Gdzie można zobaczyć najbardziej urocze zwierzęta świata i ile trzeba za to zapłacić?

Małe pandy, delfiny, żółwie - czasem zobaczenie ich na żywo poza zoo jest jednym z głównych powodów podróży w najdalsze zakątki świata. Ale nie zawsze trzeba jechać tak daleko. Subiektywne zestawienie słodkich zwierzaków wraz z informacjami, ile trzeba wydać na bilety lotnicze, by je popodglądać, przygotował Kayak.pl.
Makaki berberyjskie Makaki berberyjskie shutterstock

Makaki - Francja

Makaki - Francja

We francuskim parku "Montagne des signes" na powierzchni 25 hektarów żyje ponad dwieście makaków berberyjskich. Podczas zwiedzania "Małpiej Góry" można nie tylko z bliska poznać i nakarmić małpy, lecz także dowiedzieć się wiele o samym gatunku dzięki edukacyjnemu charakterowi rezerwatu. "Montagne des signes" znajduje się godzinę drogi od portu lotniczego Bazylea-Miluza-Fryburg, dokąd Polacy mogą dolecieć średnio za 1222 zł.

Delfin Delfin shutterstock

Delfiny - Wielka Brytania

Delfiny - Wielka Brytania

Aby zobaczyć ciekawe zwierzęta, nie zawsze trzeba daleko podróżować. Delfiny można przykładowo odwiedzić bez opuszczania granic Europy. Wystarczy zaplanować urlop u zachodnich wybrzeży Walli w Zatoce Cardigan. Najłatwiej dotrzeć tam z lotniska w Cardiff, dokąd loty z Polski można zarezerwować średnio w cenie 1490 zł.

Żyrafa, Kenia Żyrafa, Kenia shutterstock

Żyrafy - Kenia

Żyrafy - Kenia

Hotel Giraffe Manor w Kenii jest wyjątkowym miejscem, gdzie goście każdego ranka mogą karmić żyrafy przez... okno. Hotel mieści się 20 km od Nairobi i zajmuje powierzchnię ok. 57 hektarów. Dotarcie z portu lotniczego Jomo Kenyatta do hotelu zajmuje ok. 45 minut. Średnie ceny lotów do Kenii wynoszą 3139 zł.

Panda, Chiny Panda, Chiny shutterstock

Pandy - Chiny

Pandy - Chiny

Panda to chyba najbardziej lubiany przedstawiciel rodziny niedźwiedzi, niestety również najbardziej zagrożony wyginięciem. Warto je odwiedzić w ich naturalnym środowisku w Instytucie Hodowli Pandy Wielkiej w Chengdu. Droga do instytutu z lotniska Chengdu-Shuangliu zajmuje 40 minut, a bilety lotnicze dostępne są średnio w cenie 4989 zł.

Pływające świnie, Wyspy Bahama Pływające świnie, Wyspy Bahama shutterstock

Pływające świnie - Wyspy Bahama

Pływające świnie - Wyspy Bahama

Jeśli chcesz przekonać się na własnie oczy, że pływające świnie naprawdę istnieją, zaplanuj podróż na Wyspy Bahama. Świnki, na których cześć jedną z tamtejszych plaż nazwano "Plażą świń", mają do swojej dyspozycji całą wyspę. Aby tam dotrzeć, należy polecieć do Nassau (średnio za 5185 zł), a następnie udać się na wyspę Staniel Cay.

Koala, Australia Koala, Australia shutterstock

Koala - Australia

Koala - Australia

Podróż do Australi nie może obyć się bez spotkania z koalą. Ogórd zoologiczny "The Lone Pine Koala Sanctuary" jest pierwszym i najstarszym na świecie rezerwatem koali. Miejsce to, znajdujące się zaledwie 30 minut od Brisbane, zamieszkuje ponad 130 przedstawicieli gatunku. Do Brisbane można dolecieć średnio za 5602 zł.

Surykatka Surykatka shutterstock

Surykatki - Afryka Południowa

Surykatki - Afryka Południowa

Na liście najciekawszych zwierząt nie może zabraknąć surykatek. Najlepsze miejsce na spotkanie z nimi to bez wątpienia Kalahari Meerkat Project - specjalny projekt badawczy poświęcony analizowaniu zachowań surykatek. Wstęp jest zwykle możliwy tylko dla naukowców i filmowców, ale mogą je również odwiedzić goście farmy Leeupan Guest Farm lub hotelu Van Zylsrus. Średnie ceny przelotów do Upington wynoszą 5680 zł, a droga z lotniska do siedziby projektu zajmuje 3 godziny.

Lemur, Madagaskar Lemur, Madagaskar shutterstock

Lemury - Madagaskar

Lemury - Madagaskar

Lemury uważane są za jeden z najbardziej zagrożonych gatunków ssaków na świecie. W Parku Narodowym Andasibe-Mantadia lemurom poświęcono całą wyspę, na której podróżni mogą obcować z nimi w ich naturalnym otoczeniu. Park oddalony jest o 2,5 godziny drogi od portu lotniczego Antananarywa, a średnia cena biletów lotniczych to 7412 zł.

Kiwi, Nowa Zelandia Kiwi, Nowa Zelandia shutterstock

Kiwi - Nowa Zelandia

Kiwi - Nowa Zelandia

Kiwi to jedyny ptak, który znalazł się w zestawieniu KAYAK-a. Symbol Nowej Zelandii można zobaczyć w parku Kiwi House & Native Bird Park w miejscowości Otorohanga, oddalonej o 45 minut od lotniska Hamilton-John C. Munro. Na przelot z Polski do Hamilton trzeba średnio wydać 10 034 zł.

Żółw, Polinezja Francuska Żółw, Polinezja Francuska shutterstock

Żółwie - Polinezja Francuska

Żółwie - Polinezja Francuska

W hotelu Le Meridien na wyspie Bora-Bora można odwiedzić niezwykły rezerwat żółwi morskich. Inicjatywa została zapoczątkowana przez pracowników hotelu, którzy znaleźli kilka zranionych żółwi i zaopiekowali się nimi. W ten sposób w hotelu powstał szpital dla żółwi, a w jego prywatnej lagunie zbudowano specjalny kanał do ich karmienia. Za przelot na Bora-Bora trzeba średnio zapłacić 15 515 zł.

Ceny zostały obliczone na podstawie wyszukiwań dokonanych na KAYAK-u na loty w terminach między czerwcem a sierpniem 2015 roku. Ceny mogą ulec zmianie, możliwe są loty z przesiadkami, do obliczenia czasu podróży z lotniska wykorzystano Google Maps. Zwierzęta zostały wybrane ze względu na miejsce występowania.