aconcagua

Więcej o:

aconcagua

 • TOP 10: Skarby natury w Ameryce Łacińskiej

  Wenezueli aż po Ziemię Ognistą majestatycznym Andom. To w Andach znajduje się najwyższy szczyt Ameryki Południowej - Aconcagua. Aconcagua wznosi się na wysokość 6960 m n.p.m. i jest bardzo popularnym celem alpinistów. Po raz pierwszy góra została zdobyta w 1897 roku przez Szwajcara Matthiasa Zurbriggena

 • ARGENTYNA

  : Warunki do uprawiania wspinaczki wysokogórskiej w Argentynie są zdecydowanie trudniejsze niż w Europie. Zgodnie z opinią ekspertów szczyt Aconcagua (6962 m) odpowiada stopniowi trudności dla 8000 m. Wzrasta przez to częstotliwość wypadków spowodowanych obrzękiem płuc lub mózgu, także na lżejszych trasach

 • ARGENTYNA (Republika Argentyńska)

  trudniejsze niż w Europie. Zgodnie z opinią ekspertów szczyt Aconcagua (6962 m) odpowiada stopniowi trudności dla 8000 m. Wzrasta przez to częstotliwość wypadków spowodowanych obrzękiem płuc lub mózgu, także na lżejszych trasach przeznaczonych dla mniej doświadczonych turystów. Zaleca się ścisłe

Wypowiedzi na forum o:

aconcagua

 • Aconcagua lately

  Jeśli kogoś interesuje ze szczegółami, jak tam było lub chce zobaczyć trochę (dokładnie 70) fotek z Andów i okolic, to zapraszam na naszą stronkę, która wreszcie jest gotowa: Aconcagua lately -- Insomnia we trust.

 • Aconcagua

  Stronka o naszej wyprawie na Aconcagua ze stycznia tego roku: Aconcagua -- Jestem szowinistyczną świnią. Za to bardzo męską.

 • Wyprawa na Aconcaguę

  Zapraszamy chętnych jutro (8.V.2008) o godzinie 18 w sali Instytutu Neofilologii (Aula) na prelekcję w ramach Obieżyświata. Będzie dotyczyła wyprawy na Aconcaguę. Będą wszyscy uczestniczy wyjazdu, slajdy oraz prezentowany sprzęt.

 • Łodzianie atakują Aconcaguę!

  Czy to ta sama Aconcagua, którą atakuje Aard? ;)P Trzymam kciuki za wszystkich, a Aadrowi wysyłam pocztą skrzydełka, coby mu się lżej szło :) -- Ixtlilto ? Dostałam klucz, aby wszystkie drzwi stały dla mnie otworem.

 • Aconcagua na Kudłaczach...

  W imieniu i na prośbę gospodarzy schroniska PTTK na Kudłaczach zapraszam na pokaz przeźroczy: Mateusz Sikora - "Aconcagua - prawie siedmiotysięcznik" - 17.11.2007 (sobota), początek o godzinie 20.00 Schronisko PTTK na Kudłaczach tel. 012-2748995, Pozdrawiam serdecznie! Kuba Terakowski :)

 • Jak zdobyliśmy Aconcagua

  Jesli to kogoś interesuje, to tu znajdzie za kilka dni (póki co wciąż jest tylko zajawka wyprawy, opis projektu, sylwetki uczestników, itp.) galerię zdjęć i szczegółową relację: Aconcagua A w sygnaturce link do tego, jak to się zaczęło... -- Jestem szowinistyczną świnią. Za to bardzo męską.

 • Aconcagua pod... Babią Górą

  Zapraszam do schroniska PTTK na Markowych Szczawinach - - na kolejny "Weekend Podróżników". Tym razem tematem przewodnim będzie Ameryka Południowa , Andy i Aconcagua: 26/28.01.2007 Gospodarze schroniska proszą o telefoniczną rezerwację miejsc: 033-8775105 Pozdrawiam serdecznie! Kuba Terakowski :)

 • Aconcagua pod... Babią Górą... :)

  Zapraszam do schroniska PTTK na Markowych Szczawinach, na kolejny "Weekend Podróżników". Tym razem tematem przewodnim będzie Ameryka Południowa , Andy i Aconcagua: 26/28.01.2007 Gospodarze schroniska proszą o telefoniczną rezerwację miejsc: 033-8775105 Pozdrawiam serdecznie! Kuba Terakowski :)

 • ACONCAGUA 2012

  Penetrowaliśmy Amerykę Południową wzdłuż i wszerz, ale na Ance jeszcze nie byliśmy. Jest to absolutnie wystarczający powód do tego, aby wreszcie się tam wybrać. Jeżeli chcesz nam towarzyszyć w czasie tej wyprawy, to śmiało się zgłaszaj. Cerro Aconcagua, w języku keczua Kamienny Strażnik - najwyższy

 • Aconcagua - styczeń 2019

  Witam, wraz z kilkoma osobami planujemy w styczniu 2019 zdobycie Aconcague. Całość sami organizujemy, wstępnie jest nas 4-5 osób, jedynie ja zdecydowany na 100%. Chcemy zebrać ekipę 6-8 osobową. Lubimy góry i realizujemy swoje marzenia, jesteśmy amatorami, którzy pracują za biurkami, jednak