Urlop we dwoje? Trzy kierunki na udany wyjazd dla zakochanych

Indie, Taj Mahal Indie, Taj Mahal fot. Dennis Jarvis (flickr.com), licencja: CC BY-SA 2.0

Indie - Taj Mahal

Ciekawa historia wiąże się również z Taj Mahal. Imponujący budynek, który na żywo prezentuje się jeszcze piękniej niż na zdjęciach, nigdy nie był pałacem, ale mauzoleum. Został wzniesiony przez jednego z hinduskich władców, Szahdżahana, który, załamany po śmierci ukochanej żony, postanowił upamiętnić ją najpiękniejszym grobowcem na świecie. Taj Mahal miał dorównywać urodą zmarłej wybrance księcia. Chociaż dzisiaj ten niezwykły obiekt nie budzi już takich skojarzeń, jego powstaniu towarzyszyła dwuletnia żałoba siłą narzucona mieszkańcom kraju.

Indie - Amritsar, Złota Świątynia Indie - Amritsar, Złota Świątynia Indie - Amritsar, Złota Świątynia/Shutterstock

Indie - ciepła jesień

Urlop w Indiach to ciekawa propozycja także z bardziej pragmatycznych względów. Po pierwsze, to fantastyczne miejsce na ucieczkę od europejskiej jesieni i zimy. Sezon rozpoczyna się tu w październiku i kończy wiosną, ale najlepszy czas na podróż to właśnie miesiące od października do lutego, później zaczyna robić się bardzo gorąco. Po drugie, chociaż egzotyczne podróże kojarzą się z ogromnymi wydatkami, ceny w Indiach są znacznie niższe od europejskich. Przykładowo, za obiad w restauracji zapłacicie około 20 złotych. Największy koszt takiej podróży to bilety lotnicze, ale jeżeli zarezerwujecie je z wyprzedzeniem, uda się Wam sporo zaoszczędzić, a łączny wydatek będzie porównywalny nawet z tym, co trzeba wydać na urlop nad polskim morzem.

Shutterstock Shutterstock Shutterstock

Chile - tropiki i fiordy

Dlaczego akurat Chile? Bo wycieczka do tego państwa zapewni Wam niezapomniane wrażenia, niezależnie od tego, czy jesteście miłośnikami tropikalnej pogody, czy też norweskich fiordów. Jeżeli lubicie wypoczywać aktywnie, proponujemy odwiedzić środkową część kraju. Charakteryzuje się śródziemnomorskim klimatem, a świetne plaże i wysokie fale dadzą Wam okazję do aktywnego wypoczynku. Króluje tu oczywiście windsurfing, ale warunki sprzyjają w zasadzie każdemu ze sportów wodnych, jaki moglibyście sobie wymyślić. A dla miłośników wspinaczki oczywiście Patagonia z ósmym cudem świata, czyli Torres del Paine, oraz Cerro Castillo.

Jesień w parku w Punta Arenas na południu Chile Jesień w parku w Punta Arenas na południu Chile fot. Leonora Enking (flickr.com), licencja: CC BY-SA 2.0

Chile bez leżaka

Dlaczego to dobry pomysł na podróż we dwoje? Ponieważ Chile to niezwykły, egzotyczny kraj, z naprawdę zachwycającą przyrodą, a jednocześnie stwarzający okazję do ciekawszej rozrywki niż wypoczynek na leżaku. Nawet, jeżeli nie jesteście gotowi wspinać się po fiordach czy górskich szczytach, możecie wyruszyć w romantyczną podróż po polodowcowej krainie na koniach. Poza tym Chile pod względem ekonomicznym można śmiało porównać do Indii, chociaż bilety nie są tak tanie, jak te po Europie, to koszty utrzymania na miejscu są aż o około 60 procent mniejsze.

Brugia sama w sobie jest bajkowa Brugia sama w sobie jest bajkowa Brugia sama w sobie jest bajkowa/ Fot. CC BY NC ND 2.0/ www.flickr.com/photos/30656815@N03/

Brugia pełna tajemnic

Są dwa miejsca na świecie, które niezaprzeczalnie królują wśród zakochanych, to oczywiście Paryż i Wenecja. Nie potrzebują oczywiście żadnej reklamy, w końcu nie bez powodu przylgnęła do nich etykietka "stolic miłości". Ale jeżeli chcielibyście znaleźć jakieś mniej popularne miejsce, my możemy polecić Brugię, wartą odwiedzenia również ze względu na to, że Flandria nie została jeszcze odkryta przez turystów.

Ostatnie lata to ciągłe zmiany na rynku krajowych producentów słodyczy Ostatnie lata to ciągłe zmiany na rynku krajowych producentów słodyczy Fot. Shutterstock

Brugia i belgijska czekolada

Brugia prezentuje się bajkowo - króluje tu zabytkowa architektura z niskimi kamieniczkami, charakterystyczna dla tej części Europy, oraz malownicze parki. Uroku temu miejscu dodają kanały, które, co ciekawe, powstały tu zdecydowanie nie w celach estetycznych. Zainteresowani historią miasta mogą dowiedzieć się, że niegdyś Brugia ciągnęła się aż do morza i pełniła bardzo ważną rolę gospodarczą ? a kanały służyły celom transportowym. Dzisiaj to natomiast wspaniała sceneria na romantyczny weekend. Z atrakcji warto wybrać się w rejs łodzią motorową po kanałach oraz do Muzeum Czekolady, w końcu Belgia słynie z najlepszych słodyczy na świecie!