Rzeczy, które w samolocie możesz dostać za darmo [LISTA]

Nie każdy wie, że podczas lotu można otrzymać pewne produkty za darmo. Trzeba tylko o nie poprosić i nie obawiać się, że nie wypada, albo że personel pokładowy uzna nas za niezorientowanych.
Chusteczki higieniczne Chusteczki higieniczne fot. Jeremy Tenenbaum (flickr.com), licencja: CC BY 2.0

Chusteczki nawilżane

Wiadomo, że w samolotach czeka na nas mnóstwo zarazków i przydadzą się nawilżane chusteczki, by np. przetrzeć stolik, czy ręce przed spożywaniem posiłków. Dostaniesz je na życzenie w każdej linii lotniczej.

Środki medyczne Środki medyczne fot. Pexels

Środki medyczne

Warto pamiętać, że linie lotnicze posiadają podstawowe środki medyczne, jak plastry, czy tabletki przeciwbólowe i w razie potrzeby są one bezpłatne dla podróżnych.

Napój Napój fot. Pexels

Alkohol

Niektóre linie zapewniają pełnoletnim pasażerom darmowy alkohol. Zwykle można o niego poprosić podczas długodystansowych i międzynarodowych lotów. Alaska Airlines zaserwuje nam piwo, US Airways wino do kolacji, Lufthansa drinki, a Delta wódkę, wino oraz piwo.

Gorąca czekolada Gorąca czekolada fot. Pexels

Gorąca czekolada

Gorąca czekolada to alternatywa dla herbaty i kawy. Wielu przewoźników lotniczych serwuje ją za darmo także w klasie ekonomicznej. Pyszny, słodki napój na pewno umili lot.

Woda Woda fot. Pexels

Przekąski i woda

Przeważnie porcje darmowych przekąsek, jakie dostajemy w samolocie są niewielkie. Jednak nie wszyscy podróżni z nich korzystają, dlatego stewardessy częstują nienapoczętymi porcjami tych, którzy mają większy apetyt. Możemy też poprosić o dodatkową wodę do picia.

Maska na oczy Maska na oczy fot. Stacie (flickr.com), licencja: CC BY-SA 2.0

Akcesoria

Niektórzy przewoźnicy na dłuższych trasach oferują podróżnym zestaw akcesoriów w postaci zatyczek do uszu, maski na oczy, szczoteczki do zębów, grzebienia, czy długopisu. Linie Emirates wyjątkowo dbają o swych klientów i na pokładzie samolotów rozdają karty do gry, przybory do golenia i skarpetki.

Wygląda na to, że lecąc samolotem naprawdę sporo możemy dostać, wystarczy tylko zapytać.

POPULARNE W SERWISIE: