Listę otwiera park rozrywki Universal Studios Japan. Został on otwarty w 2001 r. w Osace. Kompleks ten podzielony jest na kilka sektorów: Nowy Jork, Hollywood, Park Jurajski, Aleja Mody Hello Kitty czy Strefa Zabawy Ulicy Sezamkowej. Goście parku spotkać mogą w nim ulubione postacie z filmów, które wyprodukowane zostały przez Universal Studios. Bez problemu można sobie tutaj zrobić wspólne zdjęcie ze Spidermanem, Shrekiem czy Snoopym. Rocznie park odwiedza 10,1 mln osób.
Park rozrywki Animal Kingdom to największy ze wszystkich parków, które należą do Walt Disney World Resort. Jest to też drugi co do wielkości park rozrywki na świecie. Kompleks podzielono na kilka obszarów tematycznych: Asia, Africa, Discovery Island, DinoLand U.S.A. czy Oasis. Park ten poświęcony jest tematyce związanej z ochroną zwierząt. Rocznie przyjeżdża tutaj 10,2 mln osób.
Disneyland Resort Paris otwarty został w 1992 r. Znajduje się na przedmieściach Paryża w miejscowości Marne-la-Vallée. Do największych atrakcji tego miejsca należą: dom na drzewie zamieszkany przez Rodzinkę Robinsonów, miasteczko Pocahontas, Zamek Śpiącej Królewny i kultowa karuzela z ogromnymi filiżankami. Rocznie ten park rozrywki odwiedza 10,4 mln osób.
Położona na malowniczym wzgórzu Montmartre Bazylika Sacré-Coeur z zewnątrz błyszczy bielą granitu i przytłacza wielkim rozmiarem. Na dzwonnicy o wysokości 84 m znajduje się jeden z największych dzwonów na świecie. Wnętrze kościoła jest bardzo bogate w dekoracje malarskie i mozaikowe. Bazylika ta przyciąga rocznie 10,5 mln osób.
Wielki Mur (Wanli Changcheng) to największe dzieło budowlane starożytnych Chin, stanowi zespół fortyfikacji wzniesionych w różnym czasie w celu ochrony północnych granic kraju przed koczowniczymi ludami z Północy. Mur biegnie w zależności od ukształtowania terenu - czasem opada w głębokie doliny, po czym wznosi się na wierzchołki gór. Rocznie odwiedza go 10,7 mln osób.
Bazylika św. Piotra ma 11 kaplic, 45 ołtarzy i niezliczoną liczbę posągów. Tworzyli ją i dekorowali najwięksi architekci i artyści renesansu i baroku. Warto się dostać na kopułę Bazyliki Św. Piotra. Z galerii widokowej rozpościera się niesamowity widok. Rocznie to miejsce odwiedza 11 mln osób, z czego znaczną część stanowią Polacy.
Walt Disney World Resort składa się z trzech parków tematycznych i dwóch parków wodnych. To jeden z największych tego typu kompleksów rozrywkowych na świecie. Jego powierzchnia wynosi aż 12 tysięcy hektarów. Goście tłumnie odwiedzają tutaj krainę Future World, której wystrój i atrakcje nawiązują do przyszłości oraz World Showcase, gdzie znajdują się atrakcje reprezentujące 11 państw (Chiny, Norwegię, Meksyk, Niemcy, Włochy, Stany Zjednoczone, Maroko, Japonię, Francję, Wielką Brytanię i Kanadę). Rocznie przyjeżdża tutaj 11,2 mln osób.
Przez wiele lat rzeka w San Antonio była porośnięta chwastami i zaniedbana. Miejskie władze postanowiły uczynić z niej wizytówkę miasta. Renowacja pochłonęła 72 mln dolarów, były to jednak dobrze wydane pieniądze. Dzięki nim udało się stworzyć malowniczy szlak dla mieszkańców i turystów, wzdłuż którego umieszczono liczne dzieła sztuki, miejskie instalacje, fontanny i ławki. Atrakcyjna przestrzeń szybko przyciągnęła najemców, którzy zaczęli lokować tutaj kawiarnie i restauracje. Rocznie "River Walk" odwiedza 11,5 mln osób.
South Street Seaport w Nowym Jorku to portowa dzielnica, której klimat związany jest z tradycyjną rolą Nowego Jorku jako miasta portowego. Brukowane ulice, budynki i nabrzeża, które w XIX wieku tworzyły portową dzielnicę Nowego Jorku, zwaną "ulicą żagli", zostały przekształcone w centrum turystyczne. Są tu sklepy, restauracje, muzeum marynistyczne, flotylla statków turystycznych i mnóstwo różnych atrakcji. Miejsce to odwiedza rocznie 12 mln osób.
Balboa Park to jedna z największych atrakcji turystycznych w San Diego. Mieści się w nim spora ilość muzeów oraz zabytkowe, pochodzące z XIX i XX wieku budynki w hiszpańskim stylu z kolorowymi ogrodami. Miejsce to często było obierane za filmowy plan. W filmie "Obywatel Kane" posiadłość tytułowego bohatera grała właśnie Balboa Park. Rocznie po parku spaceruje ponad 12 mln osób.
Park Golden Gate położony jest w San Francisco i zajmuje obszar 4,1 km kw. Odwiedza go rocznie 13 mln osób.
Katedra Notre Dame to arcydzieło gotyku zachwycające zdobieniami rzeźbionymi w kamieniu. Surowe wnętrze katedry wypełniają barwami piękne witraże, a dwupoziomowa kaplica jest świadectwem kunsztu średniowiecznych mistrzów. Katedrę rocznie odwiedza 14 mln osób.
