Planujesz długi weekend w listopadzie? 8 kierunków już od 82 zł w obie strony

Tegoroczny długi weekend rozpoczyna się 11 listopada. Wystarczy tylko dodatkowo wziąć dwa dni wolnego, aby cieszyć się trwającym pięć dni urlopem. Korzystając z wyszukiwarki Skyscanner wybraliśmy osiem kierunków, do których loty są w nadchodzących dniach najtańsze.
London Eye London Eye fot. William Hook (flickr.com), licencja: CC BY-SA 2.0

Wielka Brytania, Londyn

Londyn to wspaniałe zabytki, muzea, a także niepowtarzalny klimat. Położone nad Tamizą miasto ma wiele do zaoferowania bez względu na porę roku. Na liście obowiązkowych miejsc do zwiedzenia są między innymi: Pałac Buckingham, Opactwo Westminsterskie, Pałac Westminsterski, Tower of London i Tower Bridge, British Museum, Natural History Museum i Science Museum. Spragnionych rozrywki zapewne zadowoli London Eye, z którego szczytu można podziwiać panoramę niemal całego miasta.

W wyszukiwarce Skyscanner bilet na samolot z Warszawy lub Szczecina do Londynu można znaleźć już za 98 złotych w obie strony.

Katedra w Mediolanie Katedra w Mediolanie fot. Alessandro Prada (flickr.com), licencja: CC BY-SA 2.0

Włochy, Mediolan

Mediolan to jedno z najbogatszych miast Europy, stolica mody, kultury i sztuki. Jeśli jeszcze nie udało ci się odwiedzić tego miasta to listopad może się okazać najlepszym dla tego momentem. W tym miesiącu w Mediolanie jest zdecydowanie mniej turystów niż w sezonie. Przyjemna jest też temperatura, która w listopadzie często osiąga 19 stopni Celsjusza. A co zobaczyć będąc już na miejscu? Przede wszystkim wspaniałe zabytki: m.in. Katedrę Doumo, Galerię Wiktora Emanuela II czy Zamek Sforzów.

Z Poznania do Mediolanu w dwie strony polecieć można już za 138 złotych.

Barcelona - Park Guell Barcelona - Park Guell Barcelona zdjęcia/Fot. Shutterstock

Hiszpania, Barcelona

Barcelona jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez Polaków miast na świecie. Te drugie co do wielkości miasto w Hiszpanii przyciąga zabytkami, kuchnią i pogodą. W listopadzie temperatura osiąga tam często 21 stopni Celsjusza. Będąc w Barcelonie warto spróbować hiszpańskich przekąsek tapas, serwowanych w prawie każdej knajpce, a także dań kuchni katalońskiej. Na miejscu warto też kupić Barcelona Card, z którą łatwo można podróżować komunikacją miejską i odwiedzać muzea.

Z Poznania do Barcelony polecieć można za 292 zł w obie strony. Nieco drożej jest z Warszawy, tutaj ceny zaczynają się od 402 zł.

Osiedle Tours Ailaud, w tle Wieża Eiffla Osiedle Tours Ailaud, w tle Wieża Eiffla fot. Lionel Pateyron (wikimedia.org), licencja: CC Attribution-Share Alike 3.0 Unported

Francja, Paryż

W Paryżu jest wszystko czego dusza zapragnie - zabytki, muzea, teatry, restauracje, eleganckie domy towarowe i butiki. Każdy znajdzie coś dla siebie. Prócz zwiedzania Wieży Eiffla czy Katedry Notre Dame warto poznać Paryż z zupełnie innej strony. W podparyskich dzielnicach poczuć można klimat prawdziwej Francji, bez tłumów turystów. W regionie Ile-de-France znajduje się wiele monumentalnych i pięknych blokowisk, których paryżanie często się wstydzą. Okazuje się, że niepotrzebnie. Blokowiska dokładnie opisaliśmy TUTAJ.

Bilet w dwie strony z Wrocławia do Paryża można kupić już za 106 zł.

