Turecka turystyka z niemiecką strategią - Dr Michael Frenzel dla OTI Holding

Materiały Partnera
15.03.2016 14:55
A A A
Dr Michael Frenzel, były CEO TUI AG, został mianowany przez Zarząd OTI Holding doradcą ds. planowania strategicznego i rozwoju struktury w Europie, w tym na rynku niemieckim.
Materiały Partnera

Materiały Partnera (Materiały Partnera)

OTI Holding z siedzibą w Turcji to wiodący koncern operujący na międzynarodowej arenie turystycznej od prawie 25 lat. W tym czasie wypracował sobie pozycję jednego ze światowych liderów branży turystycznej, z którego usług skorzystało ponad 15 milionów klientów. Posiada 23 oddziały, w których pracuje 6 000 osób na pięciu kontynentach. Organizuje wyjazdy do niemal 60 kierunków w 28 krajach, między innymi do Turcji, Egiptu, Tajlandii, Hiszpanii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich czy Grecji. W swojej ofercie posiada również własne hotele w Turcji sieci Otium Hotels International oraz zarządza dzierżawionymi w Turcji i Egipcie. Działa jako touroperator głównie w 6 krajach: Turcji, Rosji, Ukrainie, Białorusi i Gruzji a także w Polsce, gdzie reprezentuje go jeden z największych touroperatorów – Wezyr Holiday Service.


Jednym z celów OTI Holding jest dalszy rozwój szczególnie na rynku niemieckim. Dlatego do współpracy zaprosił wybitnego stratega rynku turystycznego jakim jest Dr Michael Frenzel. Dr Frenzel ma 25 lat doświadczenia w tym jako CEO TUI AG. W OTI Holding będzie doradcą ds. planowania strategicznego i rozwoju struktury w Europie, w tym na rynku niemieckim. Nawiązanie współpracy jest dla OTI Holding, ale również dla całego sektora, ważnym krokiem na rzecz turystyki. "OTI Holding jest międzynarodową firmą, dla której ważny jest ciągły rozwój i stabilny wzrost na rynkach, na których operuje. Wraz z ponad 6000 pracowników tworzy dużą, doświadczoną rodzinę. Naszym wspólnym celem z Zarządem OTI Holding w połączeniu z doświadczeniem jakie do tej pory zdobyliśmy, jest strategiczne planowanie, ciągłość stabilnego wzrostu oraz restrukturyzacja w Europie a zwłaszcza w Niemczech’' – podkreśla Dr Frenzel komentując nawiązanie współpracy z OTI Holding.

 

Dr Michael Frenzel urodził się w 1947 w Niemczech, studiował prawo na Ruhr University Bochum uzyskując tytuł doktora. W latach 1981-1988 pracował w bankowości. W 1988 roku został członkiem rady wykonawczej Preussag AG będąc odpowiedzialnym za handel i logistykę. W 1994 r. awansował na stanowisko Chief Executive Officer (CEO). Pod jego kierownictwem Preussag (obecnie TUI AG ) stał się wiodącą grupą turystyczną w Europie. A to za sprawą między innymi nabycia udziałów w Hapag-Lloyd oraz przejęcia wiodących firm turystycznych takich jak TUI w Hanowerze, Thomson Travel w Londynie i Nouvelles Frontieres w Paryżu. W latach 2007-2013 dr Frenzel pełnił funkcję Prezesa Zarządu TUI Travel PLC i TUI AG. W 2012 roku Dr Frenzel został mianowany przewodniczącym Światowej Rady Podróży i Turystyki (WTTC) Komitetu Wykonawczego. Pełni też ważne funkcje w wielu międzynarodowych organizacjach. Jest Prezesem BTW (Federalne Stowarzyszenie Przemysłu Turystyki niemieckim), WTTC (Światowa Rada Podróży i Turystyki) reprezentując interesy turystyki, AXA Konzern AG oraz członkiem wielu rad nadzorczych, takich jak Deutsche Bahn AG.