TOP 5 najpiękniejszych miejsc w Chorwacji na wymarzony ślub

Nad brzegiem morza, w okazałym pałacu, a może w urokliwym, wiejskim kościółku? Prezentujemy wyjątkowe miejsca w Chorwacji na ceremonię ślubną.
Chorwacja - miejsce na wymarzony ślub Chorwacja - miejsce na wymarzony ślub shutterstock

Chorwacja - miejsce na wymarzony ślub

Chorwacja - miejsce na wymarzony ślub

Niejedna wakacyjna miłość wybuchła w Chorwacji. Czemu więc nie pobrać się tam, gdzie wszystko się zaczęło? Łagodny, śródziemnomorski klimat, wyśmienita kuchnia, dziewicza przyroda i zapierające dech w piersiach widoki czynią Chorwację idealnym miejscem na zorganizowanie wymarzonego ślubu. Możliwości jest wiele - od intymnej ceremonii na dziewiczej wyspie, po uroczystość z setką gości w zabytkowym kościele - zarówno w sezonie letnim, jaki i poza nim. By dotrzeć na miejsce, można skorzystać z bezpośrednich połączeń lotniczych i niedawno otwartych autostrad.

Przeczytaj też: Ile kosztuje podróż samochodem do Chorwacji, a ile nad Balaton? Sprawdziliśmy to dla 10 wakacyjnych kierunków

Poniżej prezentujemy zestawienie najpopularniejszych kierunków na niezapomniany ślub w Chorwacji.

Ślub i wesele w Chorwacji - Dubrownik Ślub i wesele w Chorwacji - Dubrownik shutterstock

Wymarzony ślub w Chorwacji: Dubrownik

Wymarzony ślub w Chorwacji: Dubrownik

Dubrownik niedawno zasłynął jako miejsce ślubu stulecia - tak lokalne media określiły ceremonię zaślubin Fabioli Beracasa, córki wydawniczej potentatki Veroniki Hearst, z bankierem inwestycyjnym, Jasonem Beckmanem. Wśród weselnych gości znalazły się takie sławy jak raper Snoop Dogg. Wystawna ceremonia odbyła się w zachwycającym XVI - wiecznym Pałacu Sponza, który mieści się na starym mieście, w pobliżu Pałacu Rektorów.
Młode pary chcące pobrać się w Dubrowniku mogę przebierać w dogodnych lokalizacjach - począwszy od Pałacu, przez renesansowe i barokowe kościoły, a na mniejszych, wiejskich kościółkach, których w okolicy jest wiele, skończywszy.

Niemal z każdego urokliwego miejsca w Dubrowniku widać mieniącą się w słońcu taflę Adriatyku. To czyni Dubrownik idealnym miejsce na ślub i wesele na świeżym powietrzu.

Wymarzony ślub w Chorwacji: Rovinj, Istria Wymarzony ślub w Chorwacji: Rovinj, Istria Shutterstock

Wymarzony ślub w Chorwacji: Rovinj, Istria

Wymarzony ślub w Chorwacji: Rovinj, Istria

Rovinij to ekscytujący śródziemnomorski raj dla narzeczonych. Zachwyca świetnie zachowaną wyspiarską architekturą, brukowanymi ulicami i dużym bogactwem kulturowym i historycznym. Położone na półwyspie stare miasto zdobi zbudowana w 1736 r. katedra św. Eufemii - z piękną dzwonnicą i widokiem na Alpy, idealnie nadaje się na miejsce zaślubin.

Idylliczne widoki - rozpościerające się na trzynaście przybrzeżnych wysp archipelagu Rovinj - gwarantują również wyjątkowe zdjęcia ślubne.

Przybrzeżne położenie Rovinij sprawia, że na przyjęciu weselnym nie zabraknie świeżych owoców morza. Miasto chlubi się wieloma świetnymi restauracjami, położonymi w kolorowych portowych budynkach. We wszystkich z nich goście zostaną obsłużeni w duchu tradycyjnego, chorwackiego ciepła i gościnności.

