Polska czy Słowacja, czyli aquaparki pod Tatrami. Gdzie jest najtaniej, a gdzie najwięcej atrakcji?

Jeszcze do niedawna podczas wyjazdu w Tatry liczyły się tylko góry i kurorty - po polskiej stronie Zakopane, a po słowackiej Tatrzańska Łomnica, Smokowce czy Szczyrbskie Jezioro. Dziś turystów przyciągają tutaj także aquaparki. Jest ich w Tatrach niemało. Przybliżamy poszczególne obiekty, by każdy sam mógł wybrać, czy lepiej popluskać się w wodzie u naszych południowych sąsiadów, czy zostać po podhalańskiej stronie.
Aquapark Tatralandia Aquapark Tatralandia materiały prasowe

Tatralandia

Przegląd kąpielisk i aquaparków zaczniemy od największych i najatrakcyjniejszych obiektów.

Bez wątpienia do takich należy Tatralandia, największy aquapark Słowacji, a także jeden z największych tego typu obiektów w całej Europie Środkowej. W Tatralandii jest aż 14 basenów, w tym 9 całorocznych i ponad 26 rur i zjeżdżalni wodnych. Liczba atrakcji - zdecydowanie największa. Oprócz wielkiej różnorodności zjeżdżalni, gości do Tatralandii przyciąga Tropical Paradise Tatralandia z prawdziwymi palmami, basenami z wodą morską i termalną oraz basenem do nurkowania z możliwością podziwiania kolorowego świata morskich rybek i koralowców. Dodatkową atrakcją jest symulator swobodnego spadania Hurricane Factory, położony tuż obok aquaparku. Tatralandia jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów pod Tatrami: podczas gdy mało kto potrafi wskazać najwyższy dostępny szlakiem szczyt Tatr, Tatralandię znają chyba wszyscy.

Bilet całodzienny: dziecko do 3 lat - za darmo, dziecko 3-6 lat - 13 €, dziecko 6-12 lat - 16 €, juniorzy, senior - 21 €, dorośli - 24 €, bilet rodzinny - 52 €.

Aquapark Tatralandiamateriały prasowe

Aquapark Beszeniowa Aquapark Beszeniowa materiały prasowe

Beszeniowa

Również na Liptowie, kilka kilometrów dalej na zachód, leży znana i lubiana przez Polaków Beszeniowa. Początkowo niewielkie kąpielisko termalne, z czasem rozrastało się, a dziś dzięki ostatnim modernizacjom należy do największych i najczęściej odwiedzanych na Słowacji. Gino Paradise to 8 basenów z wodą termalną o temperaturze od 26°C do 39°C, zarówno z wodą przejrzystą, odfiltrowaną, jak i z naturalnie mętną. Są tu także baseny kryte, a także mnóstwo zjeżdżalni. Beszeniowa chlubi się też pięknym kompleksem spa&wellness z kilkunastoma saunami i jacuzzi.

Bilet całodzienny: dziecko do 3 lat - za darmo, dziecko 3-6 lat - 10 €, dziecko 6-12 lat - 13 €, juniorzy - 16 €, dorośli - 19 €.

W tym sezonie oba parki wprowadzają wspólny karnet na całe lato. Całosezonowy aquapass LATO 2015 obowiązuje w aquaparku Tatralandia i w Gino Paradise Bešeňová w terminie od 12.06 do 15.09.2015 roku. Obejmuje całodzienny wstęp Fun Packet w Tatralandii i Sea & Fun Packet w Beszeniowej. W kasie kosztuje 119 euro dla osoby dorosłej, 109 euro dla juniorów, studentów i seniorów oraz 89 euro dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Ale dla posiadaczy karnetów GoPASS - odpowiednio 99, 89 i 79 euro. W sumie to 106 dni świetnej zabawy w wodzie i relaksu już od 0,75 euro za dzień dla 1 osoby, a do tego dodatkowe zniżki - w restauracjach, wypożyczalniach sprzętu sportowego i przy zakwaterowaniu.