Tokyo Disney Sea wchodzi w skład Tokyo Disney Resort. Morski park rozrywki podzielony jest na 7 krain, które wyglądem nawiązują do różnych mitów i legend związanych z morzem. To właśnie tutaj spotkać można czerwonowłosą małą syrenkę Arielkę. Rocznie park odwiedza 14 mln gości.
To idealne miejsce na piknik czy relaks wśród zieleni. Przebywając w Golden Gate National Recreation Area trzeba koniecznie mieć ze sobą aparat. Miejsce to ma status Krajowego Terenu Rekreacyjnego, dzięki czemu jest specjalnie chronione przed szkodliwą działalnością człowieka. Rocznie po specjalnie wytyczonych ścieżkach spaceruje tu 14,2 mln osób.
Zakazane Miasto to dawna siedziba cesarzy z dynastii Ming i Qing. Przez 500 lat było zamknięte na świat. Całe miasto to około 800 pałaców. Jego powierzchnia nie zraża jednak turystów - rocznie przybywa tu 15,3 mln osób.
Disneyland Park - Anaheim w Kalifornii. Bawi się tu rocznie 16,2 mln osób.
Tokijski Disneyland otwarty został w 1983 r. Był pierwszym parkiem rozrywki Disneya otwartym poza terytorium Stanów Zjednoczonych. Bez trudu spotkać tutaj można Myszkę Miki czy Kaczora Donalda. Rocznie przyjeżdża tutaj 17,2 mln osób.
Faneuil Hall Marketplace w Bostonie to tętniący życiem targ, gdzie kupić można najróżniejsze towary z całego świata. Rocznie odwiedza go 18 mln osób.
Disney World?s Magic Kingdom powstał w 1971 r. Składa się z trzech parków tematycznych oraz dwóch parków wodnych. Rocznie przyjeżdża tutaj 18,5 mln osób.
To największe sanktuarium maryjne na świecie, co roku odwiedza je 20 mln osób. Bazylika ze słynnym obrazem Matki Bożej powstała w Meksyku na pamiątkę objawienia Marii z Nazaretu Juan Diego w 1531 roku. W tradycji katolickiej to najstarsze objawienie maryjne.
Grand Central Terminal w Nowym Jorku jest największą stacją kolejową na świecie. Rocznie przewija się przez nią 21,6 mln osób.
Wodospad Niagara od strony kanadyjskiej i amerykańskiej oglądany jest w sumie przez 21,6 mln osób rocznie. Nic dziwnego, miejsce to sprawia ogromne wrażenie bez względu na porę roku.
To najstarsza świątynia w Tokio, która poświęcona jest współczującemu Buddzie, Bodhisattva Kannon. Zbudowana została w 628 roku. Zgodnie z tradycją, wokół niej rozstawione są kramy z jedzeniem i pamiątkami. Rocznie odwiedza ją 30 mln osób.
Świątynia Meiji Jingu wzniesiona została ponad 100 lat temu na cześć cesarza Meiji i cesarzowej Shoken. Dziś rocznie odwiedza ją nawet 30 mln osób. Mimo tak dużej liczby można tutaj znaleźć ciszę i spokój. Świątynię otacza bowiem las z ponad 100 tysiącami drzew.
Las Vegas Strip to odcinek Las Vegas Boulevard o długości około 6,8 km. Przy Las Vegas Strip działa dziewiętnaście z dwudziestu pięciu największych hoteli na świecie pod względem liczby pokoi. Las Vegas Strip odwiedza rocznie 30,5 mln osób.
Reprezentacyjny dworzec kolejowy w Waszyngtonie - Union Station - znalazł się na piątej pozycji wśród najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych na świecie. Rocznie aż 40 mln osób przechodzi przez jego zabytkowe wnętrza.
Na czwartym miejscu jest Central Park, zielony symbol Nowego Jorku. Rocznie jego uliczkami spaceruje 40 mln osób, dla których park ten to najlepsze miejsce do odpoczynek na trawie w tym gęsto zabudowanym mieście.
Times Square w Nowym Jorku przez wiele lat znajdował się na szczycie listy najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów na świecie. W ostatnim rankingu zajął jednak trzecie miejsce. Rocznie ten najsłynniejszy plac Ameryki odwiedza 50 mln osób.
Plac Zócalo jest jednym z największych na świecie. Wytyczony został przez konkwistadorów w XVI w. w miejscu, gdzie wcześniej znajdowało się centrum azteckiej stolicy Tenochtitlan. Współcześnie plac ten tętni życiem, wokół niego ludzie przesiadają na ławeczkach, kamiennych schodkach lub wysokich krawężnikach. Rocznie po płycie placu spaceruje 85 mln osób.
Pierwsze miejsce w rankingu zajął Kryty Bazar w Stambule. Wielki Bazar w centrum Stambułu to labirynt tysięcy sklepików, straganów, fontann i kafejek. Mieszanka zapachów, kolorów, ludzi. Na Wielkim Bazarze kupić można wszystko - ubrania, bibeloty, dywany, mieszanki przypraw, a nawet afrodyzjaki. Kupowanie tu to nieustanne targowanie się i ciekawa przygoda. Pewnie dlatego Wielki Bazar jest najczęściej odwiedzanym miejscem na świecie. Rocznie zakupy robi tu 91,2 mln osób!