Wymarzony ślub w Chorwacji: Motovun, Istria Wymarzony ślub w Chorwacji: Motovun, Istria Shutterstock

Wymarzony ślub w Chorwacji: Motovun, Istria

Wymarzony ślub w Chorwacji: Motovun, Istria

Poszukujący idealnego miejsca na ślub powinni podążać śladami Larry'ego Page'a, współzałożyciela firmy Google, który niedawno uczestniczył w ceremonii ślubnej swojego szwagra. A ta odbyła się w Motuvan - kameralnej chorwackiej miejscowości, położonej na szczycie góry.

Poza porośniętymi winnicami, pofałdowanymi pagórkami, lasami i pobliską rzeką Miriną, Motovun z populacją 500 mieszkańców urzeka swym wolnym trybem życia, które toczy się wokół centralnego placu z pałacem w stylu romańskim, który gościł już wiele ceremonii zaślubin.

Motovun przyciąga nie tylko przyszłych nowożeńców, ale i smakoszy. Pobliskie lasy są bowiem bogate w trufle - w 1999 roku znaleziono w nich największą białą trufle na świecie.

Wymarzony ślub w Chorwacji: Park Narodowy Jezior Plitwickich Wymarzony ślub w Chorwacji: Park Narodowy Jezior Plitwickich shutterstock

Wymarzony ślub w Chorwacji: Park Narodowy Jezior Plitwickich

Wymarzony ślub w Chorwacji: Park Narodowy Jezior Plitwickich

Miłośnicy zachwycających plenerów na miejsce zaślubin powinni zdecydowanie wybrać wodospady w Plitvicach. Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO Plitvice to największy, najstarszy i najlepiej znany chorwacki park narodowy i krajobrazowy.

Ich obszar kryje prawdziwe piękno naturalnego środowiska kontynentalnej części kraju, oferuje 16 krystalicznie czystych, turkusowych jezior, setki wodnych kaskad oraz akry gęstych lasów. Chorwacja może się również poszczycić niezwykłą florą i fauną, którą zawdzięcza swojemu wyjątkowemu położeniu geograficznemu.

Park Narodowy Jezior Plitwickich oferuje wiele miejsc do  organizacji ślubu, w tym dolinę Wielkiego Wodospadu oraz brzegi największych jezior. Goście i młoda para znajdą zakwaterowanie w czterech hotelach, a pobliskie restauracje chętnie podejmą się organizacji wesela.

Wymarzony ślub w Chorwacji: Zagrzeb Wymarzony ślub w Chorwacji: Zagrzeb shutterstock

Wymarzony ślub w Chorwacji: Zagrzeb

Wymarzony ślub w Chorwacji: Zagrzeb

Miejscowi uwielbiają nazywać chorwacką stolicę miastem miliona serc, jest to idealne miejsce żeby przyprawić o szybsze bicie serca każdego, kto planuje tu przeżyć jeden z najbardziej wyjątkowych dni swojego życia.

Kościół św. Marka jest najlepiej znanym i rozpoznawalnym miejscem w Zagrzebiu, zawdzięcza to wyjątkowej dekoracji dachu. Na południowym spadzie ułożony jest wzór dwóch herbów - po stronie wschodniej - Zagrzebia, zaś po zachodniej - Trójjedynego Królestwa Chorwacji, Slawonii i Dalmacji.

Kościół parafialny położony jest na Placu św. Marka, w samym centrum historycznego Zagrzebia. Każdej soboty wiele szczęśliwych par mówi tam sakramentalne "tak", a później pozuje do zdjęć na tle XIII-wiecznych, romańskich okien, strzeżonych przez straż honorową Cravat.

Zagrzeb to kolejna bardzo popularna ślubna lokalizacja, oferująca parom harmonijne połączenie austro-węgierskiego szyku ze współczesną elegancją. Położone u podnóża pasma górskiego miasto Medvednica jest pełne romantycznych miejsc, idealnych na ceremonię ślubną ? od zachwycającego florą parku Maksimir, po liczne restauracje i hotele, w których można wyprawić wymarzone wesele.