Aquapark Beszeniowamateriały prasowe

Termy Bukowina Termy Bukowina materiały prasowe

Termy Bukowina

Największym i najchętniej odwiedzanym obiektem po polskiej stronie Tatr są Termy Bukowina w Bukowinie Tatrzańskiej. Leżą one w zacisznej okolicy otoczonej lasami, z pięknym widokiem na góry. Obiekty termalne obejmują 12 basenów, temperatura wody w basenach utrzymuje się w granicach 28?36°C. Aquaopark oferuje szereg atrakcji dla dzieci, między innymi zjeżdżalnie oraz specjalne pływalnie dla najmłodszych. Dostępnych jest tu również 8 saun, m.in. rzymska, fińska, góralska, kwiatowa, na podczerwień oraz gabinety spa&wellness. Bez wątpienia Termy Bukowina to najgroźniejszy konkurent słowackich aquaparków.

Bilet 2,5-godzinny: dzieci do 13 lat - 40 PLN, seniorzy - 42 PLN, dorośli - 69 PLN; bilet całodzienny - odpowiednio 76/79/97 PLN.

Termy Białka Termy Białka materiały prasowe

Termy Białka

Dużym i nowoczesnym obiektem są także nowoczesne Termy Białka w znanej narciarzom Białce Tatrzańskiej. Dzięki ciekawej architekturze i oryginalnej funkcjonalności to miejsce godne polecenia miłośnikom kąpieli. Obiekt podzielono na 3 strefy - największa jest strefa głośna, w której znajduje się 5 basenów z wodą termalną o temperaturze do 34 °C i zjeżdżalnie zewnętrzne o łącznej długości blisko 300 metrów. Strefa cicha to miejsce relaksu i wyciszenia - są tu 3 baseny z wodą termalną o różnej specyfice. Trzecią strefę tworzy urokliwe saunarium.

Bilet 2,5-godzinny: dzieci do 13 lat - 29 PLN, seniorzy - 39 PLN, dorośli - 49 PLN; bilet całodzienny - odpowiednio 59/75/89 PLN.

Aquapark Zakopane Aquapark Zakopane materiały prasowe

Aqua Park Zakopane

Swój aquapark ma także Zakopane. Usytuowany pod Antałówką , dysponuje 4 dużymi basenami, a wielką atrakcją są liczne długie zjeżdżalnie. W kompleksie działają m.in. 2 restauracje, zespół saun, kręgielnia i plaża rekreacyjna na tarasie widokowym. Popularność aquaparku wiąże się nie tylko z dobrym położeniem - zlokalizowany jest praktycznie w centrum największego tatrzańskiego kurortu - ale także z wieloletnią tradycją ? ciepłe baseny na Antałówce znane są od kilkudziesięciu lat.

Bilet 3-godzinny: dzieci 3-16 - 28 PLN, juniorzy i studenci - 37 PLN, seniorzy - 38 PLN, dorośli - 46 PLN; bilet całodzienny - odpowiednio 48/60/50/65 PLN.

Aquapark Oravice Aquapark Oravice materiały prasowe

Aquapark Orawice

Z innych ciekawych aquaparków leżących po słowackiej stronie dużą popularności cieszą się położone najbliżej granicy Orawice. Funkcjonują tu 2 obiekty - stare kąpielisko to 2 niewielkie baseny, w których główną atrakcją jest samo przebywanie w ciepłej wodzie. Tuż obok niego powstał nowoczesny MeanderPark, z basenami zewnętrznymi i obszerną krytą halą basenową.

Bilet 3,5-godzinny: dzieci do 100 cm - za darmo, dzieci do 150 cm ? 58 PLN, juniorzy, seniorzy - 60 PLN, dorośli - 73 PLN.

Kąpielisko termalne Vrbov Kąpielisko termalne Vrbov materiały prasowe

Kąpielisko termalne Vrbov

Kilka kilometrów na wschód od Kieżmarku znajduje się kąpielisko termalne Vrbov. Istniejące od 1981 roku zostało zmodernizowane w 2009 roku. Obecnie znajduje się tu 7 basenów z wodą o temperaturze od 26°C do 38°C. Woda w basenach ma liczne właściwości lecznicze i uważana jest za jedną z najlepszych pod tym względem w Europie Środkowej. Przynosi dobroczynne skutki na 12 rodzajów dolegliwości i to zarówno podczas kąpieli, jak też picia. Dużą popularnością cieszy się tu również długa na ponad 60 metrów zjeżdżalnia.

