Lotniczy gigant promuje Polskę. Film trwa dwie i pół minuty, jak wypadliśmy?

Cały projekt to jedno z największych w historii przedsięwzięć wykorzystujących samoloty bezzałogowe. Materiały nakręcono w 18 lokalizacjach na świecie. Wśród nich znalazła się Polska.

Trwający dwie i pół minuty film z Polską w roli głównej powstał z inicjatywy jednej z największych linii lotniczych na świecie - Emirates oraz firmy Boeing, która jest największym producentem samolotów. Firmy te sfinansowały projekt filmowy "View from Above", na który składa się w sumie 18 produkcji. Oprócz Polski, w projekcie zobaczyć można filmy z Niemiec, Norwegii, Wietnamu, Japonii czy Nowej Zelandii.

Zdjęcia udało się wykonać dzięki bezzałogowym statkom powietrznym.

Zdjęcia do filmu o Polsce wykonano między innymi w Tatrach, na Mazurach i nad morzem. Drony dotarły nawet nad sopockie molo. Autorzy filmu pokazali Polskę taką jaka ona jest. Na filmie widać połamane drzewa, które wielu pewnie uzna za mało atrakcyjne.

Wykorzystanie popularnych dronów pozwoliło filmowcom dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Bezzałogowce przelatywały na przykład wśród pól ryżowych w Wietnamie, między górskimi wyłomami w Norwegii, czy tuż nad liliami wodnymi na Seszelach.

Drony były w stanie dotrzeć w miejsca, w których tradycyjne helikoptery mogłyby sobie nie poradzić. Widać to na przykładzie filmu o Japonii. Drony przelatują tam między gałęziami drzew wiśniowych i z bliskiej odległości filmowały wysokie wodospady. W Rio maszyny pionowo wznosiły się nad Maracaną, oferując całkowicie nowe spojrzenie na ów legendarny stadion piłkarski.

Pozostałe filmy z serii "View from Above" można zobaczyć tutaj:

Komentarze (114)
Lotniczy gigant promuje Polskę. Film trwa dwie i pół minuty, jak wypadliśmy?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • tralalumpek

  Oceniono 170 razy 138

  cyt.: ..."Autorzy filmu pokazali Polskę taką jaka ona jest. Na filmie widać połamane drzewa, które wielu pewnie uzna za mało atrakcyjne."...

  alez glupi tekst!!!!

  poza tym, mnie sie to z Polska kompletnie nie kojarzy, morze, kawalek gor i troche jeziorka ....moge zobaczyc w wielu krajach, najwiecej jednak jest tu pokazywanych zdjec z gor, jest tu taka promocja goralszczyzny ze tylko kierpca brakuje
  mamy tyle ciekawstek historycznych, ktorych nam wile krajow zazdrowcic moze, niestety, tu w filmie ich nie ma
  film kiepski i zupelnie z Polska mnie sie nie kojarzacy

 • jodka5

  Oceniono 132 razy 128

  Można by pomyśleć, że jesteśmy alpejskim krajem i do tego otoczonym zewsząd morzem

 • kornel-1

  Oceniono 103 razy 93

  Urocza furmanka :-/
  Ogólnie - sztampa, schematyzm ("od gór do morza"), amatorskie podejście.

 • miszkar

  Oceniono 81 razy 79

  Cóż, skoro film kręcony przez Emirates to nie dziwi, że główny motyw to woda, góry, woda, śnieg, woda... wspomniałem o wodzie?

 • euro67

  Oceniono 71 razy 51

  Bardzo kieski film, te obrazki moglyby byc krecone gdziekolwiek na swiecie, gdzie leba gdzie Malbork, gdzie Mazury, gdzie Torun, Krakow, Zakopane, Czetochowa, Gdansk i Warszawa z motu ptaka?

 • qbba77

  Oceniono 60 razy 34

  teraz zobaczcie jakim obciachem są te bryczki nad Morskim Okiem... przaśne ale własne, tak jak te kapliczki

 • ks.krupinski

  Oceniono 38 razy 32

  Dosyć monotematyczne. No i tylko przyroda - zero zabytków...
  www.facebook.com/miastomiastmiasta/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX