5 pomysłów na majówkę last minute w miejscu, gdzie na pewno będzie ciepło [KAYAK.PL]

Jeśli 3 dni majówki to dla Was za mało i nie chcecie zdawać się na kapryśną pogodę w Polsce, koniecznie zerknijcie na poniższe propozycje stworzone przy pomocy funkcji Explore KAYAK.pl. W te miejsca dolecicie za mniej niż 1000 zł (w dwie strony), a temperatura w maju na pewno nie spadnie poniżej 20 stopni C.
Marrakesz, Maroko Marrakesz, Maroko Shutterstock

Marrakesz, Maroko, 6 dni, od 648 zł

Marrakesz, Maroko, 6 dni, od 648 zł

Ta propozycja zakłada wylot z Warszawy w drugim tygodniu maja na 6 dni (8-13.05). Loty odbywają się z przesiadką w Mediolanie. W drodze powrotnej różnica pomiędzy lądowaniem a startem wynosi aż 7 godzin, co pozwala na swobodną wizytę w mieście. Miejsca docelowego raczej zachwalać nie trzeba - Marrakesz to dla wielu Europejczyków synonim egzotyki. Kolorowe domy, klimatyczne uliczki i tętniący życiem plac Jemaa el-Fna przyciąga ciekawych świata jak magnes.

Marrakesz, MarokoShutterstock

Malta Malta Shutterstock

Luqa, Malta, 8 dni, od 429 zł

Luqa, Malta, 8 dni, od 429 zł

8 dni na Malcie w drugiej połowie maja? To już brzmi jak regularny urlop. Wyspa pełna jest atrakcji dla zwiedzających, szczególnie ciekawych dla filmowych maniaków. Nie bez powodu nazywana jest śródziemnomorskim Hollywood, tam bowiem nagrywane były zdjęcia do takich produkcji, jak Troja, Alexander, Asterix i Obelix Misja Kleopatra czy Kod Da Vinci. Połączenie, z przesiadką w Mediolanie. Wylatując w środę (13.05) i wracając tydzień później (20.05), trzeba liczyć się z wydatkiem od ok. 429 zł.

MaltaShutterstock

Ateny, Grecja Ateny, Grecja Shutterstock

Ateny, Grecja, 4 dni, od 257 zł

Ateny, Grecja, 4 dni, od 257 zł

Greckie wyspy to jeden z niesłabnących na popularności kierunków wakacyjnych podróży. Tymczasem z podwarszawskiego Modlina możemy polecieć bezpośrednio do Aten - stolicy Grecji i kolebki europejskiej kultury. Prawie pełne trzy dni na miejscu pozwolą zarówno na dokładne zwiedzenie najważniejszych zabytków, jak i na spokojne spacery po mieście. Najkorzystniejsze ceny czekają na podróżnych, którzy zdecydują się na wylot w poniedziałek wieczorem (11.05), a powrót w czwartek popołudniu (14.05).

Ateny, GrecjaShutterstock

Belgrad, Serbia Belgrad, Serbia Shutterstock

Belgrad, Serbia, 7 dni, od 453 zł

Belgrad, Serbia, 7 dni, od 453 zł

Stolica Serbii stale zyskuje sympatię zachodnich Europejczyków. Pomimo braku dostępu do morza oferuje atrakcje dla każdego. Belgrad pełen jest zabytkowego budownictwa, ale też tętni życiem całą noc, co oznacza, że jest idealnym kierunkiem dla młodych i aktywnych osób. Niecałe dwie godziny lotu, bezpośrednie połączenie i? można cieszyć się tygodniowym wypoczynkiem (22-29.05)!

Belgrad, SerbiaShutterstock

Marsylia, Francja Marsylia, Francja Shutterstock

Marsylia, Francja, 2 dni, od 347 zł

Marsylia, Francja, 2 dni, od 347 zł

To nieco zapomniane, lecz pełne uroku miasto portowe, nie bez powodu zyskało miano Europejskiej Stolicy Kultury w 2013 roku. Wielokulturowe dziedzictwo miasta oraz awangardowy charakter jego współczesnej sztuki z pewnością zyska uznanie wszystkich wrażliwych na estetyczne walory podróży. Dwa dni w pełnym słońca mieście na długo pozwolą naładować wewnętrzne baterie. Do Marsylii polecieć można bezpośrednio z lotniska Warszawa Modlin. Korzystne ceny czekają na podróżnych, którzy zaplanują wylot w niedzielę popołudniu, a powrót w środę rano (24-27.05).

Marsylia, FrancjaShutterstock