Bilet 2,5-godzinny: dzieci, juniorzy, seniorzy - 5 €, dorośli - 7,5 €; bilet całodzienny - odpowiednio 8,5/11,5 €.

Komentarze (23)
Polska czy Słowacja, czyli aquaparki pod Tatrami. Gdzie jest najtaniej, a gdzie najwięcej atrakcji?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • klamtusek

  Oceniono 54 razy 22

  Leje na goralenvolks i ich aquaparki.

 • promemo

  Oceniono 45 razy 21

  Co to sa "obłędne widoki" ??
  Obłęd to choroba psychiczna, szaleństwo, mania... tu obłęd dotyczy bardziej autora tego tekstu, niż widoków !
  Obłędny redaktor z obłędną znajomością języka polskiego, na obłędnym poziomie Gazety Wyb. - gratulacje dla Zespołu !

 • runn-er

  Oceniono 11 razy 11

  Polecam Oravice, byłem, ale podczas srogiej ZIMY!

 • Gość: robi

  Oceniono 54 razy 10

  Jak słyszę o Tatralandii to aż mnie skręca!!!! STANOWCZO ODRADZAM!!!! Powody dla których odradzam: 1. Dużo ludzi, wpuszczają wszystkich by maksymalnie zarobić. Wskutek tego do każdej zjeżdżalni czeka się ok.20-30 min. Można wejść szybciej ale trzeba dodatkowo zapłacić. 2. Nieprawdą jest, że małe dzieci wchodzą za darmo!!! Nasz syn miał wymagany wiek, ale przekroczył wzrost (na bramce jest kreska) - jak się domyślacie musieliśmy zapłacić. 3. Reklamują miasteczko na dzikim zachodzie. Można tam wejść, ale za obejrzenie show trzeba dodatkowo dopłacić. 4. Pod żadnym pozorem nie kupujcie nic na "zegarek". My kupiliśmy 3 lody, a przy wejściu skasowali nas za 6 lodów. Nic nie pomogły wyjaśnienia, debilka która nas obsługiwała poleciła nam szukać wieczorem lodziarza. 5. Zatrudniają studentów, więc nie liczcie na jakąkolwiek pomoc!!! W namiocie z szafkami kiedy poprosiliśmy o pomoc w znalezieniu naszego numeru panienka która tam siedziała powiedziała: "szukajcie sobie sami"!!! 6. NAJWAŻNIEJSZE!!! Jak już nie posłuchacie moich rad i tam pojedziecie to bardzo na siebie uważajcie. Jeśli zdarzy się wam jakakolwiek kontuzja nie liczcie na żadną pomoc. Ja wywaliłem się w baseniku dziecięcym naprzeciwko punktu medycznego. Widzieli to, a nawet nie przyszli zapytać czy wszystko w porządku. PODSUMOWUJĄC. Byliśmy raz w Tatralandii i nigdy już więcej. Nie dość, że nie mogliśmy skorzystać z większości atrakcji z powodu dzikich tłumów, to jeszcze nas okradli.

 • j23-nadaje

  Oceniono 13 razy 7

  pierd qwa z ing lata i nie da się zamknąć, nigdy do nich nie wejdę

 • basia_pi

  Oceniono 33 razy 7

  A basenu z chłodną wodą, w którym można by normalnie w lecie popływać i nie zbankrutować to nie zrobili! I dlatego tam w lecie nie pojadę, niestety.

 • Gość: franek fiedorow

  Oceniono 3 razy 3

  jakiej podhalańskiej stronie , chyba tatrzańskiej ,nawet powiat nazywa sie tatrzański ,a nie podhalański , nawet Białka JEST tatrzańska , bukowina też

 • bitykije

  Oceniono 2 razy 2

  Byłem w Tatralandii i nie polecam przed wszystkim przez brudną wodę. Na tych zdjęciach nawet to widać. Jest bardziej zielona niż Wisła za Toruniem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX