. 141 euro za noc.

Niemcy: Termy Karakalli w Baden-Baden Niemcy: Termy Karakalli w Baden-Baden fot. 3268zauber (wikimedia.org), licencja: CC Attribution-Share Alike 3.0 Unported

Niemcy: Termy Karakalli w Baden-Baden

Baden-Baden to jedno z najpopularniejszych niemieckich uzdrowisk. Jedną z największych atrakcji tej okolicy są Termy Karakalli, w których oprócz gorących źródeł, których temperatura osiąga 38 stopni Celsjusza, odwiedzający mogą także skorzystać z jacuzzi, wodospadów i saun. Pełna minerałów woda w Termach Karakalli leczy choroby serca, łagodzi zaburzenia układu krążenia, poprawia kondycję mięśni, stawów i skóry. Za trzygodzinną sesję relaksacyjną zapłacimy tu 19 euro. Zakwaterowanie dla dwóch osób w sercu uzdrowiska to koszt ok. 97 euro za noc.

Termy Szechenyi w Budapeszcie Termy Szechenyi w Budapeszcie fot. Graeme Churchard (flickr.com), licencja: CC BY 2.0

Węgry: Wanny Szechenyi w Budapeszcie

Ten kompleks spa położony w budapesztańskim parku Városliget ma już ponad sto lat. Zbudowany w 1913 roku obiekt składa się z 18 basenów, w których woda osiąga 38 stopni Celsjusza, 10 saun i kabin parowych. Na miejscu goście mogą skorzystać zabiegów kosmetycznych oraz masaży. Bilet wstępu to koszt od ok. 17 euro wzwyż. Średnia cena noclegu dla dwóch osób w najbliższym sąsiedztwie to 62 euro za noc.

Termy rzymskie w Batha, Anglia /  DAVID ILIFF. License: CC-BY-SA 3.0 Termy rzymskie w Batha, Anglia / DAVID ILIFF. License: CC-BY-SA 3.0 Termy rzymskie w Batha, Anglia / DAVID ILIFF. License: CC-BY-SA 3.0

Anglia: Łaźnie rzymskie w Bath

Łaźnie w Bath to miejsce gdzie starożytność spotyka się ze współczesnością. Kompleks pełen jest pamiątek po budownictwie Celtów i Rzymian sprzed ok. 2000 lat. Temperatura wody w źródłach Bath wynosi ok. 46 stopni Celsjusza. Jest to jedyny tego typu obiekt na terenie Wielkiej Brytanii. Za tak wysoką temperaturę trzeba jednak słono zapłacić. Dwugodzinna kąpiel kosztuje aż 45 euro. Za tą cenę odwiedzający korzystać mogą z basenów pływackich, kąpieli parowych oraz sesji aromaterapii. Średnia cena noclegu dla dwóch osób w Bath to ok. 120 euro za noc.

Terme di Saturnia we Włoszech Terme di Saturnia we Włoszech Raimond Spekking / CC BY-SA 4.0 (via Wikimedia Commons)

Włochy: Terme di Saturnia

To właśnie w Terme di Saturnia odwiedzający mogą poczuć się jak Etruskowie i starożytni Rzymianie. Dzień relaksu na łonie natury urozmaicają cztery baseny termalne z jacuzzi oraz wyjątkowy, ciepły wodospad Mill Falls. Woda w termach w Saturnia ma temperaturę ok. 37,5 stopnia Celsjusza. Za 25 euro za dzień możemy relaksować zmęczone mięśnie w wodzie pełnej siarki. Zapach może nie jest najprzyjemniejszy, ale przecież liczy się efekt! Zakwaterowanie dla dwóch osób w pobliskim Maremma kosztuje średnio ok. 90 euro za noc.

POPULARNE W SERWISIE: