Jesteś Wagą? Odnajdziesz się w Sztokholmie. 12 kierunków, które pasują do Twojego znaku zodiaku

Nie wiesz jeszcze gdzie spędzić urlop? Jak dokonać wyboru kierunku? Tym razem posłuchaj, co podpowiadają Ci gwiazdy. Przedstawiamy najlepsze kierunki wyjazdowe według znaków zodiaku.
Amsterdam Holandia Amsterdam Holandia Shutterstock

Baran: Amsterdam

Amsterdam to idealny kierunek dla baranów i innych znawców kultury. Fantastycznie odnajdą się one pośród wysadzanych kocimi łbami uliczek i zatrzęsienia muzeów. Jeśli to właśnie Twój znak, zachwycisz się Muzeum Van Gogha, w którym można podziwiać arcydzieła holenderskiego malarstwa, a popołudnie spędź dryfując po kanałach miejskich w wygodnej łodzi, popijając pyszną kawę.

Nowy Jork to jedno z najdroższych miast świata Nowy Jork to jedno z najdroższych miast świata Nowy Jork, Fot. Shutterstock

Byk: Nowy Jork

Czy należysz do tych byków, które zakładają sobie reżim wydatków podczas podróży? Jeśli tak, to Twoim miastem jest Nowy Jork, który ma do zaoferowania szereg bezpłatnych atrakcji. Jadaj w knajpkach na Brooklynie i zwiedzaj bezpłatne wystawy, a Twój budżet nie ucierpi.

Wyspy Kanaryjskie. Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie pogoda Wyspy Kanaryjskie. Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie pogoda fot. n. yanchuk / shutterstock.com

Bliźnięta: Lanzarote

Lanzarote, jedna z najbardziej kultowych Wysp Kanaryjskich zadowolą obie strony Twojej podwójnej natury. Wulkaniczne pejzaże nie z tego świata i bajkowe plaże sprawiają, że to wymarzony kierunek na śródziemnomorskie wakacje ze słońcem przez cały rok.

Azja Singapur.
Miasto-państwo na południu Półwyspu Malajskiego, leży na wyspie o tej samej nazwie w otoczeniu mniejszych wysepek i raf koralowych. Mimo niedużej powierzchni (ok. 600 km2), Singapur zamieszkuje wiele grup etnicznych posługujących się kilkoma językami. To jeden z najgęściej zaludnionych rejonów świata. Azja Singapur. Miasto-państwo na południu Półwyspu Malajskiego, leży na wyspie o tej samej nazwie w otoczeniu mniejszych wysepek i raf koralowych. Mimo niedużej powierzchni (ok. 600 km2), Singapur zamieszkuje wiele grup etnicznych posługujących się kilkoma językami. To jeden z najgęściej zaludnionych rejonów świata. Shutterstock

Rak: Singapur

Wiele osób spośród doświadczonych podróżników to raki, a Singapur szykuje im wiele niespodzianek. Od świecących Supertrees w ogrodach nad zatoką, czyli Gardens by the Bay, po środkowowschodnie kafejki i ulice poukrywane na Haji Lane, Singapur to magiczne miejsce, w którym można cieszyć się drobnymi przyjemnościami charakterystycznymi dla Azji Południowo-Wschodniej.

Seul Seul Fot. CC BY-SA 2.0/ Jessica Gardner / Flickr.com

Lew: Seul

Lwa jak zawsze ciągnie do przygód, dlatego powinien wybrać się do jednego z najgorętszych kierunków roku 2015, Seulu. Znajdą tam ciekawy miks kilku tysięcy lat tradycji i azjatyckiej nowoczesności w najbardziej futurystycznym wydaniu. Będąc w w stolicy Korei, nie przegap wizyty na tradycyjnym barbeque z pysznym jedzeniem i głośnymi rozmowami.

Panna: Reykjavík

Panny lubią miejsca, w których mogą odświeżyć umysł i doświadczyć czegoś nowego. Zamiast oklepanych Paryża czy Barcelony, najlepszy do tego będzie Reykjavik. Na Islandii panny mogą do woli przeglądać się w krystalicznie czystej wodzie polodowcowych jezior i rozgrzać się przy ognisku i tradycyjnym brennivín.

