ferragosto

Więcej o:

ferragosto

Wypowiedzi na forum o:

ferragosto

 • Re: Ferragosto

  Linn Ferragosto jest chyba w tym roku bedzie w środę ;-)

 • Re: Ferragosto

  Linn a mógłabyś napisać jak na południu Włosi obchodzą ten dzień. Będę we Włoszech od 9 sierpnia, więc pierwszy raz "załapię" się na to Ferragosto ;-)

 • Ferragosto

  Mialam kiedys taka akcje urzedowa we Wloszech w sierpniu. Wszystko bylo zamkniete i sprawe, ktora daloby sie w normalny dzien zalatwic w dwie godziny, zalatwilam po tygodniu... 15 sierpnia jest ichniejsze Ferragosto, Wniebowziecia Maryi. Wlosi maja wolne i biora urlop w okolicach. Wychodzi tego

 • Re: Ferragosto

  Faktycznie. Przy tych upalach 40-stopniowych robie ostatnio rozne dziwne rzeczy. :))) Jesli sroda, to do najblizszej niedzieli po ferragosto nikt sie z wakacji nie ruszy. Wniosek: bedzie luzniej po 20-ym.

 • Fajerwerki w Neapolu w Ferragosto?

  Witam, czy ktoś może orientuje się, jak świętuje się Ferragosto a Napoli? Byliśmy w Neapolu już dwukrotnie i chcemy pojechać po raz kolejny, tym razem świętując tam właśnie 15 sierpnia. W większości miejscowowści te obchody są ponoć dosyć huczne, w samej Kampanii też, Positano reklamuje się m.in.

 • Re: Fajerwerki w Neapolu w Ferragosto?

  "fajerwerkowych" miejsc jest wzgorze San Martino w dzielnicy Vomero, przy zamku Sant'Elmo, innym miejscem jest "promenada" nadmorska przy Via Caracciolo. Nie pamietam, zeby 15 sierpnia odbywal sie jakis festyn w Neapolu, biorac pod uwage, ze prawie wszyscy tego dnia wyjezdzaja. Ferragosto to dobra