Stare miasto w Kolonii Stare miasto w Kolonii fot. dronepicr (flickr.com), licencja: CC BY 2.0

Niemcy, Kolonia

Listopad to miesiąc, w którym szare dni doskwierają szczególnie. Brak ciepła i słońca z powodzeniem można nadrobić przysmakami. Doskonałą ku temu okazją jest Kolonia, która słynie z doskonałej czekolady. Mieszkańcy Kolonii szczycą się ze swojej czekolady do tego stopnia, że postanowili w nim utworzyć Muzeum Czekolady. W środku poznać można całą historię tego przysmaku, od początków u Olmeków, Majów i Azteków, aż do chwili obecnej. Muzeum należy do pierwszej dziesiątki najpopularniejszych w całych Niemczech. Bilet wstępu do muzeum kosztuje 9 euro. Bilet rodzinny, który upoważnia do wejścia do budynku dwóch osób dorosłych i ich dzieci to koszt 25 euro.

W listopadzie bilet w dwie strony na samolot z Warszawy do Kolonii można kupić już za 82 zł.

Azulejo często zdobią całe kamienice Azulejo często zdobią całe kamienice fot. Erik G. Trigos (flickr.com), licencja: CC BY 2.0

Portugalia, Lizbona

Lizbona to największe miasto w Portugalii. Stolica kraju jest malowniczo położona na siedmiu wzgórzach. Jest to również najbardziej wysunięta na zachód stolica w kontynentalnej Europie. Turystów z Polski z pewnością zadowoli tamtejsza pogoda. Temperatura w listopadzie przekracza tam bowiem 20 stopni Celsjusza. Będąc już na miejscu koniecznie trzeba dobrze rozplanować czas, w Lizbonie spędzać można całe dnie spacerując po najstarszych częściach miasta i oglądając tamtejsze zabytki. Wśród miejsc, które trzeba koniecznie zobaczyć są: dzielnica Belem, Klasztor Hieronimitów, wieża obronna Torre de Belem, Zamek św. Jerzego i Muzeum Sztuki Ceramicznej. W tym ostatnim odwiedzających z pewnością zachwycą azulejo - cienkie ceramiczne płytki z naniesionymi na nie motywami historycznymi, religijnymi czy roślinnymi. Azulejo to prawdziwe dzieła sztuki.

Bilet z Warszawy do Lizbony w obie strony kosztuje 508 zł.

Ateny Ateny fot. piet theisohn (flickr.com), licencja: CC BY 2.0

Grecja, Ateny

Jesień daje się we znaki. Wielu z nas marzy, aby znaleźć się w miejscu wciąż ciepłym i do tego wiecznie pięknym. Właśnie teraz jest najlepszy czas na zwiedzanie Aten. Temperatura w listopadzie niemal codziennie przekracza 20 stopni Celsjusza. Zwiedzanie starożytnych zabytków to teraz czysta przyjemność, w przeciwieństwie do lata, kiedy kilka milionów turystów męczy się w upale i tłoku. Pobyt w Atenach bez wizyty na Akropolu jest niepełny. Nawet ci, którzy nie lubią starożytnych ruin powinni się tu udać. Choćby dla wspaniałego widoku miasta, który rozpościera się ze szczytu wzgórza. Patrząc w dół, można sobie zaplanować, które miejsca odwiedzi się w następnej kolejności.

Z Warszawy do Aten w dwie strony polecieć można już za 232 zł.

Groningen w zimowym krajobrazie Groningen w zimowym krajobrazie fot. Bert Kaufmann (flickr.com), licencja: CC BY-SA 2.0

Holandia, Groningen

Holandia to nie tylko Amsterdam. Inne miasta mają do zaoferowania równie ciekawe miejsca. Jednym z nich jest Groningen, który położony jest w północnej części kraju. W liczącym niemal 190 tysięcy mieszkańców mieście zobaczyć można imponującej wielkości wieżę kościelną Martinitoren. Wznosi się ona około 100 metrów nad ziemią. W Groningen można też przekonać się na własne oczy jak wygląda życie w najszczęśliwszym mieście w Europie. W 2006 r. na zlecenie Komisji Europejskiej przeprowadzono badania, według których to właśnie wśród mieszkańców Groningen występuje najwyższy poziom zadowolenia ze swojego miasta. W sumie w badaniu przepytano mieszkańców 75 miast. Warszawa w rankingu uplasowała się dopiero na 58. miejscu.

Holandia to jeden z najtańszych kierunków. Z lotniska w Gdańsku do Groningen dolecieć można za 85 zł w obie strony.

_

Wszystkie ceny przedstawione w rankingu dotyczą biletu w obie strony dla jednej dorosłej osoby kupowanego na podróż w listopadzie 2015 r. Ceny aktualizowane są w czasie rzeczywistym i mogą ulec zmianie.