Las jest "trendy" i "eko" o każdej porze roku, a przebywanie na świeżym powietrzu stanowi doskonały pretekst do aktywnego wypoczynku. Piesze wędrówki, szukanie grzybów czy śladów zwierząt - to rozrywki nie tylko dla najmłodszych. Wybierz się w kultowe Bory Tucholskie lub w okolice Białowieży, albo zdecyduj się na miejsca mniej oczywiste, jak sosnowa Puszcza Zielonka (obok Poznania). Do największych atrakcji należą tutaj ponad stuletnie drzewa i kilkadziesiąt leśnych jezior!
Na rowerze możesz poznawać coraz więcej zakątków Polski. Szlak Orlich Gniazd skradnie Ci serce, bo Ojcowski Park Narodowy krajobrazowo nie ma sobie równych. Jego symbolem jest słynna Maczuga Herkulesa, wapienna skała o charakterystycznym kształcie. Żelaznymi punktami wycieczki powinny zostać Zamki Pieskowa Skała i Ojców, gdzie swój historyczny stempel dla obronności kraju odcisnął Kazimierz Wielki.
Aby biegać po mieście ?od atrakcji po atrakcji? i zaliczać wszystkie punkty na turystycznej mapie, trzeba mieć nie lada kondycję. Wytrawni turyści wykonują w ten sposób nawet po kilkanaście kilometrów. A gdyby tak nadać miejskiemu odkrywaniu nowy sens? Na pewno słyszałeś/słyszałaś o grach miejskich, ale czy brałeś/brałaś już w jakiejś udział? Tego typu rozrywki odbywają się przy okazji różnych wydarzeń w wielu miastach Polski, na przykład w Warszawie czy Wrocławiu. Skyscanner poleca je szczególnie teraz, zanim nadejdą mrozy.
Czy słyszałeś/słyszałaś o szukanie skarbów przy pomocy GPS? Geocaching to zabawa polegająca na odnalezieniu skrzynki (kesza), czym można się potem pochwalić na stronie przeznaczonej dla graczy. Największym atutem tej gry jest jej przygodowy charakter, połączony z możliwością wykorzystania nowoczesnych technologii. Krajoznawcza czy tematyczna - każdy znajdzie goeścieżkę dla siebie. Jeśli masz ochotę poznać obiekty lubelskiego renesansu ? nie ma problemu! Na trasie między innymi: Kościół Farny i Kościół św. Anny w Kazimierzu Dolnym, co przy okazji pozwoli na skonsumowanie tradycyjnego wypieku regionalnego, czyli kazimierskiego koguta. Zapoznaj się z opisem poszczególnych skrzynek i w drogę!
Jesienią w górach można pobyć z ich szczytami niemal sam na sam. Nie ma tu jeszcze narciarzy, a letnicy dawno wyjechali. Dla tych z lepszą kondycją, świetnym wyborem jest wjazd kolejką na Kasprowy Wierch, skąd można przejść szlakiem wzdłuż granicy ze Słowacją na Czerwone Wierchy, a następnie przez Dolinę Tomanową aż do schroniska Ornak do Doliny Kościeliskiej i do Kir. Nieco krótsza trasa wiedzie Doliną Białego przez Halę Kalatówki i Halę Kondratową, potem znów Kalatówki i do Kuźnic.
Jeśli polskie morze kojarzy Ci się głównie z opalaniem za parawanem i goframi z bitą śmietaną, czas nadrobić zaległości. Poza leniwym włóczeniem się po uroczych ulicach Gdańska czy Sopotu, można też podejść do tematu aktywnie. Pokonanie truchtem plażowej trasy Gdańsk- Sopot daje niesamowitą satysfakcję! Poza odpoczynkiem dla głowy, "nałykasz" się też zdrowego jodu. Z kolei, w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym sceneria biegowa zmienia się na leśną. Miejsce liczy wiele tras o różnym charakterze, także pieszych, do nordic walkingu i rowerowych. Paradoksalnie, teren składa się ze wzniesień, co nadaje niektórym leśnym szlakom dość wymagający charakter.