Amerykanie odpytywani z mapy: "Korea Północna leży tutaj" i wskazała Polskę. Inne odpowiedzi wcale nie lepsze

11.08.2017 17:07
Gdzie właściwie leży Korea Północna?

Gdzie właściwie leży Korea Północna? (Fot. youtube.com/watch?v=-ugJZhL-cbc)

Większość Amerykanów w obecnej napiętej sytuacji z Koreą Północną popiera działania zbrojne. Te same osoby zapytane o położenie geograficzne Korei Północnej mają problem z jej poprawnym wskazaniem.

Amerykańska stacja CNN przeprowadziła ankietę, z której wynika, że 50 proc. Amerykanów poparłoby ewentualne działania przeciwko reżimowi Korei Północnej. Jest tylko jeden problem. Okazuje się, że większość osób, które popierają zbrojne rozwiązanie sporu, nie mają pojęcia, gdzie właściwie znajduje się Korea. Dowód?

Na potrzeby telewizyjnego show Jimmy Kimmel Live! zapytano przypadkowych przechodniów Los Angeles, czy poparliby ewentualną interwencję zbrojną przeciw Korei, a następnie proszono ich o wskazanie jej na mapie. Efekt? Zobaczcie sami.

 

Kiedy padało pytanie, gdzie na mapie znajduje się Korea Północna, respondenci robili wielkie oczy, a na twarzach pojawiało się zmieszanie. Niektórzy z nich od razu przyznawali się do swojej niewiedzy, inni z nietęgą miną patrzyli na mapę i mówili, że zapomnieli. Nie obyło się też bez prób zgadnięcia. Niestety z marnym skutkiem.

I tak pierwsza respondentka placem wskazała, że Korea Północna leży... gdzieś na północy Kanady. Drugiej osobie wcale nie poszło lepiej. Na to samo pytanie młoda dziewczyna wskazała Półwysep Arabski, ale odpowiedź trzeciej osoby przebiła pozostałe. Kobieta jako Koreę wskazała Polskę i sąsiednie państwa!

Dalej z nagrania dowiadujemy się, że Korea Północna leży gdzieś w Kanadzie, Azji Środkowej czy na Półwyspie Indochińskim.

A ty wiesz, gdzie leży Korea Północna?

Stosunki pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Koreą Północną od dawna nie były tak napięte. Sytuacja zaogniła się po tym, jak Korea Północna zagroziła wystrzeleniem rakiet w kierunku amerykańskiej wyspy Guam.

To cię zainteresuje:

Nic tutaj nie rośnie, ale kiedy zaświeci słońce, góry "ożywają". Peruwiański cud natury

Para ze Śląska miała dosyć narzekań na Bałtyk. Postanowili go "odczarować" za pomocą zdjęć z drona

Pięć rzeczy, które w samolocie dostaniesz za darmo

Zobacz także
Komentarze (2)
Amerykanie odpytywani z mapy: "Korea Północna leży tutaj" i wskazała Polskę. Inne odpowiedzi wcale nie lepsze
Zaloguj się
  • az555

    0

    w sumie wykazała się pewną wiedzą ogólną.Jakby nie patrzeć ,kobieta wiedział że tam diabeł mówi dobranoc,a rządzi UB-ek o wzroście 150

  • maciej kawa

    0

    Bo amerykanie to najgłupsze narod świata nie znoszą wiz fla polski bo byśmy ich zniszczyli swoją inteligencja musieli by pracować dla Polaków europa tez nas się boi dlatego nas karci rozkrada niszczy od wewnątrz

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX