• Jak w podróży chronić cenne gadżety przed wodą, brudem i... bakteriami?

  Jak w podróży chronić cenne gadżety przed wodą, brudem i... bakteriami?

  Urządzenia elektroniczne potrafią być bardzo drogie i również bardzo nieodporne na wilgoć, pył i brud, a nawet piasek z plaży czy morską wodę. Nawet bakterie i grzyby mogą doprowadzić do degradacji elektroniki. Przed wyruszeniem w podróż warto zatem upewnić się, że sprzęt, który nosimy w kieszeni lub torbie, jest dobrze zabezpieczony. I wiedzieć, jak producenci oznaczają wodo- i pyłoodporność sprzętu.

 • Co wolno podczas podniebnej podróży? Nie wsiadaj na pokład z harpunem, laserem lub wiertarką. Pamiętaj o urządzeniach z akumulatorem

  Co wolno podczas podniebnej podróży? Nie wsiadaj na pokład z harpunem, laserem lub wiertarką. Pamiętaj o urządzeniach z akumulatorem

  Polskie lotniska z roku na rok obsługują coraz więcej pasażerów. Przepisy dotyczące podróży samolotem potrafią być restrykcyjne, warto więc je poznać, by upewnić się, że nie spotkają nas nieprzyjemności. Zdarzają się bowiem podróżni, którzy chcą "oszukać system" i próbują np. przemycić w bagażu kota lub... pocisk moździerzowy.

 • Sztuka i natura w jednym, czyli dwa najbardziej tajemnicze miejsca w Skanii

  Sztuka i natura w jednym, czyli dwa najbardziej tajemnicze miejsca w Skanii

  Wyobraźcie sobie malownicze łąki na urwistym zboczu wzgórza i rozciągający się z nich widok na bezkresne morze.

 • Landskrona i Lund, tropem pisarek-feministek

  Landskrona i Lund, tropem pisarek-feministek

  Landskrona i Lund to dwa nieduże miasta na południu Szwecji, które dzieli od siebie zaledwie 30 kilometrów, ale można zaryzykować stwierdzenie, że jednocześnie dzieli je niemal wszystko. Lund jest jednym z najbardziej czarujących miejsc w Skanii, siedzibą świetnego uniwersytetu, szwedzkim Cambridge.

 • Malmö - śladami bohaterów serialu "Most nad Sundem"

  Malmö - śladami bohaterów serialu

  Żona brytyjskiego fana serialu "The Bridge" (Most nad Sundem) za żadne skarby nie chciała jechać do Malmö , bo po obejrzeniu dwóch odcinków kultowej szwedzko-duńskiej produkcji uznała, że to okropnie brzydkie i ponure miejsce. Prawie jak Gotham City.

 • Bądź gotowy do drogi i spędź złotą polską jesień na łonie natury!

  Bądź gotowy do drogi i spędź złotą polską jesień na łonie natury!

  Piątek godzina 17:00 - wychodzisz z pracy, kierujesz się na dworzec kolejowy i z biletem w kieszeni, spakowanym plecakiem, wyruszasz w stronę przygody. Jeśli chcesz wprowadzić w życie ten scenariusz, zainspiruj się jednym z 3 najpiękniejszych o tej porze roku miejsc i zarezerwuj bilet już dziś! <br>

 • Niezbędnik górskiego wędrownika

  Niezbędnik górskiego wędrownika

  Prawdziwa złota jesień zawitała na dobre. Nie trać czasu! Zapakuj najpotrzebniejsze rzeczy do plecaka i ruszaj w góry w poszukiwaniu przygody.

 • Luksus pod Warszawą

  Luksus pod Warszawą

  Znacie to rozdarcie, kiedy zmęczeni codziennością marzymy o wypoczynku na łonie natury, a jednocześnie chcemy czegoś nowego?