Sztokholm, Szwecja. Zbudowany na 14 wyspach Sztokholm uważany jest za jedną z najpiękniejszych stolic świata. O jego charakterze decyduje zajmująca jedną trzecią jego powierzchni woda. Miasto przecinają kanały i zatoki. Przestrzeń Sztokholmu to także szerokie ulice, skwery i place. 30 proc. powierzchni miasta wypełniają parki i lasy. Najładniejsza jest najstarsza część miasta z brukowanymi uliczkami, starymi domkami, maleńkimi restauracyjkami i pałacem królewskim. Sztokholm, Szwecja. Zbudowany na 14 wyspach Sztokholm uważany jest za jedną z najpiękniejszych stolic świata. O jego charakterze decyduje zajmująca jedną trzecią jego powierzchni woda. Miasto przecinają kanały i zatoki. Przestrzeń Sztokholmu to także szerokie ulice, skwery i place. 30 proc. powierzchni miasta wypełniają parki i lasy. Najładniejsza jest najstarsza część miasta z brukowanymi uliczkami, starymi domkami, maleńkimi restauracyjkami i pałacem królewskim. Sztokholm/Fot. Shutterstock

Waga: Sztokholm

Wagi znane są z miłości do otwartych przestrzeni i spektakularnych krajobrazów. Jeśli brzmi to znajomo, wagi powinny poodkrywać Skandynawię, zaczynając na przykład od stylowego Sztokholmu. Pojedź na północ, aby doświadczyć "dnia polarnego", czyli okresu w roku, kiedy słońce świeci przez całą dobę.

Na pierwszym miejscu w rankingu uplasował się Wiedeń Na pierwszym miejscu w rankingu uplasował się Wiedeń Fot. Shutterstock

Skorpion: Wiedeń

Skorpiony, które chcą naładować się pozytywną energią, powinny wypróbować Wiedeń. Krótki lot samolotem pozwoli Ci na odkrywanie najwspanialszych dzieł sztuki i zajadanie się najlepszymi na świecie tortami. Możesz też po prostu obserwować otoczenie i mijających przechodniów z jednej z eleganckich kafejek.

Budapeszt, Węgry. Na początku wakacji polecimy tam z lotniska w Gdańsku za 275 zł Budapeszt, Węgry. Na początku wakacji polecimy tam z lotniska w Gdańsku za 275 zł Budapeszt/Fot. Shutterstock

Strzelec: Budapeszt

Do charakteru strzelców idealnie pasuje takie miasto jak Budapeszt. Mogą tam swobodnie relaksować się podczas rejsów po Dunaju, podziwiać fascynującą architekturę czy szwendać się po tak zwanych "barach w ruinach".

Barcelona Hiszpania - Park Guell, Antoni Gaudi Barcelona Hiszpania - Park Guell, Antoni Gaudi Shutterstock

Koziorożec: Barcelona

Koziorożce na pewno nie miałyby nic przeciwko weekendowi w Barcelonie. Doskonale odnajdą się one pośród zatłoczonych ulic i bazarków z owocami morza, modnych sklepów i tradycyjnych barów tapas, gdzie poza testowaniem przekąsek, mogą się napić orzeźwiającej sangrii.

Mykonos / shutterstock Mykonos / shutterstock Mykonos / shutterstock

Wodnik: Mykonos

Nie jest wielkim odkryciem, że wodniki najlepiej czują się w otoczeniu wody. Idealnym miejscem jest więc dla nich wyspa, najlepiej grecka. Na Mykonos można się do woli przechadzać pośród białych domków i sennych wiosek, albo wynająć auto i ruszyć w poszukiwaniu idealnej plaży.

Kopenhaga/ Fot. Shutterstock Kopenhaga/ Fot. Shutterstock Kopenhaga/ Fot. Shutterstock

Ryby: Kopenhaga

Ryby lubią podróżować z klasą, dlatego powinny poważnie rozważyć w swoich planach Kopenhagę, uważaną przez wielu za jedną z najfajniejszych stolic świata. Dania to mekka designerów i miejsce, w którym można całe dnie spędzać na jeżdżeniu rowerem po bocznych ulicach i odkrywaniu lokalnych parków. Z kolei kopenhaskie wieczory są stworzone do picia doskonałych piw zagryzanych smorrebrod, a wszystko to najlepiej robić w barach pod chmurką.